Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia


Musafir

#9676

2014-01-17 07:39

Acest presedinte este o rusine pentru tara noastra, nu ma simt deloc reprezentata de acest personaj odios, care in fiecare clipa a vietii lui de presedinte nu a gandit decat lucruri de neimaginat pentru cineva care ocupa aceasta functie. Sper din toata inima ca vom scapa cat mai repede de acest cosmar. Doamne ajuta!

Musafir

#9677

2014-01-17 07:39

nu se mai poate cu un asemenea agarici!

Musafir

#9678

2014-01-17 07:39

Cu siguranta ca presedinte nu este influentat de aceste petitii, cunoaste exact procentii din populatie care sunt deja scarbiti de el. da probabil ca pentru el, si sustinatorii lui acum nu mai exista decat un singur tel, de a merge cu nesimtire pe drumul lor. Un singur lucru doresc sa'l precizez - mai ales pentru sustinatorii lui: NU VA VOM UITA !! Nu pentru ca nu v-a obligat nimeni sa faceti ceeea ce faceti. Iar pentru Europa? Hm.. un vot in minus la Popularii Europeni, ce ziceti? Dar de 10 milioane de voturi in minus mey "Popularilor"?

Musafir

#9679

2014-01-17 07:39

Cinste Dvs. postului Antena 3, sper sa scapam de basescu traian, un hot ordinar, un tradator de neam care chinuie Romania de peste noua ani si in calitatea lui acuala de guvernator sustinut de angela merkel, barosso, rompuy si alti ciumpalaci cocotati pe posturi politice importante, carora le este frica sa nu fie demisi si ei la randul lor de propriile popoare, in timp ce el si familia lui s-au imbogatit nelegal. Sper din toata fiinta mea sa-i fie recuperate toate bunurile dobandite ilicit, (pentru ca nu doresc nimanui sa fie dus la inchisoare) dar basescu traian poate avea domiciliu fortat, etc. si sa se prezinte zilnic la o sectie de politie, sa-i recolteze alcoolemia si daca depaseste o,4 la mie sa stea in sectia de politie pana se trezeste. De asemeni o data la trei luni sa fie dus in Piata Universitatii si sa vada cum aruna populatia Romaniei cu oua stricate in el.

Cu stima,

Sorin Seciu

Musafir

#9680

2014-01-17 07:39

Poate pleaca de data aceasta.

Musafir

#9681 Re: Jos cu jigodiile comuniste

2014-01-17 07:39

#3: -

Jos cu toate jigodiile comuniste si securiste!

Si mai lasati-ne cu manipularile astea de Petitii care nu folosesc la nimic, doar va bateti joc de oameni!


Musafir

#9682

2014-01-17 07:39

Basismul e pe zi ce trece mai subred. Trebuie zgaltait pana se rupe. Sa-i vezi atunci cum vor incepe sa dea vina unul pe celalat. Se vor da in gat penalii ca sa scape de adevarata justitie. Dreptate pana la capat. Fara Mila ! Jos Basescu !

Musafir

#9683

2014-01-17 07:40

acest personaj este unul dintre cei mai mari tradatori de neam si tara. Este unul dintre cei mai mari antiromani in viata.

Musafir

#9684

2014-01-17 07:40

Am semnat si petitia si petitia anterioara, am votat si la referendum, dar pe masura ce trece timpul am un sentiment de zadarnicie tot mai mare. Basescu mi se pare ca o fiara incoltita si parca „infloreste” in rau in aceasta stare belicoasa. M-am intrebat ce om e acela care desi se stie detestat de atatia, vine permanent cu tupeu la conferintele de presa unde isi permite sa ii jigneasca pe cei ce ii adreseaza intrebari, sa ii repudieze pe cei care ii pun intrebari incomode, sa incerce sa ne minta sau sa manipuleze ca si cum am fi toti niste cretini? I s-a spalat creierul de catre consilierii care il inconjoara, de catre cei care il mai sustin, putini dar influenti si puternici inca? I s-a urcat la cap ideea ca poate face orice, ca e infailibil? A pierdut contactul cu realitatea? I s-a alterat gandirea in asa fel incat a devenit de-a dreptul malefica si maligna ? E atata ura si disperare pe chipul lui ca aproape imi insufla teroare si ma sperie....
Despre ultimele dezvaluiri legate de performanta notarului Ioana Basescu este evident ca aceasta nu ar fi posibila fara interventia lui Basescu si a acolitilor lui servili. Se stie ca fiicele presedintelui sunt niste mediocritati fara nicio performanta intelectuala, una a ajuns cu ajutorul lui „taticu' „ in Parlamentul european, platita cu un salariu urias ca sa ne faca de rusine cu interventiile ei gangave, alta a intrat tot cu ajutorul lui „taticu'„ in mafia notarilor, aceasta tagma asa-zis „profesionala” care jecmaneste poporul. (Fata de alte state europene, Romania are un cost real al serviciilor notariale mai mare de sapte ori decat Portugalia, de 14 ori decat Germania, de cinci ori decat Franta, de sase ori decat Austria si Spania si de patru ori decat Belgia. ) Cati tineri mult mai inzestrati, mai dotati, mai capabili decat aceste progenituri sterse se zbat ca sa isi asigure traiul de zi cu zi, pe cand acestora le vine totul pe tava, de-a gata ? Sunt doar niste intrebari, aproape retorice. Raspunsul este clar: Basescu face ce face pentru ca I SE PERMITE !!! De ce este lasat? De ce nu se intervine? De ce nu se schimba legislatia care il favorizeaza? Avem instrumente sa anihilam acest rau. Raul insa trebuie curmat de restul puterilor statului fara menajamente, fara manusi, ferm si categoric. O sa dau un exemplu cu o lupta inegala intre un lord si un tigan; cum poate lordul sa il invinga pe tigan ? Va spun eu: cu propriile lui arme, sau mai plastic „sa se faca bulibasa” pentru un scurt timp, altfel....

