Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

/ #17635

2014-01-11 16:23

stimati cetateni romani care v-ati scris parerile si nemultumirile pe aceasta tema urmasi ai comunistilor dupa cum se vede uitati caci presedintele tarii este ales de noi. Sa nu ne mai plangem atat de tare americanilor si pe unde ajungem caci in '89 fiind militar am crezut intr-un viitor liber democratic sanatos. Lovitura de stat dat in Decembrie '89 a fost programata cu mare interese internationale de serviciile secrete ale tarilor care si astazi ne conduc tara. Basescu este un pion cum au fost toti cei dinaintea lui. Nu el si nu altii ca el ne va conduce tara . Totul este programat si calculat sa ne distruga tara si sa ne trimita sclavi in tarile unde mai exista de lucru. Dupa cum stiti un sfert din populatia tarii este plecata la munca inafara tarii. Au ramas batranii, neputinciosi care se duc la vot si pun stampila pe ce aud la televizor. Domnul Gadea ar trebui sa faca anchete (daca vrea adevarul) din minunt in minunt incepand de la contabilii si primarii comunelor cele mai indepartate din tara si pana la Basescu. Sant plecat de 15 ani si de cate ori ma intorc in concediu vad cu ochii mei ce se intampla in Romania. Si-au contruit vile, masini luxoase, bani in Elvetia, concedii in strainatate cu ''SALARIILE de BUGETARI'' . Asa ca domnule Gadea tare as vrea sa vad la televizor cum se cere dreptate pentru Basescu dar uitam de cei mai mici caci si pe timpul lui Ceausescu vanzatorii de la magazinele alimentare din comuna pentru oratie de un litru ulei, un litru zahar cereau de la taranii o gaina, un iepure, oua, si le mancau cu primarul, cu secretarul, cu militia si nu ajungeau la Bucuresti. In primul rand trebuie facuta dreptate incepand din jos in sus. Sa se controleze conturile si veniturile bugetarilor asazisi (de cate ori merg la primarie se plang ca au salarii mici dar au realizat mult mai multe decat mine care am jumatate din viata lucrata inafara tari). Am multe sa va scriu dar se pare ca degeaba. ACESTI OAMENI care au scris pana acum au uitat cine au fost si cine sunt in continuare (urmasi ai comunistilor cu functii la stat caci alfel nu se explica atitudenia lor). Va multumesc