Cerem desfiintarea UDMR pentru subminarea puterii de stat

Cerem desfiintarea UDMR pentru subminarea puterii de stat / Anunțuri / deputatul Bogdan Diaconu: UDMR este o organizaţie inamică a statului român / Comentarii


Musafir

#1

2014-04-03 22:09

Daca se ajunge sa depuna udmr proiect de lege pentru autonomie,fara sa fie arestati,toti politicienii partinitori trebuie impuscati in cap.

In acesti proiect de lege,trebuie sa intre,obligatoriu,si desfintarea tuturor restului de organizatii unguresti,si interzicerea de organizare a ONG-urilor si Partidelor pe criterii etnice.Daca vor in politica,sa aleaga din partidele Romanesti existente.
De asemenea acest proiect trebuie sa prevada si desfiintarea tuturor monumentelor unguresti,interzicerea abordarii steagurilor altor state in Romania.

Aditional trebuie facut un proiect de lege pentru interzicerea detinerii mai multor cetatenii,si cine nu are cetatenia Romana sa nu poata obtine nici o functie publica.
De altfel la oricare afirmatie sau gest impotriva Romaniei sau intereselor ei,sa fie retrasa cetatenia si expulzat cu interzicerea intrarii pe viata,lui si urmatoarelor 2 generatii.

Musafir

#2

2014-04-04 04:38

Nu inteleg de ce ar trebui asteptat. Daca acest proiect exista, el trebuie depus imediat. In plus, cred ca ar trebui sa fie desfiintat pe cale judecatoreasca, pentru participarea lor la alegeri nu este conforma cu legea partidelor politice, si nici culegea electorala. Nu stiu, de altfel, ce au pazit atatea si atatea Birouri Electorale, care nu au constatat aceste ilegalitati.

Musafir

#3

2014-04-04 05:26

De ce nu se poate actiona direct in judecata statutul UDMR-ului? Din cate stiu, legal nu are voie sa faca parte din conducerea tarii (parlament, guvern). De ce nu se pot actiona in judecata membrii UDMR? Cred ca ar fi destule motive pentru o actiune in tribunal, iar procurori care sa munceasca pro-bono, macar pana la sentinta definitiva, sper ca s-ar gasi...

Musafir

#4

2014-04-04 06:18

UDMR trebuie desfiinţat iar liderii ei trebuie vîrîţi la pîrnaie pe viaţă!

Musafir

#5

2014-04-04 06:39

Este neaparat nevoie sa indepartam acest "scai" agatat de noi de secole bune. Sa-si caute originile si sa ne lase in pace!

Musafir

#6

2014-04-04 07:19

UDMR, PCM și PPMT precum și organzațiile EMI și HVIM trebuiesc scoase complet în afara legii. Deasemenea toate monumentele iredentiste desființate (Nyro Joszej, Albert Wass, Horthy etc.).

Musafir

#7

2014-04-04 08:34

UDMR-trebuie obligata sa respecte legile Romaniei.Atat timp,cat se comporta ca o organizatie ce doreste autonomie teritoriala,trebuie declarata in afara legii.

Musafir

#8

2014-04-04 09:46

Perfect de acord . Sa se termine cu suprematia maghiara in Transilvania . Sa dispara placutele in limba maghiara si sa se introduca numai invatamint in limba romana in toate scolile .
Invatarea limbii maghiare sa fie optionala .
Cer desfiintarea scolilor in limba maghiara din care ies mii de maghiari care nu stiu limba oficiala a statului Roman .

Musafir

#9

2014-04-04 10:28

de ce nu il depune ti ACUM? NU NEGOCIEZI CU TERORISTII! .............sau e doar o alta campanie electorala???????????????????

Musafir

#10

2014-04-04 12:46

Eu pun fireasca intrebare. Ce cauta iar UDMR la guvernare??? Datorita carui motiv??? Astept raspuns.ROMANIA trebuie sa aplice acelasi tratament maghiarilor de pe teritoriu tarii cum procedeaza ungurii cu ROMANII de la ei. CE PARERE AVETI STIMATI GUVERNANTI???

