STOP grațierii lui Gică Popescu

STOP grațierii lui Gică Popescu / Anunțuri / Un NU hotărât grațierii lui Gică Popescu / Comentarii


Musafir

#1

2014-03-09 15:18

Un DA hotarit pentru comutarea pedepsei la munca in folosul comunitatii si confiscarea partiala a averii.

Musafir

#2

2014-03-09 20:35

Nu conteaza ce a facut in trecut la nationala, conteaza ca este un INFRACTOR, a savarsit o fapta penala cu intentie si a obtinut foloase materiale. Cine l-a pus sa se asocieze cu fratii Becali?

Musafir

#3

2014-03-09 20:53

dara dumnezeu sa ajungeti sa ii luati locul in puscarie

Musafir

#4 Re:

2014-03-09 23:47

#3: -

deci esti un crestin care blesteama... misto... nu era ceva prin biblie cu numai dumnezeu are dreptul sa judece?!

de asemenea este crestineste sa iti iubesti aproapele si nu sa il blestemi.

eu nu am d c sa ajung la puscarie pentru ca respect legea. el a avut un trecut glorios dar si-a batut joc de el inhaitandu-se cu stim noi cine si furand cot la cot cu ei. nu stiu ce este neclar?! legea ESTE LA FEL PENTRU TOTI!!!


Musafir

#5

2014-03-10 07:46

...nimeni nu e mai presus de lege...daca a fost un bun fotbalist a beneficiat ,la aceea vreme de recunoastere internationala,de onoruri,stima concetatenilor,de tot felul de facilitati si de substantiale sume de bani...acum a ales sa dea cinstea pe rusine...e alegerea lui...si ca si in prima faza este ''rasplatit'' pt faptele sale...de data aceasta cu inchisoarea si oprobiul public...in ambele situatii a fost alegerea lui...

Musafir

#6

2014-03-10 08:12

Popescu polarizeaza puternic opinia publica, fapt pentru care cred ca s-a atins scopul acestei manevre: SPALAREA IMAGINII JUSTITIEI (vezi MCV) cu pagube colaterale minime (fotbalisti, etc). o sa cred in independenta justitiei atunci cand vor avea procese si printesele ELENA si IOANA care iau shpaga pentru tac-su... cand se va afla cine a dat flota acolo unde este.. si alte zeci/sute cocotati stiti voi unde.. si judecatori care umbla betzi cu masina... mai vreti? bleah, vomit de incantare ca in sfarsit "merge" justitia

Musafir

#7

2014-03-10 08:19

Toate nulitatile invidioase gen Andrei Gheorghe sau Cornel Nistorescu si slugile lichelei cameleonice Gusa de la Realitatea tv sustin aceasta petitie ticaloasa! Rusine voua, paduchilor!
un OM

#8 Re: ASA ESTE!!!

2014-03-10 08:23

#6: -  

 Corect, subscriu total la comentariul tau, asa ca-l reiau mai jos!

"Popescu polarizeaza puternic opinia publica, fapt pentru care cred ca s-a atins scopul acestei manevre: SPALAREA IMAGINII JUSTITIEI (vezi MCV) cu pagube colaterale minime (fotbalisti, etc). O sa cred in independenta justitiei atunci cand vor avea procese si printesele ELENA si IOANA care iau shpaga pentru tac-su... cand se va afla cine a dat flota acolo unde este.. si alte zeci/sute cocotati stiti voi unde.. si judecatori care umbla betzi cu masina... mai vreti? bleah, vomit de incantare ca in sfarsit "merge" justitia"

Musafir

#9

2014-03-10 08:32

Deci NU hotarat , nu avem ce discuta , chiar nu ne-a luat Dumnezeu mintile detot !

Musafir

#10

2014-03-10 12:22

toti hotii inclusiv plagiatorii sa plateasca cu privarea de libertate.

Musafir

#11

2014-03-10 12:26

dan voiculescu si lingaii lui au facut tot acest taraboi de frica fiindca stiu ca urmeaza si ei si invitatii lor seara de seara la ANTENE!!!!!

