Gratiere pentru Gica Popescu

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Gratiere pentru Gica Popescu


Musafir

#251

2014-03-06 14:30

Gratiere pt. Gica Popescu

Musafir

#252

2014-03-06 14:33

ESTE SINGURUL CARE MERITA SA NU STEA IN PUSCARIE MERITA CLEMENTA

Musafir

#253

2014-03-06 14:34

Domnule Popa va felicit pentru aceasta initiativa.GICA POPESCU trebuie gratiat urgent.Eu unul cred ca nici vinovat nu este si cred ca i se face o mare nedreptate,si nici nu cred in coincidente .cum naiba unul care a lucrat in adminisratia prezidentiala pe care nu la cunoscut nimeni a cistigat asa lejer iar lui gica popescu iau aminat sentinta pina in ziua alegerilor

Musafir

#254

2014-03-06 14:35

Gratierea

Musafir

#255

2014-03-06 14:38

un om ca Gica Popescu cvare a facut cinste tarii noastre merita sa fie LIBER(si George Becali)

Musafir

#256

2014-03-06 14:43

buna ziua!sunt femeie,dar sincer?dintre toti cei opt inculpati,mi se pare cel mai putin vinovat gica popescu,pe langa faptul ca, el a fost fotbalist,pe teren!nu uit asta!a jucat,a fost bun jucator si om,poate conjunctura l a atras in ,,nefericita,,situatie nu i gasesc scuze,spun doar ca dintre toti el ar merita gratiat,in opinia mea!simt ca dincolo de toate astea gica este,,om,,cu adevarat!nu vreau sa supar pe nimeni,traim intr o tara libera si asta este opinia mea in legatura cu gica popescu!sa de a d zeu,sa l elibereze!poate se va face un miracol,de pasti?cine stie?

Musafir

#257 libertate

2014-03-06 14:47

gica

Musafir

#258

2014-03-06 14:47

Daca toT s-au hotarat sa aplice legile si sa bage la puscarie pe cei ce au furat si fura statul sa i ia de la un capat,SI SA FACA DIFERENTA INTRE CEI CE AU FACUT NUMAI RAU TARII,RESPECTIV OMULUI DE RAND SI APOI SA AJUNGA LA CEI CE AU DUS NUMELE ROMANIEI PE CULMI DE RESPECT SI GLORIE,CEEA CE NU FAC CEI CE CONDUC TARA ASTA VAZANDU SI DE INTERESUL PERSONAL,CERTANDU SE PE LA TELEVIZIUNI SI FACINDU NE DE RAS IN LUME.

Musafir

#259

2014-03-06 14:49

Acest sportiv de o deosebita valoare a facut mult timp si mare cinste Romaniei!este momentul ca si Romania sa-i intoarca serviiul,printr-un gest extraodinar de gratiere!Merita!Nu este un pericol scial,nu este un nfractor inrait!A gresit,a recunoscut,a incercat sa indrepte greseala!A fost influentat negativ de persoane pe care le credea prietene.Vreau ,din tot sufletul gratierea lui Gica Popescu!

Musafir

#260

2014-03-06 14:50

Rog gratierea "Baciului"