Musafir

#11

2014-04-04 13:36

Cred ca degeaba , parlamentarii nu vor vota acest proiect de lege. Dealtfel partidele mari sunt interesate sa fie UDMR-ul in parlament. Nu se poate scoate si din cauza ca a fost odata admis si in UE ar putea fi interpretat ca o masura de restrangere a drepturilor miniritatii maghiare. Singura posibilitate , poate ar fi instanta. Faptul ca nu au fost respectate Constitutia si Legea partidelor politice sau faptul ca prin cererea imperativa si repetata a autonomiei TS se incalca prevederile art. 30 alin 7 din Constitutie.

Musafir

#12

2014-04-04 13:38

Ne sunt terfelite in picioare istoria si originile noastre ca natiune Romana ce suntem iar cu asta nu pot fi de acord! Cand m-am dus eu la ei acasa ca sa le cer autonomie si cu ce drept? Ce inseamna asta ma eu nu sint de acord! Sa ne terfelesti tara in mocirla sa ne faci popor slab,pai ei nu vad ca sunt o minoritate? DA asta sunt ei! O minoritate ca natiune,nu au valori,nu au ce respecta caci daca ar fi fost vorba de respect si-ar fi respectat mai intai tara lor dand un exemplu bun europei dar ce exemplu sa iei de la niste balbaiti? ??

Musafir

#13

2014-04-04 13:39

FOARTE BINE! ACEST PROIECT ESTE "examenul de maturitate" A PARLAMENTULUI ACTUAL! Ideea este ca ACEST PROIECT, DACA NU VA FI VOTAT DE PARLAMENT, VOM AVEA IMAGINEA REALA A ACESTUI PARLAMENT! VOM STI LA CONCRET, CIND II VOM "BELI" PE IREDENTISTI, PE CARE TRADATORI PARLAMENTARI VA TREBUI SA-I BALIM IMPREUNA CU HOAGARII! LINGA EI,DESIGUR, VA TREBUI SA-I ALATURAM ATIT PE PONTA CIT SI PE BASESCU!
AFARA CU IREDENTISTII DIN TARA, ORICARE AR FI ACESTIA!!!

Musafir

#14

2014-04-04 15:00

cine este Bogdan Diaconu.. imi place ce ati propus dar mai intai vreau sa stiu cine este dl Diaconu

Musafir

#15

2014-04-04 16:00

Deacord...deplină susținere! !!

Musafir

#16

2014-04-04 16:55

din cate stiu eu nu este permisa infintatea partidelor pe criterii etnice si mai mult de atat UDMR-ul a stricat socoteala p[olitica dintodeauna. Din cauza lor s-au facut compromisuri mereu , pentru ca ei au reprezentat totdeauna acel GRAM CARE A INCLINAT BALANTA. Ar trebui sa fie doar doua forte politice in Romania ; una de dreapta si alta de stanga. Si atunci, poporul ar alege mai usor. Dar cand sant unii care, ba sant cu stanga , ba sant cu dreapta; niciodata nu o sa fie stabilitate. Ei sant cei ce destbilizeaza politica romaneasca, din punctul meu de vedere; si pentru asta trebuie sa dispara. Daca vor, se pot inscrie in partide politice de stanga sau de dreapta , dupa afinitatile fiecaruia. NU TREBUIE SA MAI EXISTE PARTIDE CREATE PE CRITERII ETNICE. TOTI SANTEM ROMANI.

Musafir

#17

2014-04-05 00:18

foarte buna idee.liderii arestati cu totii si judecati in regim de urgenta

Musafir

#18

2014-04-05 09:49

Out from Romania!

Musafir

#19

2014-04-05 11:16

Ar fi cea mei buna veste ...din politica , de pana acum.Fostii grofi au cerut retrocedarea bunurilor , cu toate ca statul Roman le-a dat o data despagubir. La banca nationala se geseste lista cu toate averile grofilor, luate de statul romana si despagubirile care li s-au dat. Domnul Isarescu este prea ocupat cu via dansului de nu poate interveni??? Stiti cati secui sunt cu adevarat(asa cum s0au declarat la recensamant)/ 400 Bucati!!! Atat!!!

Musafir

#20

2014-04-05 12:03

DA

Musafir

#21

2014-04-05 12:11

sa moara ponta

Musafir

#22

2014-04-05 12:28

Perfect de acord! Susti acest proiect.

Musafir

#23 DA! Neconditionat!

2014-04-05 12:37

Daaaaa!

Musafir

#24

2014-04-05 12:39

Nu partidului pe baze etnice!

Musafir

#25

2014-04-05 13:26




Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...