Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

#5101

2014-01-09 21:00

Voi ati avut o zi a infamiei pe 7decembrie 1941
Noi avem zi de zi incepind din 2004 si culminind cu 29 iulie 2012!Nu uitati si voi ati contribuit la acea infamie din 29iulie 2012!Acum puteti indrepta lucrurile!!succes!

Musafir

#5102

2014-01-09 21:00

Test

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2014-01-09 21:01



Musafir

#5104

2014-01-09 21:01

Nu s-a intalnit asa ceva !suntem ca pe vremea inchizitiei!basescu acest om de o rautate incomensurabila impreuna cu javra de monica macovei au facut ca sa ne temem de libertatea castigata in decembrie 1989!acum e mult mai rau decat pe vremea comunismului!

Musafir

#5105

2014-01-09 21:01

Sa nu mai fin tratati ca o colonie, noi suntem un stat de sine statator cu o istorie si cu un popor minunat.

Musafir

#5106

2014-01-09 21:01

Va multumim ca a-ti luat aceasta initiativa, as dori ca Basescu sa pice, sa nu apuce sa termine mandatul, cu o zi inainte dar sa pice. Nu vreau sa platesc nimic pentru el. Nu trebuie sa beneficieze de locuinta, de salariu, de respect ca fost presedinte,de nimic nimic. Cat rau a putut sa faca nu merita nimic.Eu nu sunt de acord ca cei care au facut evaziune fiscala, au avut venituri nemeritate sa faca puscarie, ei trebuie sa dea banii inapoi, sa li se confiste averea care nu o poate justifica, tara are nevoie de bani, nu sa mai consumam sume pentru cazarea,masa si alte beneficii de care dispun in puscarie. Sa deas banii inapoi. Asa mi se pare mai corect.

Musafir

#5107

2014-01-09 21:01

Da!!! Singura solutie de a curata sistemulfie el Judiciar/Sanatata,Invatamant sau oricare Institutie centrala sau locala este
<<< RASPUNDERE PATRIMONIALA >>>
Sa va dau muie

#5108 Sa ma pis pe voi cacatilor.

2014-01-09 21:01

Bai gunoaielor voi nu sunteti constienti ca Gadea este un poponar retardat si un slugoi?Mars jegurilor la cosul de gunoi al Europei!Acolo este locul bolsevicilor!Mars la mina sa faceti ceva lumina!Jegurilor!
#26

#5109 Carmen

2014-01-09 21:01

Trebuia de mult facut acest pas.Sa ne ajute Bunul Dumnezeu sa scapam de un asemenea individ.Felicitari.
adi

#5110

2014-01-09 21:01

bravo antena 3

Musafir

#5111

2014-01-09 21:01

Abuzurile din Romania sunt insuportabile ... !!!

Musafir

#5112

2014-01-09 21:01

foarte multe abuzuri din partea magistratilor, mai ales ca ei sunt cei care ar trebui sa imparta dreptatea si sa faca cu adevarat justitie.
trebuie modificat statutul lor de organizare si functionare

Musafir

#5113

2014-01-09 21:01

Felicitări pentru inițiativa d-stră că poate în acest fel, aliații noștrii vor fi mai corect informați, de cetățeni și nu de băsiști. Semnez cu toată responsabilitatea(sic) pe baza informațiilor primite de la Antena 3 și presa nebăsistă.

Musafir

#5114

2014-01-09 21:01

Vă mulţumim din suflet pentru iniţiativa dumneavoastră! Poate ar trebui să faceţi în aşa fel încât să se poată semna petiţia şi în stradă, în câteva locuri din fiecare localitate mai importantă.

Musafir

#5115

2014-01-09 21:01

Sunt de-acord si chiar va felicit pentru initiativa,trebuie sa ne trezim,mai bine mai tarziu decat niciodata ! Sanatate si.....continuati asa,tare-as vrea sa-i vad in PUSCARIE !

Musafir

#5116

2014-01-09 21:01

''Corabia basianista trebuie sa se prabuseasca cu comandantii, intendentii si slugarnicii sai...''