Musafir

#261

2014-03-06 14:51

Nici unul nu este vinovat!!!Ce a facut Statul pt fotbalul romanesc dupa '89? L-a lasat in voia sortii!!!Acum vrea taxe de la cei care s-au ocupat de el bagandu-si proprii bani in saramura?Nestiind daca-i vor scoate sau nu? Ce face STATUL cu banii nostrii din taxe si impozite pe care-i platim fara sa cracnim? II FURA EI!!!PARLAMENTARII SI CLIENTELA LOR POLITICA.II DUC IN ELVETIA SI IN PARADISURI FISCALE SI LASA LA VEDERE CATEVA PROPRIETATI SI CONTURI SUBTIRELE. MACAR ASTIA -i LASA IN TARA II PLATESC LA NEGRU PE FOTBALISTI SA POATA PRACTICA SPORTUL ASTA CAT MAI APROAPE DE CERINTELE ACTUALE ALE FOTBALULUI MODERN SPERAND CA ATUNCI CAND VOR CONFIRMA SI-I VOR PUTEA TRANSFERA IN FOTBALUL MARE SA-SI RECUPEREZE SI EI INVESTITIA!De CE NU ARE STATUL LEGI FLEXIBILE IN CE PRIVESTE FISCALITATEA IN SPORT ASTFEL INCAT SA NU FIE NEVOIE CA SA SE COMITA FRAUDE PT A SUPRAVIETUI? PT CA NU LE PASA! EI SUNT SINGURII CARE FURA SI NU SUPORTA "CONCURENTA". CE PRIMIM INAPOI DIN TAXELE SI IMPOZITELE PE CARE LE PLATIM? AVEM SISTEM SANITAR? NU!!! AVEM EDUCATIE? NU!!!AVEM PROTECTIE SI SIGURANTA PE STRADA SAU CAND NI SE INTAMPLA CEVA UN ACCIDENT SA PUTEM FI SALVATI LA TIMP SI NU LASATI SA MURIM PRECUM ANIMALELE? NU!!!AVEM LOCURI DE MUNCA PLATITE CU SALARII DECENTE ASTFEL INCAT CINE MUNCESTE SA POATA TRAI DECENT SI NU IN LIPSURI?NU!!!Asta-i mana lui Basescu care se baga in toate! NU i-au dat SMECHERII TAINUL si le-a artat el lor!IN ce-l priveste pe BACIUL NATIONALEI DE AUR L-A BAGAT BASESCU la puscarie sa-si puna el si la FRF OMUL!"BURLESCU" ASTA ESTE PDL-IST din administratia lui prezidentiala!!! UN politruc tupeist sclav al BASULUI precum toti(MIILE) procurorii si judecatorii numiti de BASESCU si declarati de el inamovibili si campioni ai anti coruptiei care nu se ating de niciun PDL-ist de frunte sau baiat destept din clientela basista!!!MI-E RUSINE CA TREBUIE SA SEMNEZ PETITIA ASTA SI SA-I CER CEVA ACESTUI PRESEDINTE DEMIS DE CATRE NOI, LEGITIMANDU-L ASTFEL!!!!...DAR IUBESC PREA MULT FOTBALUL SI PE GICA POPESCU INCAT AM DEMNITATEA DE A MA UMILI PT BINELE SI DREPTATEA CELOR CARE CEL PUTIN AU FACUT CEVA PT NOI SI NE-AU ADUS BUCURIA DE A VEDEA ROMANI JUCAND LA ECHIPE MARI!!! STATULE, PENTRU PUBLICITATEA PE CARE TI-AU FACUT-O FIECARE DIN CEI PE CARE AZI I-AI BAGAT LA PUSCARIE, AR FI TREBUIT SA LE PLATESTI TU DE ZECE ORI MAI MULTI BANI DECAT AU "EVAZIONAT" EI!!! MI-E RUSINE SI SILA CA TREBUIE SA TRAIESC ASEMENEA MOMENTE CA ROMAN!!!


Musafir

#262

2014-03-06 14:52

La cat a facut Gica Popescu pt Romania, doresc sa i se dea o a doua sansa, respectiv sa fie gratiat!
Multumesc.

Musafir

#263

2014-03-06 14:53

Chiar e pacat, sunt altii care merita sa mearga-n locul lui.
octav

#264

2014-03-06 14:54

In inchisoare ar trebui sa stea doar oameni care sunt un pericol pentru societate. Reprezinta Gica Popescu asa ceva? Mai ales ca el a platit cu mult timp in urma toate taxele rezultate din acele transferuri? Gica Popescu este unul dintre exemplele de urmat in ceea ce priveste cariera sa de fotbalist, si tot odata prin talentul sau si scoala de fotbal pe care o conduce (sau conducea) el inca mai are de oferit multe societatii noastre. A gresit, e adevarat, dar oare nu gresim cu totii? Nu e normal ca dupa toate satisfactiile pe care el ni le-a oferit si dupa ce el ne-a reprezentat tara la cel mai inalt nivel, sa-i intindem si noi oamenii obisnuiti o mana de ajutor, acum cand are nevoie de noi?
Alege numele de user

#265 Subiect

2014-03-06 14:54

Gica popescu nu merita asta.

