Demiterea si pedepsirea celor vinovati de tragedia din Apuseni

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Demiterea si pedepsirea celor vinovati de tragedia din Apuseni


Musafir

#451

2014-01-23 07:14

Nici nu ştiu dacă mai e ceva de comentat, mi-e pur şi simplu greaţă şi silă de aceşti miniştrii nu se gândesc decât la binele lor, toţi nu există nici o excepţie. Dumnezeu să-i ierte şi să-i odihnească pe ce plecaţi dintre noi.

Musafir

#452

2014-01-23 07:14

Pana cand ii mai toleram pe acesti incompententi?
nacatim

#453

2014-01-23 07:15

oare cate incidente in cere romani obisnuiti mor cu zole trebuie sa mai aiba loc pane ne trezim la realitate. suntem o masa politica de manevra (majoritaea cetatenilor), suntem un popor fara verticalitate care discuta pe la colturi in grupuri de 2-3 persoane viitorul Romaniei, un neam tradator si las. suntem departe de ceea ce inseamna o democratie corecta. unde este spiritul tinerilor care au murit la revolutie. de atat avem nevoie. de o mobilizare nationale pentru a scapa de tenebrele comunismului si de propavaduitorii acestor obiceiuri.

ROMANI TREZITI_VA si luati viitorul Romaniei in propriile voastre maini, nu va mai lasati condusi de asa inchipuitii politicieni de cartoni fara nici o pregatire adecvata

Musafir

#454

2014-01-23 07:15

As vrea ca odata demisi ministrii Stroe, Manescu si Ponta, ei si cei ce-i demit (Basescu, Antonescu etc.)sa nu mai aiba dreptul de a candida pentru vreo functie publica pentru urmatorii 6 ani. Este posibil ca mai marii politicii sa incerce un exercitiu de imagine, ministrii responsabili sa refuze demisia de onoare pentru ca sefii lor politici sa-i demita oarecum la cererea publicului pentru a mai castiga la capitolul imagine.
Ministrii trebuie demisi, dar trebuie sa avem grija ca personaje precum Antonescu ori Basescu sa nu castige imagine de pe urma acestor demiteri.
Herta Marius
Musafir

#455 DEMISIA

2014-01-23 07:15

DEMISIA!!!!!
Doi oamnei au murit din cauza... LENEI celor din conducere.
Ministrul de Interne, Radu Stroe intrebat de ce nu a fost trimisă în misiune aeronava SMURD, el a spus că aceasta este "pentru salvare de oameni, nu pentru alte activităţi".
Deci salvarea persoanelor din acea epava intra la "alte activitati"?
Un alt raspuns socant venit tot de la cest ministru este: "Îmi pare rău că s-a întâmplat în timpul mandatului meu tragedia."

Eu, impreuna cu cei care semneaza acest articol, cerem demisia acestui ministru, pentru inceput, dar vom cauta si alti vinovati.
Asa nu mai putem continua.
Din cate stim, exista un sistem de localizare a telefoanelor mobile cu o eroare de circa 50m.
De ce nu au vrut sa foloseasca acest sistem?
De ce nu s-au luat dupa coordonatele trimise de domnul doctor/pilot ADRIAN IOVAN? De ce au trebuit sa moara domnul ADRIAN IOVAN şi studenta AURELIA ION?
Pentru acesti lenesi din conducere? Pentru acesti hoti?
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=719379834747272&set=a.181932551825339.41720.100000257864184&type=1&theater


Musafir

#456

2014-01-23 07:17

unde este iubirea de oameni, de cel de langa tine?

Musafir

#457

2014-01-23 07:19

and demisionezi,nu inseamna ca iti iei viata.cand demiti pe cineva,nu ii arunci la gunoi calitatile de profesionist sau umane,ci pur si simplu ii semnalezi ca agresit cu aceasta ocazie, grav.
Dar politicul este prea grav bolnav de cancer incurabil,ca sa reactioneze firesc.Imi vine sa vomit numai cand ii vad/aud.

Musafir

#458

2014-01-23 07:21

Este rusinos ca avem la varf asa oamni incompetenti promovati pe pile politice...

