Avem nevoie de euthyrox!
Avem nevoie de euthyrox! / Anunțuri / De ce am oprit petitia! / Comentarii
|
Musafir |
#12020-03-28 09:13Va rog sa mi spuneti cine a oprit petitia |
|
| |
|
Musafir |
#22020-03-28 09:20Bine,bine am semnat petiții dar cand o sa găsim Euthyrox?!Eu nu mai am de ceva timp si sunt disperată!!
|
|
| |
|
Musafir |
#32020-03-28 09:23Si atunci ce e de facut??? |
|
| |
|
|
#4 Scriem online, toti la ministerul sanatatii !!!!2020-03-28 10:33Hai sa-i spamam cu mesaje pe cei de la ministerul sanatatii !! Poate ajunge vreunul la Nelu Tataru si face omul asta ceva. |
|
| |
|
Musafir |
#52020-03-28 10:56Mulțumesc |
|
| |
|
Musafir |
#62020-03-30 12:47Ca orice treaba in Romania, moare si asta in fasa. Si pana nu se intampla ceva drastic, nu se iau masuri. Totusi, ce e de facut? AVEM NEVOIE DE MEDICAMENT!!!!!!!! Spuneti ce putem face si noi individual, daca sub forma asta nu ne baga nimeni in seama? P.S.:Nu se poate redepune petitia? Multumesc! |
|
| |
|
evo9 Musafir |
#72020-04-05 05:20Viata noastra depinde de acest medicament!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Cum sa-i senzibilizam pe mai "marii nostri!"???????????????????????????????/ |
|
| |
|
Lilian |
#8 Desi la tv spun ca Euthyrox se gaseste in farmacii, nu este adevarat2020-04-12 00:36Ieri am fost la doua farmacii: Catena si Help. Nu aveau Euthyrox. Au spus chiar ca nici nu au avut si nici nu aveau habar cand vor avea desi, acum doua saptamani au spus ca vor avea saptamana urmatoare, iar saptamana trecuta au spus ca in aceasta, dar azi nici nu aveau si nici nu mai stiau cand vor avea. Ce mi se pare curios, este faptul ca la tv, timp de 2 zile, am vazut personal cum era scris ca din cele o suta cincizeci si ceva de mii de cutii euthyrox de 100, 54 de mii au fost deja cumparate de suferinzi cu tiroida. Si, culmea, spuneau ca ne asteapta in farmacii. Sunt dezamagita, si speriata pentru ca am tiroidita cronica autoimuna. |
|
| |
|
Musafir |
#92020-04-27 14:27Sunt niste nenorociti! Mai rai decit aia dinainte! E nevoie de eutirox si ei ne lasa sa murim! Acum covidul e important,fiindca se pot çheltui bani cu nemiluita! Dracu sa_ i ia! Nu se gaseste in nici_ p farmacie si nu crd ca se va gasi! Au plan la morti,sa moara cit mai multi si de pe urma tiroidei! |
|
| |
|
Larisa Murteza Autorul acestei petitii |
#10 Re:2020-05-28 20:52Buna!Eu am oprit petitia sa o pot trimite, din pacate au dat un raspuns mincinos pe care îl puteți gasii pe grupul avem nevoie de euthyrox |
|
| |
|
Larisa Murteza Autorul acestei petitii |
#11 Re:2020-05-28 20:53Nu tine de mine acest aspect eu am trimis petitia și catreMS și către ANMDMR |
|
| |
Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)
2020-06-03 00:34- Date of removal: 2020-06-03
- Motivul eliminării:
|
sorin |
#13 iata motivul crizei de Euthyrox - Ministrul a dat, tacit, liber la export!!!2020-06-03 00:39mecanismul realizat legal prin Ordinul Ministrului Sănătății, prin care Agenția Națională a Medicamentului dă liber la export pentru Euthyrox, fără să-și pună semnătura, fără să răspundă de atâtea zile la notificările depuse de operatori, ceea ce echivalează cu autorizația de export. Agentia Medicamentului este implicata in "afacere"! de unde si explicatiile elucubrante cu dublarea bolnavilor de tiroida in doua luni! |
|
| |
|
Schimbarea nu se întâmplă dacă tăceți.
Autorul acestei petiții a luat atitudine și a acționat. Veți face la fel?
Alte petiții care v-ar putea interesa
Punem la dispoziția dvs. găzduirea gratis a petițiile online. Aveți posibilitatea să publicați petiții online la un nivel profesional folosind serviciile noastre dedicate. Petițiile noastre se regăsesc în mass media în fiecare zi. Publicarea petițiilor prin intermediul serviciilor noastre oferă impact și vizibilitate către publicul larg cât și către persoane ce au putere de decizie