INVATAMANTUL SPECIAL NU TREBUIE DESFIINTAT!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția INVATAMANTUL SPECIAL NU TREBUIE DESFIINTAT!


Musafir

#1

2014-05-12 19:41

Avem nevoie de scoli speciale si de cadre cu o pregatire speciala. Zilele trecute am ajuns in curtea unei scoli destinata copiilor speciali, din Gardani, si nu mi-am putut opri lacrimile privind lacatele si lipsa de viata. Aceasta scoala trebuie redeschisa! Apelam cu inima inundata de lacrimi, nu desfiintati aceste scoli, infiintati-le.

Psihoterapeut Camelia Calauz


Musafir

#2

2014-05-13 11:46

Mult stimatul ,, MINISTER,,de ce nu intervine?

Musafir

#3

2014-05-14 11:50

nu stiu ce e bine in tara asta...........

Musafir

#4

2014-05-16 16:22

Desfiintarea invatamantului special ar duce la o si mai mare marginalizare a copiilor cu deficiente,mai ales a celor cu deficiente severe si grave.Ce se va intampla cu acesti copii?Ei nu pot face fata nivelului invatamantului de masa.Si atunci cun ramane cu grija fata de semeni nostri?Invatamantulspecial nu trebuie desfiintat in niciun fel

Musafir

#5

2014-06-28 07:23

Cei care au inaintat aceasta propunere legislativa,ce pregatire "speciala" au in acest domeniu????cate scoli speciale au vizitat?cati copii "speciali" cunosc si cate lucruri despre familiile acestora cunosc???cati dintre ei stiu ce munca de sisif se duce cu societatea?????cati stiu ce nseamna procesul de integrare al unui copil cu handicap grav????sunt profesor psihopedagog si mama a unui copil "special" care imvata intr o scoala "speciala".......