Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia


Musafir

#23601 Re: afara cu prostii din tara

2014-01-18 09:50

#23583: - afara cu prostii din tara

dar 100k oameni pot s-o muiasca pe infecta de ma-ta pana vomita pe avortonul care esti :D

 

musafir

#23602

2014-01-18 09:50

Jos cu tiranul si furaciunile din aceasta tara, am fost o tara bogata, scormonim prin gunoaie si ei se lafaiesc!!,...ne spun ca e criza si ei se imbogatesc, da e criza la noi si lafaiala la noi....a pus pe BOC la guvern de fatada si el a facut ce a vrut, a taiat in carne vie, a strans cureaua la noi .....inteleg sa stranga cureaua si ca a fost criza....dar ca sa tai salariile , sa impozitezi pensiile si 5,5 la sanatate sa pui pe spinarea bietului pensionar iar tu tot sa imprumuti de la FMI asta chiar nu o mai inteleg...........unde sau dus taierile noastre, banii de la FMI..ne spune cineva?.....

Musafir

#23603 107 mii vite cornute

2014-01-18 09:50

recensamantul septelului

Musafir

#23604

2014-01-18 09:50

Odată cu ieșirea din scena politică a acestui personaj și al camarilei sale,ROMÂNIA va fi mult mai respectată,cetățenii români se vor bucura de o viață mai bună,corupția se va micșora.

Musafir

#23605

2014-01-18 09:50

BĂSESCU URMEAZĂ PRINCIPII MASONICE UITÂND DE POPOR SI ȚARA. APROAPE A REUȘIT SĂ REALIZEZE DEZIDERATUL MASONIC DE PE BACNOTA DOLAR,O PIRAMIDĂ NETERMINATĂ ȘI OCHIUL ATOTVĂZĂTOR; PIRAMIDA NETERMINATĂ=O STRUCTURA PIRAMIDALA SOLIDA CARE NU VA PUTEA FI DĂRÂMATĂ DE SCHIMBAREA CONDUCATORULUI, CUPRINZÂND SERVICIILE SECRETE, JUSTITIA, POLITIA, PROCURATURA, ORGANELE DE CONTROL FISCAL ETC., DEJA CREATE ȘI ASERVITE MALEFICULUI BĂSESCU; OCHIUL ATOTVĂZĂTOR A CĂRUI PREZENȚĂ S-A FACUT DEJA SIMTITĂ ÎNCĂ DE LA PROMULGAREA LEGII CU PRIVIRE LA INTERCEPTAREA TELEFOANELOR ȘI MAILULILOR ȘI CARE A PRODUS ȘI PRODUCE EFECTE DRAMATICE ÎN PLAN SOCIAL, POLITIC ȘI UMAN. FRICA DE ACEST OCHI DETERMINĂ OAMENII SA RENUNȚE LA O COMUNICARE FAȚĂ ÎN FAȚĂ REZUMÂNDU-SE LA O INȘIRUIRE DE PĂRERI ȘI CONVINGERI PE REȚELELE DE SOCIALIZARE CONTROLATE IN TOTALITATE DE SISTEMUL PIRAMIDAL SI OGHIUL ATOTVĂZĂTOR. ASTFEL SE POT ANTICIPA SI ANIHILA DIN TIMP EVENTUALELE ACTIUNI POTRIVNICE SISTEMULUI EVITÂNDU-SE RISCUL SURPRIZELOR NĂSCUTE DIN INTÂLNIRI ȘI ASOCIERI DE TAINĂ.
BĂSESCU ARE SISTEMUL SI OCHIUL LA BUNUL SĂU PLAC CEEA CE ÎI PERMITE SA URINEZE PE NOI POPORUL ROMÂN (S-O FI INSPIRAT DE LA PATAPIEVICI)
MĂ INTREB CE TIP DE STAT VA FI ROMÂNIA DACĂ INSTITUTIILE CARE FORMEAZĂ PIRAMIDA, ASERVITE DEOCAMDATA, VOR CONȘTIENTIZA FAPTUL CĂ ELE POT CONDUCE?
DACA VA FI AȘA, ATUNCI FORMELE DE TOTALITARISM PE CARE LE-A CUNOSCUT OMENIREA VOR DEVENI ASPIRATII DE LIBERTATE SI DREPTATE.
zamfiremi

#23606

2014-01-18 09:51

fara

Musafir

#23607

2014-01-18 09:51

Pentru ca m-a facut asistat social, impreuna cu trepadusii lui. As semna, imediat, o petitie care ar cere demisia intregii clase politice.

