Spune NU eutanasierii cainilor comunitari - PROTECTIA ANIMALELOR


Musafir

#1351

2013-09-15 19:30

E dureros ce se voteaza fara o analiza a cauzelor si a celor care o cauzeaza.Se cauta vinovati?E cat se poate de vizibil,dar nu vor sa vada.Sa se uite in spate si daca vor sa vada nu le va conveni caci sant in aceeasi hora.De ce trebuie sa-i intaratam pe oameni impotriva animalelor(caini,ursi,etc.)atata timp cat noi nu ii intelegem,ii starnim la violenta de cand se nasc s.a.m.d. Nu exista un minim de educatie vizavi de comportamentul copiilor atat pe strada, la scoala,in familie,in societate in general.Efoarte usor sa gasim vinovati in cei ce nu se pot apara.Problema oricum nu se va rezolva caci din aceasta AFACERE CU CAINI FARA ACOPERIS se vor imbogatii 2 generatii de al lor.DAR SA NU UITE CA GIULGIUL NU ARE BUZUNARE.Si cine stie cine ii asteapta acolo?Cainii trebuie sterilizati iar ptr. cainii cu stapani(mai ales cei din curti)-RECENSAMANT si castrati.Stau intr-o zona si cu case si vad seara si dimineata cum ii scot si le dau drumul in strada.Daca le fata cateaua ori arunca pui noi nascuti ori asteapta sa faca 1 luna si ii arunca tot la tomberoane.Mai sant oameni care isi fac mila si ii ia pana reuseste sa-i plaseze dar restul?-calcati de masini,chinuiti,loviti ,etc. de cei care nu iubesc nici macar un semen,sant nemultumiti ca au deschis ochii dimineata.Se hranesc gandinduse (daca gandesc) cum sa-si petreaca ziua facand nefericit pe cineva.Emisiunile TV poarta o mare vina in tot ce se petrece in aceasta TARA.Cine ne vrea asa?Exista RASPUNS.Vom trai si vom VEDEA.Dar MARTIRI vor exista.In aceasta tara legile sant ptr. cei bogati si ptr. cei care si-au vandut sufletul.CUI?

Musafir

#1352

2013-09-15 19:40

Amenzi pentru abandon, amenzi pentru cei care nu sterilizeaza exemplarele care nu au drept de monta, sterilizari si construirea de adaposturi! Cei care au mancat banii pentru rezolvarea acestei probleme ar trebui sa nu mai doarma noaptea, sa-si imagineze calvarul acestor caini nevinovati, claie peste gramada , morti de frica, asteptand sa fie gazati! Rusine!

Musafir

#1353

2013-09-15 19:43

Scrie un comentariu..si ei si noi suntem facuti de acelasi Creator cu un scop. Durere mare ca politicienii isi gasesc refularea in specia aceasta singura care stie sa iubeasca chiar si atunci cand il lovesti..

Musafir

#1354

2013-09-16 06:38

Foarte frumos mesajul si mai ales reamintirea celor transmise de Gregg la conferinta.
Viorica

Musafir

#1355

2013-09-16 07:12

sa ne opunem raului in orice manifestare a sa

Musafir

#1356

2013-09-16 07:14

Ce vina au ,si ei au suflet
aurelia

#1357 spune nu eutanasierii ciinilor comunitari

2013-09-16 07:26

Ce as dori sa se intimple sete ca populatia Romaniei sa inteleaga ca groazicul accident este urma indolentei celor in care sta aceasta grija, care nu au luat ani de zile nici un fel de pozitie in legatura cu acesi ciini, care infometati, insetati,lovit,schinjuiti,etc., vagabobdeaza pe strazile oraselor.Daca aceste persoane din conducere sint nepasatoare si le este indiferent ce se petrece cu acesti ciini,salariile ce le primesc in fiecare luna ar tebui retinute pe toata perioada care acestia nu s-au ocupat de problema, si date pentru infiintarea de adaposturi pt. ciini comunitari,caci atunci nu s-ar mai fi intimplat acest accident.Ignoranta lor trabuie combatuta si sa-i usture buzunarele daca nu isi fac datoria fata de oamenii pe care ii reprezinta si care " au fost alesi de popor".Demonsrati, luptati penrtu o Romanie a secolului 21,mileniul 3000, cu oameni care se ocupa de mediul in care traiesc, de animalele de linga ei, de tot ceea ce ii inconloara, nu ramineti ne pasatori, ractionati imediat sus la parlament,primarie unde stiti ca aceste proteste vor da roade,ramineti consecveni si nu va dati batuti caci"cu o floare nu se face primavara"


Musafir

#1358

2013-09-16 08:07

In tara asta se tine cont de sentimentele minoritatilor nationale, de ale celor sexuale s.a.m.d.
Aveti obligatia sa tineti cont si de sentimentele iubitorilor de animale!
Prin legea asta inumana ne provocati NOUA suferinte inimaginabile!
Nu aveti dreptul sa ne discriminati!

