SUSTINEM GRATIEREA LUI GICA POPESCU

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția SUSTINEM GRATIEREA LUI GICA POPESCU


Musafir

#1

2014-03-06 13:04

sper sa aiba o finalitate pozitiva.......

Musafir

#2

2014-03-06 13:50

Ca orice calafetean,am fost şocat de această veste ! Gică Popescu a fost şi va fi un exemplu de sportivitate pentru toţi tinerii care practică fotbalul ! Cred că fără voia lui a fost târât în nişte afaceri de fraţii Becali şi aceştia au profitat de naivitatea lui ! Nu merită acest tratament dur din partea justiţiei române, ţinând cont de tot ce a făcut ca sportiv pentru România .De aceea cer public Domnului Traian Băsescu, Preşedintele României,să ţină cont de solicitarea tuturor iubitorilor de sport din această ţară, şi să-l elibereze cât mai repede posibil pe calafeteanul nostru Gică Popescu ! Vă mulţumesc !

Musafir

#3

2014-03-06 16:37

ne-a adus atatea bucurii, deci merita o noua sansa din partea tuturor romanilor. sa nu uitau de cate ori ne-a facut fericiti !!!
eu

#4 ...... alooooooooooooooo DESTEAPTA-TE ROMANE...

2014-03-06 16:41

Am facut un jaf armat .. am furat 2 milioane de euro .. pe care i-am restituit dar tot am fost condamnat la 15 ani de inchisoare. Va rog din suflet sa face-ti si pentru mine o petitie. merit si eu o sansa.

Musafir

#5

2014-03-06 16:43

UN MARE CAMPION MERITA GRATIEREA

Musafir

#6

2014-03-06 16:54

Nu stiu...nu realizez cata vina poarta!Insa,sunt sigur GICA...nu a facut cu intentie!

Musafir

#7

2014-03-06 17:59

Datii drumu nu e vinovat

Musafir

#8

2014-03-06 18:15

Justitia a fost corecta, pentru ceea ce a facut, dar corect, este si ceea ce este ca om. In viata meritam o a doua sansa.

Musafir

#9

2014-03-06 18:17

Gicanul liber.

Musafir

#10

2014-03-06 18:32

Sustin gratierea lui Gica Popescu

Musafir

#11

2014-03-06 18:47

DUMNEZEU SA-L APERE SI S SA ASCULTE RUGA POPORULUI!

Musafir

#12

2014-03-06 19:40

Nu ma pricem prea mult la fotbal,insa numele lui imi este la fel de cunoscut ca al Nadiei Comaneci si nu merita aceasta condamnare,mai ales ca a recunoscut ca a gresit si a inapoiat suma ceruta de instanta.De ce sa-l tinem inchis,de ce sa cheltuie statul cu el in inchisoare,la fel si cu Gigi Becali.acolo sa-i tina pe violatori,criminali si alti derbedei.

Musafir

#13

2014-03-06 20:48

Sunt atatia criminali in libertate,iar acest om care a facut forte mult bine Romaniei este in arest.Nu este corect

Musafir

#14

2014-03-07 03:41

ba tolomacilor..........voua v-ar conveni sa va fure din casa si apoi sa va dea o parte inapoi din ce v-a furat? ca nici macar suma nu a restiuito in totalitate,vorbiti sa nu adormiti,sper sa aveti parte de un hotz,sau hotzi care sa va fure din casa si sa va dea inapoi asa ,o parte. multi prosti doamne
avocatul diavolului corupt

#15 nu vreau eu

2014-03-07 08:02

gica nu este singurul infractor al Ro, el s-a chinuit sa si fac un nume peste hotare ani de zile si a muncit din greu. este singurul vinovat ca renumele castigat in ani de zile prin munca l-a pierdut intr o sigura zi. el este un om foarte cerebral si de aceea cred ca stia in ce s-a bagat cand a facut ingineriile financiare. sunt foarte multi care ar trebui sa i urmeze pe cei 8 si nu ma refer strict la fotbal. in viata trebuie sa te ghidezi dupa principiul "nu conteaza ce ai fost, conteaza ce ai ajuns", iar gica a ajuns un infractor cu voia lui. odata ajuns in varful piramidei a crezut ca nu poate pati nimic. acum nici nu a intrat bine si vrem sa l gratiem. la asta ar fi trebuit sa se gandesca el atunci cand a incasat ilegal comisioanele din transferuri si nu a declarat sumele reale de transfer si aparea la tv in costume scumpe sa ne vorbeasca de hotia din fotbal si de moralitate. cred ca ii prinde bine sejurul 3 ani o luna si 10 zile (9 nopti pt cunoscatori). este o drama pentru famillia lui si pentru cei apropiati dar este o drama pe care si a asumat o. v am pupat.

Musafir

#16

2014-03-07 13:12

dorim din tot sufletul sa fie gratiat oricum nimeni nui poate da inapoi cea ce a pierdut prin aceasta condamnare -onoarea- de sportiv cu care naeam mindrit cu toti. Nici MESI nici NEYMAR nau ajuns dupa grati chiar daca au avut un prejudiciu mult mai mare deoarece societatea pedepseste faptele -recuperarea prejudiciului -dar nu isi distuge valorile trimitindule dupa grati. Din pacate se intimpla in ROMANIA -sa nu va intrebati de ce nu revenim acasa chiar daca aici este la fel de greu in plus ducem si dorul de cei dragi si de tara mai putin de cele doaua judecatoare care asa au inteles sa arate ca sunt -ROMANCE-
aka

#17 Chiar atat de prosti sunt unii?

2014-03-07 13:55


Daca Popescu a adus beneficii Romaniei asta ii da dreptul sa fure ? Retardati si politicienii si toti pupincuristii care fac petitii de gratiere. Altii stau inchisi ca au furat sa manance si unii cer gratierea unuia care a furat sute de mii de euro.

Musafir

#18

2014-03-07 18:34

Gheorghe Popescu trebuie sa fie gratiat deoarece este unul dintre cei mai faimosi oameni pe care Romania i-a avut.Ca sa fii capitan la Barcelona trebuie sa fii intradevar f bun fotbalist cu o conduita morala deosebita. Deci nu multi romani au facut cinste si onoare Romaniei asa cum a reusit Gica Popescu.Toti putem sa gresim in viata fiind-ca suntem oameni si supusi greselilor dar societatea trebuie sa le acorde inca o sansa.Cred ca cel care persista in greseli, societatea ar trebui sa fie mai dura.

Musafir

#19

2014-03-07 23:10

Alaturi de Gica ...si la bine si la rau !!!

Musafir

#20

2014-03-07 23:13

Alaturi de Gica...si la bine si la greu !!!

Musafir

#21

2014-03-08 05:50

A FOST UN MARE SPORTIV
Calafeteanul

#22

2014-03-09 16:40

Prea putin i-au dat. Merita pe putin 15 ani la cat a furat. Evazionistii la puscarie.

Musafir

#23

2014-03-09 17:00

O fi fost mare sportiv dar e si mai mare hot. Dixit!

Musafir

#24 Re:

2014-03-09 17:01

  • Adica te duci la "brutarie" dupa el?

A


Musafir

#25 Re:

2014-03-09 17:02

#21: -

Adica te duci la "brutarie" dupa el?