Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

/ #11132

2014-01-10 12:29

Am primit hotarire pronuntata impotriva societatii comerciale dizolvata si radiata la care am fost asociat unic. Reclamanta a fost societatea Transilvania din Oradea la care actioneaza fratii Micula...

Am pierdut procesul in instante civila, judecata efectuindu-se pe Instructiunile OU-I care reglementeaza energia electrica... Judecatorul a schimbat cadrul procesual (a introdus SC ELECTRICA SA care nu este societate comerciala, de exemplu), a schimbat obiectul cererii (a consemnat anulare act in locul pretentiilor)...

M-am judecat pentru terenul de sub casa mea, terenul fiind reglementat de legea de fond funciar. Dupa ani de judecata, instanta nu mi-a motivat temeiul "titlului de proprietate" emis pe numele vinzatorului, dupa ce am cumparat, titlu emis pe vremea cind Gabi Oprea ofiter activ era delegat in functia de prefect ... Dupa atitia ani nu stiu modalitatea legala prin care a fost modificat art.36 alin.6 din legea 18/1991 de fond funciar.

Astazi, casa mea, este prima casa care sta in aer. Si asta se datoreaza ICCJ.
Astazi casa mea nu are energie electrica, si nu are apa.
Furnizarea apei a fost intrerupta din strada
in 7.3.2012, pe vremea cind strigam in Piata Universitatii "Jos Basescu! Jos Boc! Jos PDL".

Pentru 2012, mi s-au impus 4 decizii de impunere pentru imobile, o decizie de impunere accesorii si 3 instiintari. In 2013 nu am primit nici o decizie de impunere.

Macar despre aceste aspecte sa luati cunostinta.