Ordine, Transparență și Disciplină la Asociațiile de Proprietari


Musafir

#1

2014-02-13 18:11

Felicitari pentru proiect si sper sa fie realizabil!

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-02-13 18:40


Cîrjan Daniel
Autorul acestei petitii

#3 Re:

2014-02-13 18:43

#1: - Va multumesc pentru aprecieri! Si eu sper sa se concretizeze pentru ca avem cu totii nevoie de mai multa ordine, disciplina si transparenta la asociatiile de proprietari!

 


Musafir

#4

2014-02-14 06:41

cei ce realizeaza valoarea acestei intiative nu vor sta pe ganduri si vor actiona cu spirit civic ,cei ce nu cupleaza inseamna ca au interese si doresc starea de haos ce domneste in asociatiile de propietari

Musafir

#5

2014-02-20 20:17

M-as bucura sa se materializeze aceasta petitie in timpul cel mai scurt.
Cu deosebita consideratie,
Mariana Dragu
Nedela Niculina

#6 Felicitari

2014-02-26 16:42

Felicitari pentru proiect,domnule Danier Cirjan!Tot inainte! Doamne ajuta!

Musafir

#7 Re:

2014-02-26 19:34

#5: -

Se va materializa! Aceasta este convingerea mea!


Musafir

#8 Re: Re:

2014-02-26 19:35

#7: - Re: Va multumesc pentru sprijin!

 

htfyt

#9 Succes!

2014-02-28 09:02

In cazul in care se concretizeaza aceasta initiativa, va rog sa aveti in vedere si modul in care asociatiile incheie contracte de bunuri si/sau prestari servicii cu diferite firme!
Un alt aspect pe care doresc sa-l aduc in atentia d-voastra ar fi modul in care aceste firme de contorizare a energiei consumate(mana in mana cu administratorii si nu numai) calculeaza aceste facturi uriase, fara a tine seama de diferentele dintre apartamentele existente chiar pe aceeasi scara de bloc (unele incalzite care le incalzesc prin pereti pe altele care sunt neincalzite)! In rest , spor la treaba!

Musafir

#10

2014-02-28 10:22

Felicitari pentru aceasta initiativa foarte buna!Daca prin intermediul altor institutii administratorii care isi bat joc de valorile locatarilor sunt greu de sanctionat si inlaturat,speram ca prin eventuala infiintare a acestui Compartiment,acesti asa zisi gospodari sa primeasca ceea ce merita si asta pana nu apuca sa plece ca sobolanii.Spun asta pentru ca la asociatia mea este o mizerie morala de nedescris si nu stiu ce se mai poate face.
Cîrjan Daniel
Autorul acestei petitii

#11 Va multumesc pentru sprijin! Aveti dreptate, exista o mare problema cu privire la modul in care firm

2014-02-28 15:10

#9: htfyt - Succes!

Va multumesc pentru sprijin! Aveti dreptate, exista o mare problema cu privire la modul in care firmele calculeaza cheltuielile, in special pentru cei ce nu au repartitoare iar aceasta trebuie analizata imediat dupa adoptarea proiectului acesta!

 

Cîrjan Daniel
Autorul acestei petitii

#12 Re:

2014-02-28 15:14

#10: -

Nu trebuie generalizat dar sunt cativa administratori care chiar isi bat joc de banii proprietarilor si TREBUIE sanctionati! Majoritatea, in schimb, chiar cred ca sunt onesti si trebuie sprijiniti in activitate daca isi fac datoria, proiectul fiind si in beneficiul conducerii asociatiilor clarificand cateva lucruri!


Musafir

#13

2014-03-02 16:05

Sa fie-ntr-un ceas bun. :) Sper sa-l finalizati. Numai bine!

Musafir

#14

2014-03-10 11:02

Felicitari pentru proiect !

Musafir

#15

2014-04-11 20:17

nu se mai poate asa ceva.sunt asociatii unde pe o luna din iarna se plateste mult mai putin decat in altele,facandu-se referire la o singura pers.de ex eu personal platesc pe o luna din iarna la o singura pers 250 de lei pe cand in alte asociatii se plateste si 150 de pers