Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

/ #1965

2014-01-09 20:12

Cum sa nu fie independenta de politic justitia asta bastinasa, daca, in speta Misu Necolaiciuc - Tzaru' delapidator al CFR, "magistratii" de ambele culori, juzii si procurorii, au facut magistrale combinatii reciproc avantajoase sa-l achite pe inculpat, desi acesta a fost membru al PD - stiti voi, partidu' ala pe care-l conducea apoliticu' nost' prezident, inainte de a-i anexa o suma de PNL-isti deontologi... Ba chiar si desi - spun gurile rele - ca numitu' Necolaiciuc e ceva cimotie cu apoliticu' de la Cotroceni, ca altfel de ce l-ar fi facut boss la Iasi, aducandu-l apoi in Bucuresti, sef peste Chefereu & imobiliarele acestuia?!

In ce ma priveste, atat justitia civila - ca am avut cateva spete pe care mi le-a facut harcea parcea, cat si justitia penala - ca am avut de-a face, din pacate, cu hoti si escroci, pe care draga de justitie mi ti i-a albit, de-am ramas si jefuit, si batut si cu banii luatii de avocatii diavolului, sunt independente "cu asupra de masura" de orice si oricine, dar indeobste de ratiune, morala, dreptate si adevar. Totusi, va dati seama ce benefica a fost aceeasi justitie pentru partile adverse din fostele mele spete civile si pentru hotii si escrocii mei privati?! Aia da, cred c-ar apara-o pe vulnerabila oarba, pin' la moarte, cu pieptu' gol, ca mult bine le-a facut, pe banii, munca, viata si sanatatea mea! ;)