Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

/ #10737

2014-01-10 11:43

Initiativa mi se pare exceptionala , in ROMANIA existind multe probleme care merg prost si care sunt discutate la ANTENA 3 . Poate ca o initiati-va de a comenta aceste probleme in acest fel , nu ar fi rau venita , pentru cei care inca mai iub-besc aceasta tara si mai simt pentru ea , in ciuda unei scirbe incomensurabile pentru tot ce se intimpla acum . La virsta de 65 de ani ma simt anacronic si nu imi gasesc locul intr-o asemenea societate , neavind nici un mijloc de a exista un mod de a actiona cu folos pentru a indrepta multe din relele existente . Oricum aveti ziaristi exceptionali la ANTENA 3 (de top , de "echipa nationala" , dar nu dau nume pentru ca imi este frica sa nu nedreptatesc pe cineva} , precum si cea mai mare parte a invitatilor care sunt adeva-rate valori in aceasta tara . Este pacat ca acestia nu pot conduce destinele acestei tari al carei popor daca nu se va trezi la realitate "va muri pe sabia lui" ! Poate vom avea ocazia sa ne cunoastem intr-o zi si nu neaparat la televizor , pentru a comenta mai pe larg ce putem face sa putem impinge mai departe calvarul in care se zbate aceasta tara . Il ascult acum pe distinsul domn Mihai Gidea in discutie cu distinsa doamna Maria Coman (10/01/2014 ora 13,o5) si ma gindesc la faptul ca dorim sadiscutam liber fara sa fim ascultati , desi nu facem decit sa ne exprimam (sigur in cunostinta de cauza) pareri legate de mersul acestei tari . Am facut sport de performanta , sunt economist , iar acum invat copiii sa inoate . Ce se poate intimpla ? Poate ca cineva sa-mi ia apa din bazin....materia prima pentru invatarea inotului . Lumea spera ca totusi intr-o zi lucrurile se vor schimba , desi dupa ce am distrus atitea "renasterea " este aproape impo-sibila . Oricum este foarte trist , dar grav in acelasi timp ca "FRAIERII" au murit jertfindu-se pentru un ideal in timp ce "smecherii , baietii destepti" s-au imbuibat spetindu-se furind , res-pectind din greu acest popor , "mictionind" pe el.... Cu mult respect pentru ceea ce faceti , dar cred ca trebuie sa trecem de la faza de comentariu , la faza de "executie" !!!