Musafir

#9685

2014-01-17 07:40

Trbuia demis de mult.

Musafir

#9686

2014-01-17 07:40

Acest grobian e Presedintele Romaniei ? Este un scarnav, un ipocrit,un parvenit si un intrigant de care imi este sila.

Musafir

#9687

2014-01-17 07:40

trebuie acţiune de forta, ieşiri masive in strada


Musafir

#9688

2014-01-17 07:41

sa plece,sa ne lase cu altii mai buni sau mai rai,dar sa ne lase

Musafir

#9689

2014-01-17 07:41

VA ROG ATENTIE !!!
Sunt foarte multe cazuri ,ca ilegalitati scrise
de semnatari si nu numai, care sunt musamalizate dar, MENTIONEZ ca sunt in posesia unor documente care atesta avaziunea fiscala de peste 10 ani a unei firme de notorietate si de la aceste acte Statul Roman poate combate si/ sau aduca o imbunatatire substantiala in buzunarele a ZECI de mii de de oameni si tot odata cresterea bugetului cu sume colosale de pronuntat!!!MENTIONEZ ca AM INCEPUT DEMERSUL PRIN SESIZARI SCRISE ,SUSTINUTE DE ACTE CE ATESTA EVAZIUNEA LA TREI INSTITUTII ;POLITIA ANTIFRAUDA,MINISTRUL MUNCII ,ANAF si la DNA am fost respins "diplomat" cu mentiunea ca "este de competenta Parchetului de sector"!!! VA ROG CA ACEST COMENTARIU SA AJUNGA LA UNUL DIN ANGAJATII TRUSTRULUI ANTENA 3 PENTRU A LE PUNE LA DISPOZITIE ACTELE (GADEA,GRECU,BADEA,URSU,STANCU,TUDOR SI/ SAU ALTII INCLUSIV CIUVICA!!!!


Musafir

#9690

2014-01-17 07:41

..de fapt nu e decat un impostor ce se erijeaza ın...preşedinte! sa nu uitam ca a fost demis..de acelaşi popor care..din pacate la ales candva! pentru acest personaj malefic,cuvantul popor nu reprezinta absolut nici o semnificatie,are o teama acerba de ce se v-a ıntampla cand nu v-a mai fi ....la varf! ziua socotelilor se apropie cu paşi uriaşi...Sa dea Dumnezeu poporului roman ,mintea cea de pe urma!
Nea Ion

#9691 Re: Re: Jos cu jigodiile comuniste

2014-01-17 07:41

#9681: - Re: Jos cu jigodiile comuniste

Nu te-a invitat nimeni p-aicea.


Musafir

#9692 Re:

2014-01-17 07:41

#9660: -  

 

iei o lamuie si iti trece greata

Musafir

#9693

2014-01-17 07:41

santeti fantastici ! va multumim ,santeti poate singura noastra sansa de a termina cu acesta mizerie si bataie de joc .

Musafir

#9694

2014-01-17 07:41

Sper sa mai traiesc pana scap de Basescu.

Musafir

#9695

2014-01-17 07:41

Felicitari pentru faptul ca cineva se mai gindeste la cei 7,5 milioane de dispretuiti.

Musafir

#9696

2014-01-17 07:41

SA DEMISIONEZE SI SA RASPUNDA PENTRU FAPTELE SALE!!!

Musafir

#9697

2014-01-17 07:41

Nu cred ca era nevoie de o asemenea petitie. T.Basescu a fost deja demis de 7.5 mil. de cetateni romani . Ca USL-ul nu a vrut sa ia in considerare vointa poporului asta e foarte grav si spune ca de fapt cetatenii si-au pus speranta in niste politicieni fricosi,lasi,servili puterilor straine si epitetele ar putea continua.Si vreti sa mai venim la vot ? Pe cine sa votam ? In marea majoritate sint corupti, patati,si cei mai grav unii sint si analfabeti . " Unde esti tu Tepes , Doamne ???

Musafir

#9698

2014-01-17 07:41

Basistii credeau ca romanii au memoria scurta... Teapa !
bruiajul

#9699 C.O.I T.

2014-01-17 07:41

Observati,inregistrati,ascultati,Jenanta meserie.

Musafir

#9700

2014-01-17 07:41

Pentru demiterea acestui ,,monstru'' as semna nu una,ci o suta de petitii! Imi este rusine ca acest individ a fost atatia ani ,,presedinte''! Pacat de aceasta tara ca a pierdut atatia ani avandu-l ,,la carma''pe acest marinar.