Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

/ #7709

2014-01-10 05:59

Am avut de suferit in mod gratuit datorita justitiei din Romania, abuzuri se fac zilnic si la toate nivelurile acestei cooperative romanesti numite justitie . De fapt ceea ce se intampla in Romania zilelor noastre, este o repetitie a timpurilor traite de americanii zonei orasului Chicago a anilor 1920. Dati-mi voie sa cred ca americanii stiu mai bine decat noi de aceste abuzuri suferite de catre poporul roman, dar ei nu isi vad decat interesul propriu. De fapt acest aspect se vede si dupa modul cum trateaza cu autoritatile romanesti.Suntem tratati ca o provincie de a lor, nu avem pic de demnitate. Pacat, am uitat cine suntem si de unde venim. Ne meritam soarta, i-am lasat sa indobitoceasca viitorul acestei tari prin lipsirea tinerilor de educatie, sanatate si un trai decent. Romania esste ca un ceas stricat, nu stiu daca s-a nascut cearsonicarul care o poate repara.Sunt sigur ca americanii o vor scalda si de aceasta data. O sa mi dati dreptate. La revedere. Va saluta inca.... un ROMAN.