DEMERS PRIVIND DREPTURILE PERSOANELOR CU DIZABILITATi

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția DEMERS PRIVIND DREPTURILE PERSOANELOR CU DIZABILITATi


Musafir

#51

2016-06-07 13:47

am semnat petitia ptr.ca statul roman nu este capabil sa ne ajute decit daca sunt fortati de la spate.cred ca in ceea ce priveste persoana cu dizabilitati suntem pe ultimul loc in UNIUNEA EUROPEANA

Musafir

#52

2016-09-06 17:26

Eu sant foarte nemulțumit si mâhnit de situația actuala a persoanelor cu dizabilitați , e foarte greu să te descurci ân Romania cu ce ne ofera statul roman față țarile europene,dacă nu am fi ajutați de rude am fi muritori de foame.Să nu m-ai vorbesc de indemnizația de nimic care statul roman a-și bate pur și simplu joc de noi si ne umilesc .Aș dori sa traiasca si un parlamentar cu 9 lei pe zi (272 de lei pe luna)cred ca șiar lua zilele dupa o lună !

Musafir

#53

2016-10-03 19:36

Pentru ca si eu am handicap grav

Musafir

#54

2016-10-14 14:47

Sa se respecte drepturile persoanelor cu dizabilitati in totalitate .
Claidia T

#55 Asistent personal

2018-02-05 21:37

Noi avem fata cu handicap grav cu insotitor de 6 ani de cand a fost lovita de masina. Sunt cazuri in care un asistent personal nu e suficient. In cazul nostru e nevoie de mai multi. Trebuie supravegheata non stop. Nu ai pauza nici de mers la wc.