Musafir

#1359

2013-09-16 08:58

Mie mi-au creat suferinte inimaginabile crimele odioase de pe strazi si cruzimea hingherilor. Si s a intamplat si se intampla asa din cauza unel legi care a scos criminalii la iveala, criminali care acum omoara un caine, maine un om..dar ce mai conteaza. Am incercat sa mediatizez cum am putut in tara in care ma aflu, departe de Romania, am incercat sa mangai sufletele unora ca si mine prin compasiune.

NU eutanasierii.

Musafir

#1360

2013-09-16 09:15

nu sunt de vina toti cainii din tara pt. ca o bunica a atipit cand nu trebuia!

Musafir

#1361 Re:

2013-09-16 09:31

#1360: -

Bunica nu cred ca a atipit..ci a stat la,,taifas,, in loc sa pazeasca copilasii mici, sa nu-i scape din ochi nicio secunda. Altfel nu ajungeau pe un teren privat departe de  parcul unde ar fi trebuit sa se joace.


Musafir

#1362

2013-09-16 11:15

Stop à cette cruauté inouïe, la solution n'est pas là, et c'est inacceptable en Europe, comme ailleurs mais là nous avons notre mot à dire !!!

Musafir

#1363

2013-09-16 11:16

Buna ziua,
Vreau sa cred ca suntem o tara civilizata si gasim solutiile adecvate atunci cand apare o problema.
Este dureros ca a murit un copil muscat sau nu de caini(Dumnezeu mai stie care-i adevarul,fiindca se pare ca pentru audiente TV/vanzare publicatii,si pentru a atinge anumite interese obscure,unii oameni sunt in stare sa se preteze la orice), dar solutiile extreme tin de epoca de piatra/feudala(poate de Inchizitie), dar nu de epoca moderna in care traim.
Nu doresc nimanui sa moara omorat de caini,dar cred ca sterilizarea si urmarirea prin cipuri a cainilor maidanezi,ar fi o solutie mult mai pertinenta si de bun simt,decat omorarea lor.
Sa nu uitam ca sunt si oameni care omoara oameni si scumpa noastra justitie ii condamna doar la 3 ani cu suspendare si nu la moarte prin eutanasiere.De ce nu am aplica acest lucru si animalutelor?
Orice fiinta vie(om,animal,planta)trebuie tratata cu respect, daca si noi avem pretentii sa fim tratati cu respect si demnitate.
Va multumesc pentru dreptul acordat de a-mi expune parerea.
Doamne ajuta sa devenim mai umani,mai plini de intelegere si iubire,si mai intelepti!

Musafir

#1364

2013-09-16 11:34

Nu doresc caini pe strada, dar nici eutanasierea celor sanatosi si cuminti,doresc sa se faca dreptate, cei care nu au gestionat aceasta situatie decat in interesul lor si un furat multi bani pe spinarea cainilor sa fie pedepsiti pt ca de Dzeu vor fi pedepsiti oricum!
silvia pro sapiens
Musafir

#1365 Subiect

2013-09-16 13:17

luati va rog atitudine si  promovati viata, bunul simt, superioritatea in gandire si semnati petitia, poate
li se despietresc inimile!


Musafir

#1366

2013-09-16 13:20

Eutanasiati politicienii ca ne fura zi de zi!

Musafir

#1367

2013-09-16 13:22

Jos USL!

Musafir

#1368

2013-09-16 13:22

Politicienii hoti trebuie distrusi NU cainii!