Musafir

#5117

2014-01-09 21:01

FUCK BASESCU!!!
AVE MARIA

#5118 recviem basescu

2014-01-09 21:01

Sper ca aceasta scrisoare deschisa sa aiba efectul scontat de noi toti.Am certitudinea ca doar impreuna vom reusi.Eu personal am trimis un comentariu pe mail la Euronews in seara referendumului.Dupa o zi de infarct,am vrut sa vad daca si cum prezinta ei rezultatul ,adica demiterea lui basescu votata de peste 7 mil. de romani.Am crezut ca asa ceva nu e adevarat sa vad pe ecran faimoasa scena de la geamul toaletei de unde macovei si restul gastii strigau ca au invins iar apoi foarte scurt sa prezinte advaratul rezultat.Am pus pe mail ce credeam,ca am fost dezamagita de modul in care prezentau,vadit partinitor,situatia din Romaniasi am sugerat ca ar trebui sa vorbeasca aici cu oamenii obisnuiti.Din pacate nu stiu daca am primit raspuns la mail pt.ca am fost nevoita sa mi schimb adresa,in schimb am vazut ulterior ca au facut un reportaj de genul celui sugerat de mine in care intervievau niste oameni intr o piata agroalimentara din Bucurest,din care reiesea ca am fi cam impartiti pro sau contra basescu(da,cu b mic),deci era cam in coada de peste.Vazind ulterior toata halucinanta dezvoltare a lucrurilor am fost atit de dezamagita incit am avut convingerea ca nu exista democratie adevarata nici in UE,nici la licurici.Sper din suflet ca m am inselat.IMPREUNA VOM REUSI!Respect Antena3,Mihai Gidea si toti ceilalti.Subscriu intrutotul la comantariile lui Mircea Badea legat de basau alias macac,de altfel ne culcam abia dupa ce se termina emisiunea lui.

Musafir

#5119

2014-01-09 21:01

Am parasit tara inainte de revolutie.Am plecat deoarece.nu mai suportam sistemul comunist.Astazi cu parere de rau am descoperit ca romanul traia mai bine inainte de revolutie.Imi vine strig si sa urlu cit ma tin plaminii....de ce?



Anonymous

#5120

2014-01-09 21:01

suntem intr_o dictatura, democrata.jos dictatoru.

Musafir

#5121

2014-01-09 21:01

De ani de zile asupra Societatii Romane de Televiziune, televiziunea publica din Romania, s-au abatut nori negri datorati disputelor politice si intereselor meschine, dar consistente, ale celor ce au constituit CA, CD si alte structuri de conducere.Disputele politice si interesele personale sau de grup au condus la pierderea prestigiului institutiei. Conducatorii pe care SRTV i-a avut in ultimii 10 ani au dus societatea in pragul colapsului si falimentului prin acumularea unor datorii de peste 170 milioane de euro.
Prin sfidarea oricarei norme de respect fata de proprii salariati, lege si Constitutie actualii conducatori, ca si precedentii, au fost in stare sa emita decizii si hotarari care incalca in mod grosolan drepturi fundamentale ale omului.
Ultima"trasnaie", in fapt, ultimul ABUZ DE DREPT al asazisei conduceri este emiterea in data de 08 ianuarie 2014, a hotararii nr. 17 propusa, asumata si semnata de Stelian Tanase, DGI, si de meserie…scriitor(?) impreuna cu un nelegitim Comitet Director. Prin aceasta hotarare sunt incalcate drepturi fundamentale ale omului, respectiv < INTERZICEREA DREPTULUI DE INSCRIERE SI DEPUNERE A CANDIDATURII persoanelor din afara institutiei, pentru accederea pe locurile din Consilul de Administratie rezervate reprezentantilor salariatilor. Situatia este fara precedent mai ales ca in anii precedenti, incepand cu 1996 odata cu punerea in aplicare a Legii nr.41/1994 nu au existat astfel interdictii.
Deciziile si hotararile ce se iau in cadrul acestei institutii SRTV sunt NUMAI pentru protejarea intereselor de grup, si private ale persoanelor ce constituie conducerea CA,CD si alte structuri si care se manifesta in mod dictatorial, restrictiv, discriminatoriu,represiv !

Cu respect


Musafir

#5122

2014-01-09 21:01

Ma bucur foarte mult ca ati luat aceasta initiativa si sunt convinsa ca suntem multi alaturi de Dumneavoastra si in acest demers. Doresc si eu din tot sufletul ca acest neom pe care eu il consider diavolul pe pamant,sa dispara definitiv din viata noastra cat mai repede.Pentru mine ar fi oarecum o alinare sa stiu ca nu poate beneficia de avantajele unui fost presedinte. El nu merita nimic. Ar fi un vis prea frumos si cat de putin a lipsit sa devina realitate.Dar poate nu este totul pierdut.

Musafir

#5123

2014-01-09 21:01

Afara cu zavra ordinara

Musafir

#5124

2014-01-09 21:01

Cred ca a sosit timpul sa ne mobilizam pentru ca abuzurile sa inceteze si cei vinovati sa plateasca.
De noi depinde ca dictatura procurorilor sa inceteze.

Musafir

#5125

2014-01-09 21:01

suntem de acord cu aceasta petitie