Spune NU eutanasierii cainilor comunitari - PROTECTIA ANIMALELOR


Musafir

/ #1369

2013-09-16 15:18

Care este Romania adevarata? Romania macelului sangeros, a masacrului unor fiinte lipsite de aparare? Ce sa invatam oare la Scoala politica? Sa ne instruim cum sa ucidem mai bine, sa promovam dreptul batei si al otravii, sa invatam cum sa instigam la razbunare si violenta, la macel si masacru, impotriva oricaror norme si practici ale statelor civilizate din lume, impotriva normelor si practicilor oricaruia din statele membre ale Uniunii Europene, impotriva oricaror precepte crestine, morale si umanitare? In ziua de 10 sept. 2013 d.H. repet, d.H., cei 3 deputati membri ai Partidului Forta Civica, au votat la unison cu fortele politice de sorginte bolsevica, dominate de sentimente atavice, impotriva oricarui respect fata de viata si fata de natura, contribuind la declansarea unei adevarate isterii sangeroase in tara si ignorand problemele extrem de grave ale Romaniei de astazi. Care mai este atunci diferenta intre Partidul Forta Civica si aceste forte obscure pe care le acuzam de frauda si distrugerea morala a tarii si de pacalirea romanilor pentru ascederea la putere a unor penali si a unor incompetenti? Cine se aseamana se aduna. Si inca ceva. In ultimii 23 de ani si nu numai!...am distrus padurile si toate resursele tarii sau le -am vandut pe nimic, ca unii dintre noi sa se imbogateasca fraudulos fiind promovati si devenind in ochii multora sfinti, am ucis impotriva oricarui principiu civilizat bietele patrupede, caini, cai, prieteni devotati ai omului de zeci de mii de ani, fara de care civilizatia grotelor primitive nu ar fi ajuns la nivelul de astazi, am ucis tot ce ne -a iesit in cale, am dezbinat romanii, frati si surori intre ei, parinti si copii intre ei, furam de pe orisiunde aiurea, furam sacii de iuta umpluti cu nisip ca sa ne apere de inundatii, furam cablurile de cupru de la calea ferata riscand sute de morti, furam constiinte, furam si ardem fara nepasare tablouri din muzeele lumii civilizate, cersim si jefuim peste tot, din Norvegia in Sicilia si din Portugalia la Urali, ba chiar si din Asia si din America Latina, din SUA, manipulam politic orice intamplare nefericita. Dar ne miram cand natura se razbuna, exemplul cel mai concludent Galatiul, la numai o zi dupa infratirea fortelor raului din "Parlamentul" roman, ne mai miram de energiile negative tot mai frecvente din anul acesta ce abat asupra noastra, accidente si fenomene de neexplicat cu zeci de morti dar si faptul ca nimeni nu se mai intelege cu nimeni. Ne pierdem constiinta de oameni cu fiecare zi care trece mai mult. Ne vindem si sufletul. Asadar ce sa invatam la "scolile" de partid? Sa invatam sa speculam si sa cultivam ceea ce este mai primitiv in cei care, straini de adevar si discernamant, ne vor da votul inca o data? Sa invatam cum sa indesim si sa crestem in putere campul de energie negativa care acopera Romania? In lume, nu exista decat doua directii pe care ar trebui sa le promovam: adevarul si respectul pentru natura si viata. In rest....vorbe goale ca sa anesteziem marile dureri ale tarii. Sentinta: In ziua de 10 sept. 2013, "in numele poporului roman" s -a decis: sa ucidem cainele, principalul vinovat de tot raul societatii romane. Dupa savarsirea aceste sentinte pe strazile si ulitele din Romania va curge numai lapte si miere. Nu vom mai avea pedofili, dezaxati si psihopati, parlamentari corupti, hoti si sarlatani, impostori si criminali, iar pensiile si salariile vor creste cu viteza luminii.






Raspunsul dlui „deputat Cristian Popoescu la scrisoarea mea deschisa de ieri si comentariul meu la acest raspuns: Comentariul este insotit si de cateva poze reprezentand acte de cruzime fata de caini de pe strazile Bucurestiului, care au aparut si in ziare occidentale din Italia, Germania sau Anglia.