Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia


Musafir

#23051 sa plece mai bine toti prostii din tara

2014-01-18 08:10

toti fraierii creduli hipnotiazti de gadea si balele lui sa plece in campia panonica la vanat de unguri

Musafir

#23052 Re:

2014-01-18 08:11

#23039: EBA europarlamentara cu stiinte de renume mondial -

da ,stimata tovarasa ,va recunoastem meritele


Musafir

#23053

2014-01-18 08:11

M-am saturat de machiavelismul acestui personaj sinistru , o fiinta bipeda ce uraste poporul care l-a zamislit in istorie.Sa fie pedepsit de JUSTITIA DIVINA el si familia lui care il sustine in demersurile sale satanice.
cancersson

#23054

2014-01-18 08:11

Mai bine du-ti fiica la alfabetizare, ca ne cred europenii pe toti buzati si ingalati, asa tata, asa fiica, rusine, mai avem si pretentii la inalta societate, cand se petrec fapte comparabile cu coada vacii!
un musafir
Musafir

#23055 Re:

2014-01-18 08:11

#23048: -

mai crezi in povesti cu zane ( usl) . de cand au venit nu au facut decat sa creasca birurile si sa ne ingradeasca drepturile


Musafir

#23056

2014-01-18 08:12

basescu ar trebui sa-si dea demisia atita lucru bun mai poate sa faca pentru aceasta tara

Musafir

#23057

2014-01-18 08:12

Demisia

Musafir

#23058

2014-01-18 08:13

jos basescu

Musafir

#23059

2014-01-18 08:13

La puscarie cu el!

Musafir

#23060

2014-01-18 08:13

Trebuie anchetati si arătat lumii magariie pe care ei cred ca nu se vor afla !!!!!!!!!

Musafir

#23061

2014-01-18 08:13

Datii jos pe toti si condamnatii nui lasati da scape nepedepsiti.
Heil Hitler

#23062 basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator de tara

2014-01-18 08:13

Aceasta este o scrisoare, care mi-as dori sa fie citita integral public de catre Antena3 sau chiar alt post TV. Si sper si sa se initieze o petitie unde sa se ceara educatia copiilor, prioritate 0, sa vedem care e corect si doreste binele tarii, si nu doar binele dosurilor lor.

Domnule Basescu,

Incep prin a spune ca nu mi-as fi dorit sa am un Presedinte sfant, perfect. Nici nu cred ca e posibil sa avem un astfel de Presedinte. Si nici scopul meu nu este sa va judec din punct de vedere moral. Vreau doar sa va spun de ce nu ati reusit sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, de ce nu se intrevad macar niste muguri pt un viitor mai bun.

Fiindca poate nu sunteti inteligent, fiindca poate nu aveti viziune, sau mai rau, poate ca nu ati vrut.

Nu ati reusit sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, sau macar sa ii dati o speranta, sa se vada ca ati "dat o sapa la temelie", cum s-ar zice, fiindca ati crezut ca doar daca ,"chipurile" ,la varful Justitiei o sa fie independenta o sa scapati tara de hoti, pentru ca poate doar daca o sa dati nu stiu ce lege a educatiei, o sa avem si educatie buna in scoli, copii educati si destepti, ca poate doar dand o lege buna a pensiilor, o sa avem si pensii mai mari, ca poate daca dand o lege buna pentru sanatate, o sa fim si mai sanatosi. etc....

ERONAT

PROBLEMELE MARI ALE ACESTEI SOCIETATI PLEACA SI TIN DE MENTALITATEA DEFICITARA,SI LIPSA DE MORALITATE.

Aici trebuia ACTIONAT. Si cum TREBUIA sa faceti asta?

In primul rand incepand cu educatia copiilor, de la gradinita, scoala, facultate. Aici in primul rand trebuiau canalizate toate eforturile, toate actiunile posibile. Trebuie explicat copiilor ca nu e bine sa furi, sa le explici ca daca azi furi (prin evaziune, prin escrocherii, prin gainarii), maine (in afara ca o sa ai insomnii ca risti sa fii prins si pedepsit), nu o sa ai strazi, canalizare, pensie; ca trebuie explicat ca nu e bine sa dai spaga , ca daca azi dai spaga unui doctor sa te faca bine, acel doctor asa se va invata si maine te va face bine pe tine, pe parintii tai, pe bunicii tai doar daca ii dai spaga; ca daca dai spaga unei invatatoare azi sa te invete, ea asa se va invata si o sa te invete pe tine, pe copii tai doar daca ii vei da spaga; trebuie explicat copiilor ca daca el si colegul lui cand vor fi mari, in putere, vor fi puturosi si nu vor munci, nu vor avea strazi, canalizare, apa, bunicii lor nu vor avea pensii....etc.
In al doilea rand trebuia sa incurajati societatea civila, sa fie unita, puternica, organizata sub forma unei miscari civice, care sa propuna solutii pentru problemele societatii, dar care si sa sanctioneze in orice moment la nedreptatile facute de politicienii care ii conduc.
Astea sunt doar cateva idei pe care ar fi trebuit sa le faceti sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, prosperitate si dreptate.