Musafir

#23608 Re: basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator de tara

2014-01-18 09:51

GEOTAN

#23609

2014-01-18 09:51

La PUSCARIIIEEEEEEE!
Heil Hitler

#23610 basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator de tara

2014-01-18 09:51

Aceasta este o scrisoare, care mi-as dori sa fie citita integral public de catre Antena3 sau chiar alt post TV. Si sper si sa se initieze o petitie unde sa se ceara educatia copiilor, prioritate 0, sa vedem cine e corect si doreste binele tarii, si nu doar binele dosurilor lor.

Domnule Basescu,

Incep prin a spune ca nu mi-as fi dorit sa am un Presedinte sfant, perfect. Nici nu cred ca e posibil sa avem un astfel de Presedinte. Si nici scopul meu nu este sa va judec din punct de vedere moral. Vreau doar sa va spun de ce nu ati reusit sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, de ce nu se intrevad macar niste muguri pt un viitor mai bun.

Fiindca poate nu sunteti inteligent, fiindca poate nu aveti viziune, sau mai rau, poate ca nu ati vrut.

Nu ati reusit sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, sau macar sa ii dati o speranta, sa se vada ca ati "dat o sapa la temelie", cum s-ar zice, fiindca ati crezut ca doar daca ,"chipurile" ,la varful Justitiei o sa fie independenta o sa scapati tara de hoti, pentru ca poate doar daca o sa dati nu stiu ce lege a educatiei, o sa avem si educatie buna in scoli, copii educati si destepti, ca poate doar dand o lege buna a pensiilor, o sa avem si pensii mai mari, ca poate daca dand o lege buna pentru sanatate, o sa fim si mai sanatosi. etc....

ERONAT

PROBLEMELE MARI ALE ACESTEI SOCIETATI PLEACA SI TIN DE MENTALITATEA DEFICITARA,SI LIPSA DE MORALITATE.

Aici trebuia ACTIONAT. Si cum TREBUIA sa faceti asta?

In primul rand incepand cu educatia copiilor, de la gradinita, scoala, facultate. Aici in primul rand trebuiau canalizate toate eforturile, toate actiunile posibile. Trebuie explicat copiilor ca nu e bine sa furi, sa le explici ca daca azi furi (prin evaziune, prin escrocherii, prin gainarii), maine (in afara ca o sa ai insomnii ca risti sa fii prins si pedepsit), nu o sa ai strazi, canalizare, pensie; ca trebuie explicat ca nu e bine sa dai spaga , ca daca azi dai spaga unui doctor sa te faca bine, acel doctor asa se va invata si maine te va face bine pe tine, pe parintii tai, pe bunicii tai doar daca ii dai spaga; ca daca dai spaga unei invatatoare azi sa te invete, ea asa se va invata si o sa te invete pe tine, pe copii tai doar daca ii vei da spaga; trebuie explicat copiilor ca daca el si colegul lui cand vor fi mari, in putere, vor fi puturosi si nu vor munci, nu vor avea strazi, canalizare, apa, bunicii lor nu vor avea pensii....etc.
In al doilea rand trebuia sa incurajati societatea civila, sa fie unita, puternica, organizata sub forma unei miscari civice, care sa propuna solutii pentru problemele societatii, dar care si sa sanctioneze in orice moment nedreptatile facute de politicienii care ii conduc.
Astea sunt doar cateva idei pe care ar fi trebuit sa le faceti sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, prosperitate si dreptate.

De aceea consider ca nu sunteti un conducator de tara bun. Ati avut la dispozitie 10 ani si toate parghiile necesare. Imi pare rau.



P.S. Tot mi s-a atras atentia. A nu se intelege ca ati fi singurul conducator care nu a fost bun. Ma tem ca nici unul nu a realizat nimic intr-adevar bun pentru acest popor. Probabil de aceea suntem si unde suntem.
Totodata sa nu se inteleaga ca sunt de partea antenei3 (propagandisti manipulatori),voiculescu, ponta, crin sau cine mai vreti ...toti fiind "o apa si un pamant", plini de interese personale.
Nickul meu "Heil Hitler"este doar o ironie, menita doar a starni interesul, curiozitatea si a putea fi identificat in discutii.
Nu sunt eu un sfant. Nu doresc sa devin persoana publica, vreo functie sau vreun alt folos. Repet acest mesaj, fiindca doresc sa fie vizualizat de cat mai multa lume. Astfel, sa "trezeasca" clasa politica si cat mai multi oameni.

