Abuzurile din Romania trec oceanul

AVE MARIA

/ #5118 recviem basescu

2014-01-09 21:01

Sper ca aceasta scrisoare deschisa sa aiba efectul scontat de noi toti.Am certitudinea ca doar impreuna vom reusi.Eu personal am trimis un comentariu pe mail la Euronews in seara referendumului.Dupa o zi de infarct,am vrut sa vad daca si cum prezinta ei rezultatul ,adica demiterea lui basescu votata de peste 7 mil. de romani.Am crezut ca asa ceva nu e adevarat sa vad pe ecran faimoasa scena de la geamul toaletei de unde macovei si restul gastii strigau ca au invins iar apoi foarte scurt sa prezinte advaratul rezultat.Am pus pe mail ce credeam,ca am fost dezamagita de modul in care prezentau,vadit partinitor,situatia din Romaniasi am sugerat ca ar trebui sa vorbeasca aici cu oamenii obisnuiti.Din pacate nu stiu daca am primit raspuns la mail pt.ca am fost nevoita sa mi schimb adresa,in schimb am vazut ulterior ca au facut un reportaj de genul celui sugerat de mine in care intervievau niste oameni intr o piata agroalimentara din Bucurest,din care reiesea ca am fi cam impartiti pro sau contra basescu(da,cu b mic),deci era cam in coada de peste.Vazind ulterior toata halucinanta dezvoltare a lucrurilor am fost atit de dezamagita incit am avut convingerea ca nu exista democratie adevarata nici in UE,nici la licurici.Sper din suflet ca m am inselat.IMPREUNA VOM REUSI!Respect Antena3,Mihai Gidea si toti ceilalti.Subscriu intrutotul la comantariile lui Mircea Badea legat de basau alias macac,de altfel ne culcam abia dupa ce se termina emisiunea lui.