Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia


Musafir

#20626

2014-01-17 20:12

este cel mai rau presedinte care la avut tara noastra

Musafir

#20627

2014-01-17 20:12

sa ne lase in pace ca nea facut tara de rusine

Musafir

#20628

2014-01-17 20:12

Imi doresc sa traiesc aevea visul de a-l vedea dupa gratii

Musafir

#20629

2014-01-17 20:12

De la uciderea lui Ceausescu Tara a fost condusa numai de DISTRUGATORI ai statului roman.E parerea unui roman plecat din 1980.Argumente sunt puzderie numai cine e rauvoitor sau tembel nu vede treaba asta.

Musafir

#20630

2014-01-17 20:12

Basescu confunda statul de drept cu statul drepti.!?

Musafir

#20631 Re: Re: FELIX SI O PARTE DIN SEMNATARII PETITIEI !

2014-01-17 20:12

#20488: - Re: FELIX SI O PARTE DIN SEMNATARII PETITIEI ! 

 

DOBITOCULE, AICI NU E VORBA DE BASISTI, CI DE O LUPTA INTRE ANTENISTI IDIOTI SI ANTI-ANTENISTI DACA ESTI ATAT DE PROST SI NU JUDECI
musafir

#20632

2014-01-17 20:12

Ce comportament sa aiba cand era la marina...nu a pus pe unul sa-l care in spate drept razbunare!!1...crezi ca acolo era mai bun, tot dictator era.

Musafir

#20633

2014-01-17 20:13

DEMISIA, BASESCULE,PLEACA. NE-AM SATURAT DE CRIMINAL SI DE GASCA LUI DE HOTI

Musafir

#20634

2014-01-17 20:13

felicitari pentru initiativa!

Musafir

#20635

2014-01-17 20:13

Pentru copii mei doresc o tara cu o adevarata democratie.
Heil Hitler

#20636 basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator de tara

2014-01-17 20:13

Aceasta este o scrisoare, care mi-as dori sa fie citita integral public de catre Antena3 sau chiar alt post TV. Si sper si sa se initieze o petitie unde sa se ceara educatia copiilor, prioritate 0, sa vedem care e corect si doreste binele tarii, si nu doar binele dosurilor lor.

Domnule Basescu,

Incep prin a spune ca nu mi-as fi dorit sa am un Presedinte sfant, perfect. Nici nu cred ca e posibil sa avem un astfel de Presedinte. Si nici scopul meu nu este sa va judec din punct de vedere moral. Vreau doar sa va spun de ce nu ati reusit sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, de ce nu se intrevad macar niste muguri pt un viitor mai bun.

Fiindca poate nu sunteti inteligent, fiindca poate nu aveti viziune, sau mai rau, poate ca nu ati vrut.

Nu ati reusit sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, sau macar sa ii dati o speranta, sa se vada ca ati "dat o sapa la temelie", cum s-ar zice, fiindca ati crezut ca doar daca ,"chipurile" ,la varful Justitiei o sa fie independenta o sa scapati tara de hoti, pentru ca poate doar daca o sa dati nu stiu ce lege a educatiei, o sa avem si educatie buna in scoli, copii educati si destepti, ca poate doar dand o lege buna a pensiilor, o sa avem si pensii mai mari, ca poate daca dand o lege buna pentru sanatate, o sa fim si mai sanatosi. etc....

ERONAT

PROBLEMELE MARI ALE ACESTEI SOCIETATI PLEACA SI TIN DE MENTALITATEA DEFICITARA,SI LIPSA DE MORALITATE.

Aici trebuia ACTIONAT. Si cum TREBUIA sa faceti asta?

In primul rand incepand cu educatia copiilor, de la gradinita, scoala, facultate. Aici in primul rand trebuiau canalizate toate eforturile, toate actiunile posibile. Trebuie explicat copiilor ca nu e bine sa furi, sa le explici ca daca azi furi (prin evaziune, prin escrocherii, prin gainarii), maine (in afara ca o sa ai insomnii ca risti sa fii prins si pedepsit), nu o sa ai strazi, canalizare, pensie; ca trebuie explicat ca nu e bine sa dai spaga , ca daca azi dai spaga unui doctor sa te faca bine, acel doctor asa se va invata si maine te va face bine pe tine, pe parintii tai, pe bunicii tai doar daca ii dai spaga; ca daca dai spaga unei invatatoare azi sa te invete, ea asa se va invata si o sa te invete pe tine, pe copii tai doar daca ii vei da spaga; trebuie explicat copiilor ca daca el si colegul lui cand vor fi mari, in putere, vor fi puturosi si nu vor munci, nu vor avea strazi, canalizare, apa, bunicii lor nu vor avea pensii....etc.
In al doilea rand trebuia sa incurajati societatea civila, sa fie unita, puternica, organizata sub forma unei miscari civice, care sa propuna solutii pentru problemele societatii, dar care si sa sanctioneze in orice moment la nedreptatile facute de politicienii care ii conduc.
Astea sunt doar cateva idei pe care ar fi trebuit sa le faceti sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, prosperitate si dreptate.