De aceea consider ca nu sunteti un conducator de tara bun. Ati avut la dispozitie 10 ani si toate parghiile necesare. Imi pare rau.



P.S. Tot mi s-a atras atentia. A nu se intelege ca ati fi singurul conducator care nu a fost bun. Ma tem ca nici unul nu a realizat nimic intr-adevar bun pentru acest popor. Probabil de aceea suntem si unde suntem.
Totodata sa nu se inteleaga ca sunt de partea antenei3 (propagandisti manipulatori),voiculescu, ponta, crin sau cine mai vreti ...toti fiind "o apa si un pamant", plini de interese personale.
Nickul meu "Heil Hitler"este doar o ironie, menita doar a starni interesul, curiozitatea si a putea fi identificat in discutii.
Nu sunt eu un sfant. Nu doresc sa devin persoana publica, vreo functie sau vreun alt folos. Repet acest mesaj, fiindca doresc sa fie vizualizat de cat mai multa lume. Astfel, sa "trezeasca" clasa politica si cat mai multi oameni.

Cine poate sa fie impotriva mea, in afara hotilor de tara? Eu doresc educatie copiilor...ei doresc sa ii tina prosti, sa ii poata prosti si fura. Numai ca o sa fac o miscare civica puternica, si o sa va vin de hac hotilor,,.,..;;

Musafir

#23063

2014-01-18 08:14

Succes !

Musafir

#23064

2014-01-18 08:14

Cred ca ar trebui gasit un mijloc de aintrerupe mandatul acestui presedinte,care dupace ca afost destituit de popor,apare fregventla televizor pentru ane jigni.

Musafir

#23065

2014-01-18 08:14

Basescule esti un trădător de ţară , ruşine!

Musafir

#23066

2014-01-18 08:14

este un om fara caracter,mincinos,urit,romini care l-au votat si il mai sustin inca au acelasi cracter ca si el.............?

Musafir

#23067

2014-01-18 08:15

jos cu ,chioru


Musafir

#23068

2014-01-18 08:15

Va propun sa organizati simularea unui proces televizat cu indeplinirea procedurilor prevazute de lege (organizarea acuzarii prin intocmirea unui rechizitoriu de catre procuror, asigurrea dreptului la aparare, publicitatea procesului, precum si a celorlalte caracteristici ale procesului penal), in fata unei instante de judecata. La acest proces ce ar putea fi interactiv sa se tina cont si de opiniile celor care il privesc si xcare ar putea fi considerate probe, in masura in care instanta le considera pertinente.
Un asemenea exercitiu ar fi util POPORULUI pe care il invoca cel in cauza atat de des inainte de ultima suspendare si daca ne gandim ca procesul de la Targoviste organizat cuplului Ceausescu, care a fost mult mai superficial, a avut efecte capitale asupra celor doi.

Musafir

#23069

2014-01-18 08:15

Daca cei peste 100.000 de persoane care au semnat ar iesi in strada,in plimbare pe la Cotroceni, cum ar fi?

Excelente intiativele voastre. Nu stiu ce s-ar fi intamplat ca voi n-ati fi existat.

Musafir

#23070

2014-01-18 08:15

basescu la puscarie
GICU

#23071

2014-01-18 08:16

A DEZVOLTAT IN JURUL SAU CEA MAI MARE MAFIE CE ACAPAREAZA TOT,ARE UN COMPORTAMENT INSTABIL ,JIGNITOR ,OFENSATOR,NU-L INTERESEAZA DECATB AVANTAJELE PROPRII ,NU A FACUT NIMIC BUN PENTRU CETATENII TARII,DIMPOTRIVA

Musafir

#23072

2014-01-18 08:16

Mi-e scarba cand ii aud numele

Musafir

#23073

2014-01-18 08:16

sa plece chiorul la nana cu toata caracatita lui.

Musafir

#23074

2014-01-18 08:16

acest,inca presedite,Basescu ar fi in stare sa explice de ce arte o atitudine antisociala versus pers.cu dizabilitati(vezi art.50 din Constitutie,L.448/2006,L.221/2010,etc)...ar mai fi
multe altele!

Musafir

#23075

2014-01-18 08:16




Presa, televiziunile,Guvernul sa ceara oficial Curtii Constitutionale, Ministerului Justitiei, Procuraturii Generale, Avocatului Poporului, Parlamentului Romaniei, Consiliului Suprem al Magistraturii, Asociatiilor Magistratilor si Judecatorilor din Romania, Inspectiei Judiciare, Directia Nationala

Anticoruptie si Inaltei Curti de Casatie si JUSTITIE,pe baza de adrese scrise,cu nr de inregistrare,temeiurile Constitutionale si cele Juridice, in baza carora PRESEDINTELE ROMANIEI beneficiaza de SUPERIMUNITATE si se afla mai presus de lege.In plus solicit mass mediei sa ma contacteze pentru a va pune la dispozitie alte informatii si documente privind incalcari ale legilor civile si penale,in special pe Legile Fondului Funciar,in unele Primarii si Prefecturi din Romania,gen NANA-Calarasi si Stefanesti-Arges.Multumesc si astept sa fiu contactat si la telefon 0726186123.