REFERENDUM NATIONAL PT. TRANSFORMAREA ROMANIEI IN REGAT - ROMANIA

ION ROMANU'

#26

2014-02-19 18:08

SUNT INTRUTOTUL DE ACORD CU MONARHIA INSA NEAPARAT GUVERNUL VA TREBUI FORMAT DIN OAMENI DIN AFARA TARII , CHIAR SI STRAINI ! DEGEABA VOM AVEA MONARHIE DAR CU UN GUVERN ROMANESC ...... TOT UN DRAC ! ș))


Musafir

#27

2014-02-19 18:10

Am trait in ultimi 24 de ani in democratie ,o democratie dupa o perdea de fum ,fumigena ,cioplita,.
Doresc sa traiesc, sa vad si sa traiesc cu familia mea intro tara cu adevarat libera,semnez aceasta petitie pentru ca sunt deacord cu,TRANSFORMAREA ROMANIEI IN REGAT - ROMANIA are nevoie de democratie reala ,are nevoie de un conducator a politic,sa fie presedintele tuturor romanilor nu presedintele romanilor PDL.PSD.SAU PNL.

Musafir

#28

2014-02-19 18:10

Imi doresc din tot sufletul acest lucru si sper ca Romania si romanii sa-si recastige locul de drept in aceasta lume

Musafir

#29

2014-02-19 18:12

Singura noastra iesire la lumina este renuntarea la politizarea exagerata a tuturor domeniilor !

Musafir

#30

2014-02-19 18:14

Cred ca este ultima solutie de a avea o ROMANIE demna.

Musafir

#31

2014-02-19 18:18

Mai bine mai tarziu ! decit niciodata
dandu

#32

2014-02-19 18:27

este probabil singura posibilitate ca Romania sa-si segaseasca locul in Europa fie si macar din punct de vedere moral!

Musafir

#33

2014-02-19 18:36

Romania a pierdut enorm pentru ca dupa 89 nu a ales MONARHIA. Partidele politice romanesti nu fac altceva decat sa-si faca bani pentru campanie electorala si pentru dezvoltarea partidului,in rest nimic nu conteaza .

Musafir

#34

2014-02-19 18:36

Traiasca Romania si Regele ei!

Musafir

#35

2014-02-19 18:39

24 ani nu au reusit politicienii nostri sa scoata tara la liman ba mai mult au afundato in datorii si coruptie de am ajuns sa ne fie rusine sa spunem ce nationalitate suntem cand ne intreaba lumea din tarile in care muncim.Cred ca a venit vremea sa incercam si altceva ca daca stam si asteptam nu se va intampla nimic.

Musafir

#36

2014-02-19 18:43

Sunt membru al partedului republican din 1990. Dar dupa ce am vazut la ce se foloseste republica vreau sa ramin in opozitia permanenta. Asa ca : Traiasca monarhia constitutionala !

Musafir

#37 Munteanu Elena

2014-02-19 18:45

Monarhia constitutionala promoveaza valorile moral -spirituale ale societatii.la baza acestor valori sta credinta in Domnul.Familia regala din Rominia este un frumos exemplu.Care prin Credinta,dragoste care sunt demonstrate prin fapte concrete si nu doar vorbe goale,vedem fidelitate,patriotism si altruism fata de tara Romineasca.Doar daca s-ar accepta in Rominia forma de guvernamint-monarhie constitutionala,ar deveni o tara prospera cu mai putin haus economic si ruina,la fel ca si alte tari unde este monarhie,cum ar fi Marea Britanie,Olanda etc.Sunt absolut sigura ca Magestatea sa regele Mihai daca ar redeveni rege ar rezolva problema Basarabiei,care este prabusita intr-o mocirla a saraciei.Iar noi basarabenii am putea spera la un viitor frumos pentru copii nostri.


Musafir

#38

2014-02-19 18:46

eu am semnat sper sa fie bine ,si poate Romania se va transforma in regat si ma rog LUI DUMNEZEU sa ne ajute sa se intample asa dar numai daca este bine pentru popor.

Musafir

#39

2014-02-19 18:46

Doresc,pentru că ştiu încă de la bunica mea care a fost născută ,la 29 noiembrie 1906 dintr-o familie simplă de ţărani,cât de bine era în timpul regatului.

Musafir

#40

2014-02-19 18:50

Traiasca Majestatea sa Regele Mihai

Musafir

#41

2014-02-19 18:50

Doamne Ajuta!

Musafir

#42

2014-02-19 18:51

As vrea sa aud de actiuni practice. As vrea sa aud ca se invoca in clasa politica desfintarea articolelor din constitutie care ne incremenesc in proiecte republicane!

Musafir

#43

2014-02-19 18:52

Traiasca Regele !

Musafir

#44

2014-02-19 18:53

Am semnat petitia pentru transformarea Rominiei in regat fiind impacata si cu Dumnezeu si cu constiinta mea,ca fiind o decizie corecta.

Musafir

#45

2014-02-19 18:54

Nu sant de acord ca printesa Margareta si consortul ei, sa fie mostenitorii tronului....ar fi bine sa incercam sa evitam ca monarhia sa devina o farsa. Idealul ar fi ca tanarul print Nicolaie (cca. 27 ani) sa mosteneasca tronul Romaniei.

Musafir

#46

2014-02-19 18:56

MULTA BAFTA

Musafir

#47

2014-02-19 18:58

Monarhia constitutionala reprezinta pentru Romania un priect vechi care si-a dovedit in istorie rolul fundamental in faurirea Romaniei modern.. Desfiintarea abuziva a acestei forme de guvernamant coincide cu o perioada de regres , care a provocat o confuzie totala in planul valorilor, generand o societaTe dezbinata si lipsita de ideal.Revenirea la monarhia constitutionala ar fi pentru noi o solutie de reconstrire a identitatii nationale,deoarece regale este, constitutional, garantul valorilor civice si morale. El nu face politica, el domneste.

Musafir

#48

2014-02-19 19:00

sa ne fie de bine !

Musafir

#49

2014-02-19 19:10

Monarhia constituțională, statul, libertatea și moșia ne-au fost furate, în mod brutal, de o către sectă de cominterniști trădători, cu sprijinul armatei sovietice dislocată după război în România.
România a mai fost furată încă odată și încă odată de urmașii cominterniștilor: Iliescu și Petre Roman l-au fugărit pe Rege, din țara Sa, sub privirile unui popor ignorant, a unei administrații nedecomunizate șia unei itelectualități lașe. Mai întîi de redactarea unei alte constituții republicane trebuie să se ceară poporului dacă acesta dorește monarhie sau republică deși, de drept, dacă se iau ăn considerare cele două lovituri de stat, România este un stat monarhic și Constituția din 1923 trebuie să intre rapid în vigoare, iar Regele să revină în capul statului.Nu putem construi un stat pe minciună și pe o Biserică Ortodoxă cârdașă cu statul hoț ce conduce ilegal și azi.
Trăiască Monarhia!
Stan Petrescu

Musafir

#50

2014-02-19 19:12

Nu inteleg de ce Romania trebuie sa (re)devina Monarhie Constitutionala, din moment ce are deja aceasta forma de guvernamant, asa-zisa republica in a carei mizerie trebuie sa traim acum fiind absolut ilegala ?!? De aia suntem acum in situatia in care suntem, pentru ca traim intr-o mare minciuna. Traiasca MS Regele Mihai !!!!