Abuzurile din Romania trec oceanul

Musafir indignat

/ #17580

2014-01-11 16:17

D-na Victoria Neuland ar trebui sa ne spuna cum a fost posibil ca marea democratie americana sa-si puna in dificultate partenerii strategici prin actiunile CIA, condamnate de ONU, asupra presupusilor teroristi desfasurate pe teritoriile acestora! Sau poate ii protejeaza pe cei care ar fi permis aceste fapte????
Nu a inteles ca nu s-au contestat hotararile juridice ci s-au comentat ... diferenta e termeni..... a analizat si modul in care s-au construit probele care au condus la acele hotarari?
Cred ca ar trebui sa i se transmita si documentele justificative pentru aceasta atitudine a poporului roman si a reprezentantilor lor alesi in mod democratic.
Cred ca ar trebui sa i se ataseze si cartea lui Pacepa pe care l-au gazduit ca azilant politic si de la care puteau afla modul in care se construiau increngaturile securistice de teroare in Romania si aflau astfel si ca basescu nu putea avea functiile pe care le-a avut pe vreamea lui Ceausescu fara sa fie inregimentat la varf in acest sistem....cred ca i-ar fi util sa se documenteze in acest sens pentru a-si desavarsi asa-zisa specializare in relatiile cu tarile est-europene...