S.O.S. familia!

amelia

/ #1340 Re: Re: Re: 1277

2013-08-28 06:26

#1290: Cătălin M. - Re: Re: 1277

da , draga musafirule , asa gandesc eu , prefer sa gandesc asa decat sa merg prin viata omorand femeia in bataie , pierzand salariu la poker , turnand copii de care nu ma ingrijesc si , atentie!  conform religiei daca mor impartasit si cu lumanare , toate astea mi se sterg si cu 2 zile inainte de a muri , am un loc in rai . da prefer sa cred ca DUMNEZEU E IUBIRE  atat timp cat sunt OM . MANTUITORUL nu a spus cele ce zici tu , nici nu intalnesc in SF. SCRIPTURA ,nici un loc in care se pomeneste de lumanari sau sa ne inchinam la chipuri cioplite , a spus  , da , impartiti celor saraci dar putin preoti atrag atentia asupra acestui fapt cand cineva imparte . SI in mod deliberat , total gresit iar nu atrag atentia ca nu trebuie sa impartim in numele mortului x sau y ci IN NUMELE LUI ISUS ! atunci , te rog daca ei interpreteaza SF. SCRIPTURA dupa bunul plac , consider ca om fiind la fel ca ei pot sa o interpretez si eu asa cum imi dicteaza inima . NIMENI NU POATE IERTA PACATELE DECAT TATAL PRIN FIUL ! eu , sa ma ierte DUMNEZEU , nu pot crede ca daca merg sa ma spovedesc si popa imi zice du-te , pacatele iti sunt iertate , chiar le am iertate. asta o cred babele rautacioase care fac zile amare tuturor si merg regulat la biserica in speranta ca popa le iarta tot si nici nu ies inca bine din biserica si incep iar ... si tot asa . ...asa ca draga , asta e opinia mea , pentru care intr-o zi voi da socoteala  sau nu




Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...