drepturile persoanelor cu handicap si indexarea pensilor acestora

monica

/ #65 Doar VOTUL nostru voi l-ati furat si de saracia noastra voi a-ti uitat!!!

2013-12-09 15:17

Plange TARA SARACIEI ,caci murim de foame ,de frig, de boli nevindecatoare,doar votul nostru este existent,Atunci cand se voteaza restul??? nu mai conteaza,saracia ne apasa greu iar voi ne puneti taxe tot mereu! Se antorc stramosii nostrii an mormant ,cine am fost si cum am ajuns; Si plange inimile noastre frante,de durere si de neputinta,caci am ajuns sa stam la coada miluintei ;Si nu din tara ta romane {tara bogatiei}, si ajutoare din mila altora ,caci tu acum traiesti an TARA SARACIEI. Nu va e mila si de noi? caci suntem oameni ca si voi? Candva am fost puternici ,am construit fabrici si uzine ,Pentru viitorul copiilor nostrii ,sa aiba o paine pentru ziua de maine Dar voi GUVERN NEPASATOR ,a-ti daramat fabrici si uzine ,ai-ti vandut a noastra ROMANIE.Suntem oamenii neputintei,ne vedeti peste tot,cautam prin gunoaie ,O coaje de paine ca sa nu murim de foame.Dar voua nu va pasa de lacrima noastra ,decat votul nostru voi al doriti,Voi nu vreti sa ne ajutati? promiteti doar atata stiti ;decat sa ne mintiti. GUVERN NEPESATOR ,de ce furati mereu votul oamenilor ,bolnavi neputinciosi ,si cu dureri an suflet omenesti , De ce ne chinuiti,de ce ne amagiti,nu suntem slugile niumanui, Si nici an tara lui VLAD TEPES ,ca sa ne antepati si sa ne luati viata ;Suntem an tara suferintei unde pe VIATA ? voi a-ti pus taxa;caci ,,OMENIA GUVERNULUI'' a ajuns acum an plasa saracului. Suntem bolnavi dar voua nu va pasa ,nu stiti de unde sa mai luati? si unde sa mai puneti taxa; PE VOI? ...PE TINE nu te doare saracia poporului tau care moare de foame???? Tot salariile si indemnizatiile voastre le mariti ,si trageti cu dintii parca de scaunul cel ampartiti. Miiliardele de lei le-ati ampartit antre ministere, portofelele voi ati umflat ,Si iarasi pensile saraciei voi la urma le-ati lasat ,cum sa mai aveti si bani pentru un ajutor de handicap??????? RUSINE SA VA FIE ,SUNTEM AN TARA SARACIEI.....Se va sfarsii si al 13 -lea ceas , ve-ti ajunge iarasi la mila omului sarac cu handicap bolnav ,neputincios ,Si ve-ti venii  la poarta lui ,sa va voteze ? caci de bolnav ce este ?el  nu mai are nici o putere ;  Noi nu existam pentru voi,va trebuie votul saraciei? Sunt 23 de ani,noi am luptat si am murit pentru un trai mai bun , si am ramas ,schilozi pe viata , Voi nu ne-ati ajutat cu nimic ,mai rau ne-ati saracit si umilit !!!!!!!