Abuzurile din Romania trec oceanul
Gadea |
/ #10254 Re: Cea mai mare petitie din Romania!2014-01-10 11:13#10190: Mircea Filipescu - Cea mai mare petitie din Romania! Tovarasu' Gadea mai mult de 7.5 milioane de romana traiesc mult mai rau acum de cand este mizeria USL la guvernare . Nu au trait nici inainte bine dar acum cu noile taxe si impozite aberanta impuse de aceasta mizerie de alianta ( mai mult PSD ) traiesc mult mai rau . Nu era nevoie sa trimiteti o scrisoare pe care oricum Obama o va utiliza la toaleta . Sunteti penibili si ii pupati in cur pe cei din USL datorita intereselor pe care le are STAPANUL VOSTRU SUPREM , Felix Turnatorul . Chiar , de ce nu editati o scrisoare in care sa precizati sursele financiare ale stapanului vostru ? De unde a avut bani dupa revolutie pentru televiziuni , terenuri , firme , asociatii...etc ? Sau astea nu se pun ? De ce nu faceti o petite sa nu se mai permita guvernului asta mizerabil sa stea la hoteluri de 5 stele , sa isi cumpere masini noi de lux , sa angajeze toate neamurile prin guvern , sa fie angajati in guvern oameni bine pregatiti cu studii de specialitate , nu prezentatoare de stiri si cantarete pe posturi de cosilieri ...etc. Si Basescu este un ordinar , dar nici cu excrocii din USL nu imi este rusine . Mai vorbim dupa ce ( Doamne Fereste ) ajung sa aiba presedinte si sa fie mai puternici in parlament . Ce ii tot pupati atata in CUR pe americani ? Avem ceva de castigat noi , romanii ? A ...suntem in NATO ? SI ? Ce avantaje avem si noi ? In afara ca trebuie sa le oferim sprijin militar , terenuri pentru a fi amplasate arme ..etc ? Ei ce fac ? trimit firme care sa exploateze romania , firme care oferta spagi grase parlamentarilor si guvernantilor . Acum vin in CONTROLLLL ? In ROmaniaaaaa ????? Pentru ce ? Sa stea linistiti la ei acasa si sa ne lase pe noi in pace . Nu avem nevoie de ei si nici de NATO . |
|
Împotriva alegerii și menținerii în funcție a unei persoane implicate în lipsirea de viață a unei persoane!
Cerem investigarea suspiciunilor de fraudare a alegerilor și renumărarea voturilor – respectați democrația!
Spune STOP eutanasierii câinilor sănătoși din adăposturile publice din Timiș!
Cerem sancționarea influenceriței Marilu care a lovit o pisică – STOP cruzimii față de animale!
Noi romanii vrem pace! Respect față de toate statele, conform Constituției Romaniei Art 10
Vrem o legislație pro-europeană a artificiilor care să respecte drepturile românilor la fel ca și drepturile celorlalți cetățeni europeni.
Susținem desemnarea lui Ilie Bolojan ca Prim-Ministru al României
LIBERTATEA de EXPRIMARE
Anularea cetateniei Române persoanelor din Republica Moldova
SUNT FEMEIE ȘI AM DEMNITATE, SUSȚIN DIANA GUDIMA!
Integrarea medicinilor traditionale si de stil de viata, in ingrijirile medicale
Salvăm Casa Dinu Lipatti
APEL „Salvați Sala CUB”, Teatrul Național Iași
Cerem arestarea lui George Simion pentru instigare la violență și scoaterea în afara legii a partidului AUR
Doriți să schimbați ceva?
Schimbarea nu se întâmplă dacă tăceți. Autorul acestei petiții a luat atitudine și a acționat. Veți face la fel? Porniți o mișcare socială creând o petiție.
Creeați propria dumneavoastră petițieAlte petiții care v-ar putea interesa
Semnam pentru a ne alege prin vot democratic Avocatul Poporului si cei 9 Judecatori ai Curtii Constitutionale!
20931 Creat: 2025-05-26
Demisia Mihail Neamțu!
1953 Creat: 2025-06-25
GRATIERE 2025
22787 Creat: 2025-02-03
ROMÂNIA NU-ȘI SACRIFICĂ COPIII!
178 Creat: 2025-06-25
Revizuirea deciziei de instituire a sensului unic pe strada Weiner Palada, Chiajna
110 Creat: 2025-06-26
Spunem NU redeschiderii gropii de gunoi de la TITU!
98 Creat: 2025-06-26
Sprijin din partea statului pentru beneficiarii programului „Prima Casă (+/1/2/3/4)”.
995 Creat: 2025-06-23
Referendumul pentru demiterea Preşedintelui României Nicusor Dan
12432 Creat: 2025-06-04
Dreptul Comunei Corbu pentru apa potabila
70 Creat: 2025-06-26
Vrem o legislație pro-europeană a artificiilor care să respecte drepturile românilor la fel ca și drepturile celorlalți cetățeni europeni.
3875 Creat: 2025-06-14
Reducerea taxei anuale pentru anul II- licenta, PIPP
56 Creat: 2025-06-26
Declararea Târnăveniului și comunelor afectate ca zonă calamitată
464 Creat: 2025-06-23
🛑 PETIȚIE PENTRU INTERZICEREA RECLAMELOR LA APARATELE DE JOCURI DE NOROC 🛑
43 Creat: 2025-06-26
Propunere oficială pentru introducerea studierii scriitoarelor românce în programa liceală
565 Creat: 2025-06-19
Păstrarea a 2 ore în trunchiul comun al limbii moderne 2 la toate filierele
6398 Creat: 2025-02-06
Scoaterea vitiligo din baremul medical pentru candidații la Ministerul Afacerilor Interne (MAI)
210 Creat: 2025-06-24
PETIȚIE PUBLICĂ – Albaiulienii nu sunt turiști! Nu triplați abonamentele pentru cetățeni!
336 Creat: 2025-06-18
Demisia Avocatului Poporului si alegerea lui de catre Popor!
108 Creat: 2024-12-16
Feleacu fără apă, cerem soluții, nu scuze!
162 Creat: 2025-06-25
NICUSOR DAN, DEMISIA din functia de presedinte, URGENT!
686 Creat: 2025-06-04