Cine poate sa fie impotriva mea, in afara hotilor de tara? Eu doresc educatie copiilor...ei doresc sa ii tina prosti, sa ii poata prosti si fura. Numai ca o sa fac o miscare civica puternica, si o sa va vin de hac hotilor.[[][[

Musafir

#23611

2014-01-18 09:51

pentru ca raul sa prolifereze in lume,in ,speta,tara noastra, oamenii cumsecade ,,trebuie,,doar sa faca ,,nimic,,

Musafir

#23612

2014-01-18 09:52

DEMISIA BASE !!!!!

Musafir

#23613

2014-01-18 09:52

Balamucul pe care il faceti ne costa scump foarte scump pe noi oameni de rind. Sa va fie rusine cu antenele voastre cu tot.

Musafir

#23614

2014-01-18 09:52

basescu-DEMIS URGENT!

Musafir

#23615

2014-01-18 09:52

La ani multi la jilava

Horia Scărlătescu

#23616 Coincidență favorabilă !

2014-01-18 09:52

Poate știați, sau a fost o coincidență, dar în data de 16 ianuarie este prăznuită de Biserica Ortodoxă (şi Greco-Catolică), "Sărbătoarea "Închinarea cinstitului lanț al Sfântului Apostol Petru" !
Sărbătoarea aduce nădejde și întărire tuturor acelora care pătimesc pe nedrept în lumea aceasta, atât în familie, cât și în societate.(sursa= AGERPRES -joi, 16 Ian 2014, 07:30 • DOCUMENTARE)

Musafir

#23617 Re:

2014-01-18 09:52

Heil Hitler

#23618 Re: Re: basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator de tara

2014-01-18 09:52

#23242: cetatean european - Re: basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator de tara

Eronat total. Nu zic ca aceasta " miscare civica" nu a "existat" la "Referendumul de Demitere" (ca o paranteza, acest referendum fiind ceva inutil si aberant. dar asta e alta discutie), si ca in urma vointei poporului, Presedintele ar fi trebuit sa demisioneze.

Dar daca doar la asta se rezuma "miscarea civica", deja nu isi mai are rostul. Ea ramanand doar o masa manipulata de catre o tabara politica. O miscare civica trebuie sa reactioneze in fiecare clipa, prin petitii, prin demonstratii pasnice, cand conducatorii nostri politici, oricare ar fi ei, ar calca stramb, si ar face nedreptati pentru societate.

Asa doar hai sa dam jos un hot, sa lasam locul altor hoti... si apoi dormim 4-5 ani...adika ce am facut pana acum, de la Decebal incoace....nu rezolvam nimic...de fapt asta isi doresc politicienii...sa nu existe aceasta "miscare civica puternica"

In alta ordine de idei, atata timp cat nu o sa avem o societate educata intr-o buna mentalitate si moralitate, nu o sa avem nici politicieni, nici institutii, nici nimic,... "sanatos"


Musafir

#23619

2014-01-18 09:52

traian basescu trebuia sa demisioneze de mult, un om fara onoare nu o va face vreodata.

Musafir

#23620 slugile varanului au trepanat 100k dobitoci sadea

2014-01-18 09:52

prea multi idioti intr-o tara asa mica


Musafir

#23621

2014-01-18 09:52

Rodica am 70 de ani am prins toti presedintii dar mai dictator ca Basescu nu a fost nici unul a fost demis de intreaga Rominie si el se crede presedinte nui.

Musafir

#23622

2014-01-18 09:53

Iesi afara......................Ești o pacoste!
unchiujohn

#23623

2014-01-18 09:53

Trebuie sa comentam pe marginea acestei petitii,poate vad si acesti neaveniti ca traim in aceasta tara inchinata de basisti strainilor si ca ne pasa de tot ce se intampla si cei in drept nu iau dicio decizie.Suntem furati,batjocoriti,insultati,loviti,amenintati chir de cel care are drept scop prin constitutie respectarea drepturilor si libertatilor tuturor romanilor idiferent de:origine,religie,apaternenta politica ori situatie sociala.

Musafir

#23624

2014-01-18 09:54

Presedintele Basescu a intrat cu cizmele in Codul Muncii reducand samavolnic salariile cu 25% si optional pensiile cu 15%. In loc sa-si sanctioneze clientela familiara si de partid, a ars intreg poporul roman. Nici in prezent nu doreste remedierea integrala a situatiei. Medicii de garda din spitale sun salarizati si acum la nivelul de 2009. De ce oare, domnule tovaras Basescu?

Musafir

#23625

2014-01-18 09:54

BASESCU,DEMISIA!