Demisia premierului Victor Ponta cerută de mediul academic

ala care

/ #2863 nesimtirea voastra nu are limite . . . de altfel pdl-isti

2014-01-11 19:34

pentru ca am citit din postari pe aici o sa fac o paranteza vis-avi de intrebarea cand o sa dea socoteala ponta pt ce a facut
cand o sa dea socoteala boc pentru declaratia din parlament in care sfatuieste femeile sa nu mai nasca si sa faca avort de dragul economiei (desi udrea sparge pe un c*c*t de site sume ce multora ne depasesc imaginatia), declaratia televizata a premierului care de altfel este si el profesor (nu stiu sigur daca este de drept constitutional fapt ce ar agrava si mai mult situatia), sa nu mai zic de alocatiile copiilor si pensiile alea de cacat care erau pe care le-a taiat cu atata nesimtire si nepasare
imi permit sa va numesc habarnisti astia care va dati cu parerea despre ponta pentru ca nu stiti ori sunteti prosti, daca nu stiti o lucrare o faci dupa cartea lu x ala care ti-e profesor ca daca nu te-a luat dracii si cum sa nu plagiezi cum ziceti voi daca e vorba de legi de exemplu, daca nu iti faci lucrarea dupa 'ala care' nu poti sa speri la o nota mare sau chiar foarte mare numai pentru faptul ca nu ai facut lucrarea dupa cartea lui, chiar nu stiati de asta? (normal ca 90% din voi care sunteti licentiati ati luat cu pile de unde dracu sa stiti) prostilor, ce rusine ce ne-a facut de ras? unde cum cand? mie mi se pare ca vorbeste cel mai clar dintre toti politicienii si promite cel mai mult, e tanar nu e de moda veche deci cineva e gelos, dar zic si eu cati dintre voi stiti ce s-a intamplat cu adevarat cu spiru haret? va spun eu nu au vrut sa dea spaga la pdl si le-au gasit nod in papura "ca vezi doamne" nu e acreditata facultatea desi in bucuresti spiru haret are aceeasi profesori ca si facultatile de stat, poate chiar mai buni pentru ca multi renunta la alea de stat din cauza "salariului prost" si se duc undeva mai bine, normal ca ponta nu e sfant dar nici un pdl-ist nu e deci e bine, ps e si fan fast and furious ca are skyline deci nici asa nu puteti sa il prindeti din urma, tin sa subliniez ca nu fac parte din nici un partid politic dar cand vezi atatia habarnisti care isi dau cu parerea mai dai pe afara cateodata
partid unguresc care e ilegal dar nimeni nu ia nici o masura sa il desfiinteze, o sa va futa ungurii in cur in curand pe la colturi si voi va certati ca prostii intre voi si mai si ziceti romania, care romania? a fost odata un popor unit acum pula numai prosti in cea mai mare parte, sa nu mai zic de tinerii din ziua de azi care nu stiu sa vorbeasca, corect din punct de vedere gramatical dar apoi sa mai scrie, offf . . . ai dracu nu ziceti nici unu nimic de faptul ca suntem sistematic indobitociti prin simplificarea materiei didactice . . . "dar nu-i nimic ponta a plagiat" asta e marea preocupare ;))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))