Musafir

#459

2014-01-23 07:23

dati afara toti in frunte cu ponta

Musafir

#460

2014-01-23 07:24

Ministrul de Inierne,Oprea Gabriel,seful STS trebuie urgent demisi cat si seful securitatii care nu s-a implicat in eveniment.Am votat niste parveniti care se sprijina intre ei si nu o sa ia nici o masura.A fost ultima data cand am mers la vot,deacum incolo sa se aleaga intre ei.

Musafir

#461

2014-01-23 07:24

Demisia tuturor celor vinovati de nepasare, neglijenta.
valentin vartolas
Musafir

#462

2014-01-23 07:27

Sunt de acord cu tragerea la raspundere a tuturor celor vinovati , care si-au DOVEDIT INCOPETENTA.
Sa nu se mai faca numiri pe functii publice, pe criterii politice, tara are si oameni bine pregatiti si responsabili.


Musafir

#463

2014-01-23 07:28

Cei responsabili trebuie sa plateasca ! Au murit 2 eroi. Dumnezeu sa-i odihneasca!

Musafir

#464

2014-01-23 07:28

doar demisia nu ajunge,asa nu vor plati.si mi-e frica de faptul ca si urmatorii vor fi la fel sau si mai rau.cred ca ar fi mult mai bn sa fie alesi sefi mai tineri si care sa aiba constiinta.astia nu au deloc.

Musafir

#465

2014-01-23 07:29

voi luati bani pentru asa ceva ?

Musafir

#466

2014-01-23 07:29

Eu as demite si personalul implicat de la SMURD pentru incompetenta si neoperativitate! Trimit oameni care nu stiu sa faca o resuscitare! Daca as avea o putere as smulge toata clasa politica actuala si toate structurile lor!

Musafir

#467

2014-01-23 07:29

Demisia tuturor nepotilor, pilelor politice, relatiilor de tot felul si numirea in functii a persoanelor competente.

Musafir

#468

2014-01-23 07:30

Oameni care au murit pentru o cauza nobila dar au fost ignorati de autoritati. Ignoram valorile si cinstim fatarnicii si profitorii.

"Unde esti tu Tepes, Doamne? Ca punand mana pe ei,
Sa-i impartzi in doua cete, de nebuni si de misei,
Si in doua temniti large cu de-a sila sa-i aduni,
Sa dai foc la puscarie si la casa de nebuni!"


Musafir

#469

2014-01-23 07:30

Toata recunostinta pentru localnici si pentru medicul Zamfir. Sanatate multa la toti cei salvati si Dumnezeu sa-i odihneasca pe cei care au trecut la stele si la o viata mai buna.

Musafir

#470

2014-01-23 07:31

Sunt atat de dezamagita, incat nici macar nu-mi gasesc cuvintele. Imi tot pun intrebarea, copilul meu care tocmai a devenit major, pentru ce sa mai stea in aceasta tara? O tara pe cat de frumoasa d.p.d.v. al resurselor ei, pe atat de urata d.p.d.v. al autoritatilor. Oare va fi si la noi responsabilitate, respect, corectitudine, etc...candva? Imi poate raspunde cineva la aceasta intrebare? Poate da cineva garantii in acest sens? Mi-e greu sa cred acest lucru......Oricum, RUSINE tuturor celor ce se fac vinovati de toata tragedia si personal le doresc sa simta si ei ce simt familiile tuturor victimelor....

Musafir

#471 Re:

2014-01-23 07:32

#460: -

Stii si singur ca a nu merge la vot nu este o solutie! Este nevoie de fiecare vot impotriva, altfel ramanem tot asa!


Musafir

#472

2014-01-23 07:32

Nimeni nu a platit niciodata...si au fost atatea tragedii din care in culpa a intrat 'MORTUL"si nici o "autoritate"!
Acum,macar acum, cineva SA PLATEASCA pentru toata nepasarea de care dau dovada!

Musafir

#473

2014-01-23 07:32

au murit pentru incompetenta celor care nu şi-au făcut datoria

Musafir

#474

2014-01-23 07:32

Demisia tuturor celor vinovati si tragerea lor la raspundere penala. Speram ca Basescu si acolitii din CSAT sa realizeze gravitatea acestei tragedii si sa voteze pentru demiterea sefului STS pentru incompetenta profesionala
baronul

#475 au murit cu yile

2014-01-23 07:32

au murit pentru incompetenta celor care nu şi-au făcut datoria