Abuzurile din Romania trec oceanul

Nelu Gologan
Musafir

/ #12235

2014-01-10 15:20

In 1989 am iesit in strada, crezand ca luptam pentru o tara libera...dupa 23 de ani ne trezim ca nu mai sunt valabile drepturile pe care leam castigat, si ne trezim ca deja suntem tinuti in lesa,si numai ce hotarasc altii este valabil pentru noi nu ce hotaraste poporul care a luptat sa dobandeasca libertatea de exprimare si demnitatea de care uitase-ra aproape toti Romanii.De ce trebuie sa plateasca acest popor toate marsaviile savarsite de te miri cine in aceasta tara si nu platesc cei care le savarsesc? Am o curiozitate !!!de ce trebuie sa platim noi nerealizarile firmei BEHTEL si nu sunt trasi la raspundere toti vinovatii din acest caz...cum pooate sa dispara un dosar fara urma si ce inseamna asta!!!nu cumva au existat in acel dosar raspunsurile la intrebarile mele? De ce nu se ia in seama vrerea poporului Roman care a hotarat ca Basescu sa nu mai fie presedinte...de ce se intrepreteaza toate legile statului de catre Justitie in asa fel incat sa satisfaca vrerea lui Basescu? De ce nu se scot dosarele penale care au fost trimise de catre Guvern la D.N.A.si sa fie toti vinovatii judecati pe buna dreptate dupa faptele pe care leau savarsit? De ce suntem tratati precum oaia neagra a europei de catre unele state membre ale Consiliului Europei?