Musafir

#12

2014-03-10 12:27

Romanul are memoria pe termen scurt grav afectata. Cea pe termen lung... e inexistenta. Poti sa-l lovesti, sa-l furi, sa-l minti, sa-i dai foc la casa... sa-i iei si pamintul de sub picioare... Nu conteaza. Daca ai facut ceva care i-a format lui, cindva o imagine buna, daca este "de comitet"... este baiat bun. "De ce sa stea saracu' la puscarie daca a facut atitea pentru noi". FALS. GRESIT. MINCIUNA. A facut doar si exclusiv pentru EL. A jucat la cluburi mari pentru ca a putut dar nu pentru NOI. A jucat la nationala pentru MULTI BANI (jucatorii de la nationala au avut prime de meci mai mari de citeva ori decit cei din Germania, de exemplu), a facut trafic de informatii si influenta (cazul Podul Calafat), s-a purtat (specific romanesc de altfel) cu aroganta fata de presupusa "opozitie" la alegerile pentru Federatie, ca si cum deja "ar fi fost ales"... Si are o lista lunga, lunga, a caracteristicilor lui, a lipsei ca caracter si moralitate. Da! Si eu as face declaratii fooooarte frumoase despre "Romanika" mea daca asta mi-ar aduce o galeata de bani. Patriotismul este una... Patriotardul Gica este alta. Mi-ar fi necesar mult, mult spatiu ca sa spun doar cite ceva despre acesti exponenti ai asa-zisei "generatii de aur"... De la moralitatea lor si performantele avute... pina la ceea ce au facut, declarat dupa ce s-au lasat de minge. Sa ma scuteasca toti cei care spun "sa fie bine ca sa nu fie rau" (doar un flash-back - 1994... calificare... urmeaza meci cu Suedia... performanta maxima a Nationalei... si ce fac EI? Hmmm... trateaza serios, foarte serios, meciul... se vopsesc la cap in galben si petrec in nestire... la meci o luam cu 4 la 2, in conditiile in care se vedea ca puteam sa ii terminam si in joaca... Dar NU... I-am scos eroi, doar pentru ca nu s-a mai intimplat, ca era prima oara. Nici un cuvint despre faptul ca daca erau asa cum VOR EI SA NE FACA SA CREDEM CA SINT, performanta era si mai si... si am uitat, si am iertat... si n-am vorbit...). Mi-e scirba de atitudinea asta. Nu am sa-i iert si nu am sa-i uit. Sint niste profitori ordinari in mare majoritate. Ei nu au nici o treaba cu "scumpa noastra tarisoara". Sa le ia prima de joc la Nationala si vedeti citi mai ramin. Sa joace pentru vorbele pe care le spun pe micul ecran si in ziare. Asa a fost, asa va fi. Sintem neterminati si ii credem frumosi doar pentru a ne putea vedea si pe noi astfel. Psihologii stiu cum e chestia asta cu "transferul". NU. NOI NU SINTEM ASA. Si nici ei. In rest... astept "blesteme" (stiu cei care blestema ca se intoarce asupra lor blestemul de trei ori mai mare?), astept caracterizari de "criptocomunist" si idiot... Uite cit imi pasa... Mai bine luati o oglinda... EU stiu unde traiesc si vad ce este... in jurul meu si pe strada.

Musafir

#14

2014-03-10 19:25

Legea e lege pentru toti, ce daca esti bogat sau sarac.

Musafir

#15

2014-03-10 20:41

Cei care ii sustin valoarea sunt liberi sa-i ridice o statuie , sa-i dae medalii , diplome. Eu sustin ca ,pentru calcarea Legii,pedeapsa este binemeritata si trebuie sa o ispaseasca pana la capat !

Musafir

#16

2014-03-11 17:57

Cam putine semnaturi - proportia aceeasi ca intre dusmanii lui basescu si tzucalagiii lui !