Abuzurile din Romania trec oceanul

Vocea Natiunii

/ #13603 JOS BASESCU, JOS DICTATORUL!

2014-01-10 18:10

Viitorul suna sumbru acum ca USL si-a aratat adevarata fata, nu prea avem de ales, orice forma de protest va fi ambigua deoarece mereu vor fi in strada doua entitati diametral opuse: basistii si usl-istii!
Sa protestezi impotriva basistilor alaturi de basisti va fi greu, si sa demonstrezi alaturi de basisti impotriva usl-istilor va arunca manifestarea in desuet.
Basescu a reusit performanta Satanei: a facut lumea sa creada ca nu exista! A dezbinat poporul... a dezbinat politica...

Demisa Firei din PSD a scos la iveala inca o marsavie a USL, inca o dovada de tradare a noastra, cei care le-am dat votul: USL coabiteaza cu PDL, vedeti peste tot declaratiile facute de Firea. Deci astia de la USL sunt penibili rau de tot, de toata jena, nu le ajunge coabitarea cu chiorul, care oricum este o jignire fata de noi, cei care i-am votat, o mai ard in multe judete si cu PDL.
Pai atunci... noi ce-am votat stimabililor? Spuneti-mi sinceri, ce ati votat? Coabitarea cu chiorul? Coabitarea cu umdr? Coabitarea cu PDL? Chevron? Rosia Montana, Pungesti? Ce ati votat oameni buni?

Pentru mine e evident: USL si PDL aceiasi mizerie, o singura mafie!

Sarman popor roman... ANI, institutia care ar trebui sa se ocupe cu integritatea, este condusa de Horia Georgescu, fiu de securist ceausist, fiu de sef de penitenciar comunist, va intreb eu: cum poate fi un plod de securist garantul integritatii in Romania? Sa va aud... care e logica (in afara de cea de clan mafiot) ce a dus la alegerea acestui imaculat?
Asa, ca un P.S.: fratele acestuia a declarat public faptul ca Horia Georgescu a dat spaga sa ajunga la DNA, ca tac-su are dosarele fostei securitati de la Brasov si ca a santajat in stanga si in dreapta pentru a castiga putere si functii.

Regionalizarea propusa de UE ar da apa la moara autonomistilor. Nu TOATE lucrurile bune intr-o tara pot fi bune in toate tarile. Parerea mea e ca Romania NU trebuie sa aplice tot ce ii cere UE, trebuie sa ne gandim in primul rand la interesul Romaniei, apoi la interesul general. La o adica, peste 30 de ani (sau mai repede), UE se destrama, atunci noi ce facem? Tara e praf, impartita in regiuni, cu identitatea si integritatea nationala facute zob...Serios, stiu ca suntem condusi de mafioti aserviti, insa nimeni nu intelege acest pericol? Nimeni nu vede ca autonomistii castiga teren?

Sper ca veti tine minte aceasta zi cand mergeti la vot, uitati-va cum se comporta slugile aservite puterilor straine, uitati-va cum s-au dus la amabasada americana pentru ca au fost "convocati de urgenta"!!!! Cum vine asta domnilor cetateni ai unei tari suverane?!!!!
Cine-i mai gireaza prin vot pe tradatorii astia e cretin. Puteti sa va suparati pe mine, dar sa dai votul unei aliante care ma tradeaza pe mine ca roman e complicitate la tradarea tarii! Oficial, pentru mine personal, de azi, USL e dusmanul tarii! La acelasi nivel cu chiorul de Cotroceni! Acesti corupti coabitaci NU reprezinta Romania, NU reprezinta cetateanul care i-a ales (si eu am votat USL), acesti politicieni aserviti trebuie bagati la puscarie pentru tradare!

Codul penal: "Art. 394 Tradarea

Fapta cetateanului roman de a intra in legatura cu o putere sau cu o organizatie straina ori cu agenti ai acestora, in scopul de a suprima sau stirbi unitatea si indivizibilitatea, suveranitatea sau independenta statului, prin:
a)provocare de razboi contra tarii sau de inlesnire a ocupatiei militare straine;
b)subminare economica, politica sau a capacitatii de aparare a statului;
c)aservire fata de o putere sau organizatie straina;
d)ajutarea unei puteri sau organizatii straine pentru desfasurarea unei activitati ostile impotriva securitatii nationale."