De aceea consider ca nu sunteti un conducator de tara bun. Ati avut la dispozitie 10 ani si toate parghiile necesare. Imi pare rau.



P.S. Tot mi s-a atras atentia. A nu se intelege ca ati fi singurul conducator care nu a fost bun. Ma tem ca nici unul nu a realizat nimic intr-adevar bun pentru acest popor. Probabil de aceea suntem si unde suntem.
Totodata sa nu se inteleaga ca sunt de partea antenei3 (propagandisti manipulatori),voiculescu, ponta, crin sau cine mai vreti ...toti fiind "o apa si un pamant", plini de interese personale.
Nickul meu "Heil Hitler"este doar o ironie, menita doar a starni interesul, curiozitatea si a putea fi identificat in discutii.
Nu sunt eu un sfant. Nu doresc sa devin persoana publica, vreo functie sau vreun alt folos. Repet acest mesaj, fiindca doresc sa fie vizualizat de cat mai multa lume. Astfel, sa "trezeasca" clasa politica si cat mai multi oameni.

Cine poate sa fie impotriva mea, in afara hotilor de tara? Eu doresc educatie copiilor...ei doresc sa ii tina prosti, sa ii poata prosti si hoti. Numai ca o sa fac o miscare civica puternica, si o sa va vin de hac hotilor."{}}{{}}

Musafir

#20637 Re: Congresul frustratilor cu handicap

2014-01-17 20:13

#20608: Congresul frustratilor cu handicap

Trei prosti arunca o piatra - gadea/badea/grecu - si 100 de mii de cimpanzei aplauda frenetic si-si dau cu pietre in cap ca au fost umiliti. Votati cimpanzei trepanati, votati ca se oftica badea !


Musafir

#20638

2014-01-17 20:13

Marlele basiste fac clabuci la bot de oftica. Acesta petitie, care mai mult ca sigur va aduna mult mai multe semnaturi, e un foate bun indicator. Cam asta se va alege de basisti indiferent de configuratia politica in care se afla. Sunt foarte putini, sub 10 %. adica electorat care nu mai conteaza. O sa se rahateasca pe ei la orice fel de alegeri, Si cu asta s-a cam terminat cu "dreata" inchipuita si asumata. Astia fara ciolan, ca Basina n-o fi vesnic, vor avea soarta PNT -ului. Miza pentru ei e mare totusi, atata timp cat Basina mai are "chei ale justitiei" . Miza e totul pentru orice dreptaci, d-aia sunt inebuniti de furie si frustare.

Musafir

#20639

2014-01-17 20:13

SINTEM IN URMA CU 5O ANI DATORITA REGIMULUI PE CARE IL AVEM

Musafir

#20640 BAGATI, BA !

2014-01-17 20:13

IN CUR-AND VETI AJUNGE LA O SUTA DE MUI DE SEMNATARI, VA UREZ LA CAT MAI MULTE MUI IN CONTINUARE ! JOS BASESCU !

Musafir

#20641

2014-01-17 20:13

este o persoana fara rusine trebuia demult sa-si dea demisia


Musafir

#20642

2014-01-17 20:13

Sper ca vom scapa de acest specimen... care nu ne face deloc bine, nu ne creaza decat insatisfactii, ..., oricum a fost o greseala ca a fost ales presedinte!

Musafir

#20643

2014-01-17 20:13

Demisia de la Cotroceni caci a lasat o tara fara locuri si munca Tinerilor si tuturor omenilor din tara. Va multumesc!

Musafir

#20644

2014-01-17 20:13

Ce mai e de comentat? În momentul în care, un preşedinte începe să zbiere la un jurnalist acreditat, chiar înainte de a-i fi pusă o întebare ...

Musafir

#20645

2014-01-17 20:13

Ne-am saturat de tine betiv hahait,pleaca!

Musafir

#20646

2014-01-17 20:13

Sa plece o data acolo unde si-a intarcat dracul copii....sa ne lase,...avem dreptul la o viata linistita.....Doamne ajuta....

Musafir

#20647

2014-01-17 20:13

Sa-i duc crucea lui basescu
musafir

#20648 Base

2014-01-17 20:13

Crede cineva ca isi va da demisia?! Mai are trburi de rezolvat pentru el, familie si acoliti...

Musafir

#20649 Re: Re: Re: FELIX SI O PARTE DIN SEMNATARII PETITIEI !

2014-01-17 20:13

#20631: - Re: Re: FELIX SI O PARTE DIN SEMNATARII PETITIEI !

Hai ma, mars! Ca poate ai de ascultat niste telefoane si te retinem.


Musafir

#20650

2014-01-17 20:13

noi romani plecati peste hotare de multi ani vedem cu alti ochi viata politica romaneasca cea ce vedem la familia basescu  si bratele multiple de linga el este ceea ce fac familiile mafiuoate din sudul italiei credetima nu   ajung familiei basescu nici macar la degetul mic.