Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

/ #9971

2014-01-10 11:01

Salut tuturor românilor. Sunt un cetăţean al româniei care in anul 2004 pe atunci la vârstă de 16 ani, am fost nevoit sa iau o decizie care avea sa îmi schimbe drastic şi radical viitorul meu. Am plecat in străinătate cu gândul naiv ca îmi voi ajuta atât familia cât şi pe mine prin munca, repet prin munca întru stat care statul îşi. respectă cetăţeni prin legi si salarii care îţi pot permite o viaţa decentă. Toate acestea aduse mai sus mi sau realizat, dar cu un mare cost, si anume; copilăria sa rătăcit atunci când era mai frumoasă, şcoală pe care am întrerupt si îmi pare foarte rău, despărţirea de familie, prieteni, amici, si obiceiuri româneşti care acum o dată la un an sau chiar 2 ani mă întâlnesc. Povestea vieţii mele de fapt este mult mai complexă si mai lungă. Ca mine sunt mii de tinerii sau chiar milioanele, va las pe voi sa înţelegeţi a cui este in-totalitate vină! ! Felicitări iniţiativei antena3. Jos corupţia mai specific jos basescu!!!!!! Sus capul, trăiască democraţia!!! Vam pupat.