Musafir

#266

2014-03-06 14:55

Un asemenea OM nu merita sa faca puscarie. Cand justitia noastra va inceta sa dea asemenea verdicte ? Daca omul a platit datoriile la stat mai trebuia sa fie condamnat !

In zilele grele pentru romani Gica Popescu si colegii lui ne-au facut, prin victoriile lor, viata mai usoara !

Sunt sigur ca dl.Basescu il va gratia pana in alegerile europarlamentare.


Musafir

#267

2014-03-06 14:55

merita sa fie gratiat mai mult ca a returnat prejudiciul de care este acuzat.HAIDETI SA NU NE DISTRUGEM VALORILE!

Musafir

#268

2014-03-06 14:56

sa zicem ca ar fi fost complice.....dar daca a dat banii inapoi ......biblia spune ca un hot trebuie sa dea dea inapoi banii furati...nu spune nicaieri ca trebuie bagat la inchisoare.Daca hotul este prins spargand si e lovit, si moare, cel ce l-a lovit nu va fi vinovat de omor fata de el; (Exod.22:2)
dar daca a rasarit soarele, va fi vinovat de omor fata de el. Hotul trebuie sa dea inapoi ce este dator sa dea; daca n-are nimic, sa fie vandut rob, ca despagubire pentru furtul lui; (Exod.22:3)
Daca un om da altuia bani sau unelte spre pastrare si le fura cineva din casa acestuia din urma, hotul trebuie sa intoarca indoit, daca va fi gasit. (Exod.22:7)
Daca hotul nu se gaseste, stapanul casei sa se infatiseze inaintea lui Dumnezeu, ca sa spuna ca n-a pus mana pe avutul aproapelui sau. (Exod.22:8)
Daca se va gasi cineva care sa fi furat pe vreunul din fratii lui, pe vreunul din copiii lui Israel, si sa-l fi facut rob sau sa-l fi vandut, hotul acela sa fie pedepsit cu moartea. Sa cureti astfel raul din mijlocul tau. (Deut.24:7)
Hotul nu este urgisit cand fura ca sa-si potoleasca foamea, caci ii este foame; (Prov.6:30)

Musafir

#269

2014-03-06 14:56

Doamne ajuta

Musafir

#270

2014-03-06 14:56

Sunt convins ca justitia a facut ceea ce trebuia sa faca. In acelasi timp sunt convins ca Gica Popescu a fost mai degraba naiv decat criminal. Da, s-a inhaitat cu niste criminali. Asta este foarte adevarat. Semnez petitia pentru ca eu consider ca asta este singura lui abatere de la lege. In acelasi timp, o semnez pentru ca Gica Popescu, ca fotbalist, m-a facut de multe ori sa ma simt mandru ca sunt roman. Cred ca merita clementa.

Nu cred ca conteaza ca a dat sau n-a dat impozit pe banii insusiti in mod ilegal. Prejudiciul trebuie recuperat, indiscutabil. Dar Gica Popescu merita iertarea noastra.


Musafir

#271

2014-03-06 14:56

Este o emblema a sportului romanesc. Haideti sa nu mai aruncam cu gunoi in oamenii de valoare. Si asa sunt putini. Asa doar de dragul de a arata ce corecti suntem noi? Putem arata asta altfel. Sa ne uitam fiecare in sufletul nostru si sa vedem ce putem schimba in aceasta tara!

Musafir

#272

2014-03-06 14:57

Este,oare, vre-o coincidenta intre condamnarea cu executare a lui Gica Popescu si alegerile de la FRF (si,implicit, rezultatul lor)?

Musafir

#273

2014-03-06 14:57

el este un simbol al romaniei si nu trebuie sa stea dupa gratii

Musafir

#274

2014-03-06 14:58

 

pacat ca un om de care sa bucurat o natiune sa zaca in puscarie   LIBERTATE PENTRU BACIU NOSTRU


Musafir

#275 Re:

2014-03-06 14:59

#272: de ce ar fi ? puteau sa-l condamne cu suspendare si cu interzicerea de a ocupa functii in fotbal daca doar vroiau sa il inlature de la ferderatie.