Musafir

#1369

2013-09-16 15:18

Care este Romania adevarata? Romania macelului sangeros, a masacrului unor fiinte lipsite de aparare? Ce sa invatam oare la Scoala politica? Sa ne instruim cum sa ucidem mai bine, sa promovam dreptul batei si al otravii, sa invatam cum sa instigam la razbunare si violenta, la macel si masacru, impotriva oricaror norme si practici ale statelor civilizate din lume, impotriva normelor si practicilor oricaruia din statele membre ale Uniunii Europene, impotriva oricaror precepte crestine, morale si umanitare? In ziua de 10 sept. 2013 d.H. repet, d.H., cei 3 deputati membri ai Partidului Forta Civica, au votat la unison cu fortele politice de sorginte bolsevica, dominate de sentimente atavice, impotriva oricarui respect fata de viata si fata de natura, contribuind la declansarea unei adevarate isterii sangeroase in tara si ignorand problemele extrem de grave ale Romaniei de astazi. Care mai este atunci diferenta intre Partidul Forta Civica si aceste forte obscure pe care le acuzam de frauda si distrugerea morala a tarii si de pacalirea romanilor pentru ascederea la putere a unor penali si a unor incompetenti? Cine se aseamana se aduna. Si inca ceva. In ultimii 23 de ani si nu numai!...am distrus padurile si toate resursele tarii sau le -am vandut pe nimic, ca unii dintre noi sa se imbogateasca fraudulos fiind promovati si devenind in ochii multora sfinti, am ucis impotriva oricarui principiu civilizat bietele patrupede, caini, cai, prieteni devotati ai omului de zeci de mii de ani, fara de care civilizatia grotelor primitive nu ar fi ajuns la nivelul de astazi, am ucis tot ce ne -a iesit in cale, am dezbinat romanii, frati si surori intre ei, parinti si copii intre ei, furam de pe orisiunde aiurea, furam sacii de iuta umpluti cu nisip ca sa ne apere de inundatii, furam cablurile de cupru de la calea ferata riscand sute de morti, furam constiinte, furam si ardem fara nepasare tablouri din muzeele lumii civilizate, cersim si jefuim peste tot, din Norvegia in Sicilia si din Portugalia la Urali, ba chiar si din Asia si din America Latina, din SUA, manipulam politic orice intamplare nefericita. Dar ne miram cand natura se razbuna, exemplul cel mai concludent Galatiul, la numai o zi dupa infratirea fortelor raului din "Parlamentul" roman, ne mai miram de energiile negative tot mai frecvente din anul acesta ce abat asupra noastra, accidente si fenomene de neexplicat cu zeci de morti dar si faptul ca nimeni nu se mai intelege cu nimeni. Ne pierdem constiinta de oameni cu fiecare zi care trece mai mult. Ne vindem si sufletul. Asadar ce sa invatam la "scolile" de partid? Sa invatam sa speculam si sa cultivam ceea ce este mai primitiv in cei care, straini de adevar si discernamant, ne vor da votul inca o data? Sa invatam cum sa indesim si sa crestem in putere campul de energie negativa care acopera Romania? In lume, nu exista decat doua directii pe care ar trebui sa le promovam: adevarul si respectul pentru natura si viata. In rest....vorbe goale ca sa anesteziem marile dureri ale tarii. Sentinta: In ziua de 10 sept. 2013, "in numele poporului roman" s -a decis: sa ucidem cainele, principalul vinovat de tot raul societatii romane. Dupa savarsirea aceste sentinte pe strazile si ulitele din Romania va curge numai lapte si miere. Nu vom mai avea pedofili, dezaxati si psihopati, parlamentari corupti, hoti si sarlatani, impostori si criminali, iar pensiile si salariile vor creste cu viteza luminii.






Raspunsul dlui „deputat Cristian Popoescu la scrisoarea mea deschisa de ieri si comentariul meu la acest raspuns: Comentariul este insotit si de cateva poze reprezentand acte de cruzime fata de caini de pe strazile Bucurestiului, care au aparut si in ziare occidentale din Italia, Germania sau Anglia.

Musafir

#1370

2013-09-16 15:20

Care este Romania adevarata? Romania macelului sangeros, a masacrului unor fiinte lipsite de aparare? Ce sa invatam oare la Scoala politica? Sa ne instruim cum sa ucidem mai bine, sa promovam dreptul batei si al otravii, sa invatam cum sa instigam la razbunare si violenta, la macel si masacru, impotriva oricaror norme si practici ale statelor civilizate din lume, impotriva normelor si practicilor oricaruia din statele membre ale Uniunii Europene, impotriva oricaror precepte crestine, morale si umanitare? In ziua de 10 sept. 2013 d.H. repet, d.H., cei 3 deputati membri ai Partidului Forta Civica, au votat la unison cu fortele politice de sorginte bolsevica, dominate de sentimente atavice, impotriva oricarui respect fata de viata si fata de natura, contribuind la declansarea unei adevarate isterii sangeroase in tara si ignorand problemele extrem de grave ale Romaniei de astazi. Care mai este atunci diferenta intre Partidul Forta Civica si aceste forte obscure pe care le acuzam de frauda si distrugerea morala a tarii si de pacalirea romanilor pentru ascederea la putere a unor penali si a unor incompetenti? Cine se aseamana se aduna. Si inca ceva. In ultimii 23 de ani si nu numai!...am distrus padurile si toate resursele tarii sau le -am vandut pe nimic, ca unii dintre noi sa se imbogateasca fraudulos fiind promovati si devenind in ochii multora sfinti, am ucis impotriva oricarui principiu civilizat bietele patrupede, caini, cai, prieteni devotati ai omului de zeci de mii de ani, fara de care civilizatia grotelor primitive nu ar fi ajuns la nivelul de astazi, am ucis tot ce ne -a iesit in cale, am dezbinat romanii, frati si surori intre ei, parinti si copii intre ei, furam de pe orisiunde aiurea, furam sacii de iuta umpluti cu nisip ca sa ne apere de inundatii, furam cablurile de cupru de la calea ferata riscand sute de morti, furam constiinte, furam si ardem fara nepasare tablouri din muzeele lumii civilizate, cersim si jefuim peste tot, din Norvegia in Sicilia si din Portugalia la Urali, ba chiar si din Asia si din America Latina, din SUA, manipulam politic orice intamplare nefericita. Dar ne miram cand natura se razbuna, exemplul cel mai concludent Galatiul, la numai o zi dupa infratirea fortelor raului din "Parlamentul" roman, ne mai miram de energiile negative tot mai frecvente din anul acesta ce abat asupra noastra, accidente si fenomene de neexplicat cu zeci de morti dar si faptul ca nimeni nu se mai intelege cu nimeni. Ne pierdem constiinta de oameni cu fiecare zi care trece mai mult. Ne vindem si sufletul. Asadar ce sa invatam la "scolile" de partid? Sa invatam sa speculam si sa cultivam ceea ce este mai primitiv in cei care, straini de adevar si discernamant, ne vor da votul inca o data? Sa invatam cum sa indesim si sa crestem in putere campul de energie negativa care acopera Romania? In lume, nu exista decat doua directii pe care ar trebui sa le promovam: adevarul si respectul pentru natura si viata. In rest....vorbe goale ca sa anesteziem marile dureri ale tarii. Sentinta: In ziua de 10 sept. 2013, "in numele poporului roman" s -a decis: sa ucidem cainele, principalul vinovat de tot raul societatii romane. Dupa savarsirea aceste sentinte pe strazile si ulitele din Romania va curge numai lapte si miere. Nu vom mai avea pedofili, dezaxati si psihopati, parlamentari corupti, hoti si sarlatani, impostori si criminali, iar pensiile si salariile vor creste cu viteza luminii.








Musafir

#1371

2013-09-16 19:11

Cine-ti va plati tie pensia: cainii sau copiii!?
Nerusinatilor! Stati cu mana intinsa la stat, pt niste fiare!

Musafir

#1372

2013-09-16 19:34

Cu cat citesc mai multe "comentarii" fara noima "Nu eutanasiere", cu atat imi vine sa iau legea in maini si sa-mi fac singur dreptate!
Nu eutanasiere, ATUNCI CE?
M-am saturat de caini pe strazi, m-am saturat de ipocritii care iubesc doar cainii!


Gata! Maine cumpar otrava si le servesc dulailor de la mine din cartier. Sa nu aud vreun NU, ca va ia dracu!
De 2 saptamani va miorlaiti fara nici un scop. Cainii sunt tot pe strazi!
Pana aici v-a fost! Sa tineti parastas la caini! Javrelor!

Musafir

#1373

2013-09-16 19:34

Degeaba se vor ucide cainii fara stapan, atata timp cat nu vom reusi sa oprim abandonul cainilor de catre oamenii inconstienti....
Mai bine s-ar proceda la inregistrarea cainilor din gospodariile celor de la tara si sterilizarea gratuita ca sa nu mai existe sursa de abandon.

Musafir

#1374

2013-09-16 21:35

Opriti Eutanasia cainilor comunitari! EUTANASIA = INFRACTIUNE!!! Sunteti penali! Guvernantilor, eutanasia inseamna ''omor din compasiune'' si se aplica doar in cazul unei boli incurabile, cu o mare suferinta si moarte apropiata. Nu cand vreti voi!


Musafir

#1375

2013-09-16 23:04

L'enfant a été tué par des pédophiles et non par des chiens ! Stop aux massacres de ces animaux !