Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia


Musafir

#20451

2014-01-17 20:02

Oare de ce nu vrea sa ne lase cu saracia noastra care o avem mostenire de la Ceausescu? Au venit toata familia lui Basescu si clica lui de analfabeti sa ne conduca tara,sa ne fure si mincarea de la gura copiilor,sa ne omoare cu zile si sa isi faca poftele lui nebune de a baga in inchisori pe toti cei care l-au infruntat in a nu face ce a vurut el .TE ROG DUTE CU DUMNEZEU SI LASANE IN PLATA DOMNULUI CA NU AVEM NEVOIE DE TINE.JOS BASESCU>

Musafir

#20452

2014-01-17 20:02

jos basescu

Musafir

#20453

2014-01-17 20:02

Vazind suferinta si minciuna prin care trece acest popor ,m-am decis sa semnez aceasta petitie

Musafir

#20454

2014-01-17 20:02

DA TI DEMISIA HOTULE CA NE AI FURAT DESTUL SI NU MAI AVEM CHEF SA TE INTRETINEM PE TINE FAMILIA TA SI TOATE METRESELE SI BASTARZII TAI.IESI AFARA JAVRA ORDINARA

Musafir

#20455

2014-01-17 20:02

Vrem sa aflam despre flota si despre ce s-a facut cu banii luati de la bugetari.
ana petroni

#20456 basescu

2014-01-17 20:02

jos basescu

Musafir

#20457

2014-01-17 20:02

Impreuna suntem mai puternici

Musafir

#20458

2014-01-17 20:02

Eu sunt batrana , dar tinerii au nevoie de un viitor mai bun. Avem nevoie de un presedinte cinstit,corect...

Musafir

#20459 Re: FELIX SI O PARTE DIN SEMNATARII PETITIEI !

2014-01-17 20:02

#20405: - FELIX SI O PARTE DIN SEMNATARII PETITIEI ! pai astia sunt cam toti .iti dai seama cat au de munca sa stranga o suta de mii de semnaturi :)) .Penibil .Unii HABAR NU AU  sa scrie si semneaza petitii .Doamne fereste !

 


Musafir

#20460

2014-01-17 20:02

joc cu nenorocitul care ne-a nenorocit vietile!
Alege numele de user

#20461 HEIL HITLER !

2014-01-17 20:02

SUNT BASIST PROST si îmi este rusine dar câteodată o iau razna, si nu stiu ce este de inebunesc ? VORBESC NUMAI PROSTII si CÂTEODATĂ MANIPULEZ CA IDOLUL MEU BASESCU . O sa m-a mai vedeți scriind prostii pentru ca așa ne-au spus Securiștii lui BASE. AȘA NE-AU ÎNVĂȚAT ȘEFII NOȘTRI, SA INTRAM CU NUME FALSE, CA SA BOICOTĂM" PETIȚIA " dar se vede ca prea MULTĂ LUME SA PRINS CA NOI SUSTINATORII LUI BASESCU AM MINTT PREA MULT. ÎMI FAC ""MEA CULPA"" . M-AM LEPĂDAT DE SATANA-BASESCU !!!!!!! JOS BASESCU !
saga

#20462 ...

2014-01-17 20:02

ai terminat şcoala de tîmpiţi, a lui băsşilă, măi "befelgor"?
se scrie: belfegor, prostule!
nici cum te cheamă nu ştii!

Heil Hitler

#20463 basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator de tara

2014-01-17 20:03

Aceasta este o scrisoare, care mi-as dori sa fie citita integral public de catre Antena3 sau chiar alt post TV. Si sper si sa se initieze o petitie unde sa se ceara educatia copiilor, prioritate 0, sa vedem care e corect si doreste binele tarii, si nu doar binele dosurilor lor.

Domnule Basescu,

Incep prin a spune ca nu mi-as fi dorit sa am un Presedinte sfant, perfect. Nici nu cred ca e posibil sa avem un astfel de Presedinte. Si nici scopul meu nu este sa va judec din punct de vedere moral. Vreau doar sa va spun de ce nu ati reusit sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, de ce nu se intrevad macar niste muguri pt un viitor mai bun.

Fiindca poate nu sunteti inteligent, fiindca poate nu aveti viziune, sau mai rau, poate ca nu ati vrut.

Nu ati reusit sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, sau macar sa ii dati o speranta, sa se vada ca ati "dat o sapa la temelie", cum s-ar zice, fiindca ati crezut ca doar daca ,"chipurile" ,la varful Justitiei o sa fie independenta o sa scapati tara de hoti, pentru ca poate doar daca o sa dati nu stiu ce lege a educatiei, o sa avem si educatie buna in scoli, copii educati si destepti, ca poate doar dand o lege buna a pensiilor, o sa avem si pensii mai mari, ca poate daca dand o lege buna pentru sanatate, o sa fim si mai sanatosi. etc....

ERONAT

PROBLEMELE MARI ALE ACESTEI SOCIETATI PLEACA SI TIN DE MENTALITATEA DEFICITARA,SI LIPSA DE MORALITATE.

Aici trebuia ACTIONAT. Si cum TREBUIA sa faceti asta?

In primul rand incepand cu educatia copiilor, de la gradinita, scoala, facultate. Aici in primul rand trebuiau canalizate toate eforturile, toate actiunile posibile. Trebuie explicat copiilor ca nu e bine sa furi, sa le explici ca daca azi furi (prin evaziune, prin escrocherii, prin gainarii), maine (in afara ca o sa ai insomnii ca risti sa fii prins si pedepsit), nu o sa ai strazi, canalizare, pensie; ca trebuie explicat ca nu e bine sa dai spaga , ca daca azi dai spaga unui doctor sa te faca bine, acel doctor asa se va invata si maine te va face bine pe tine, pe parintii tai, pe bunicii tai doar daca ii dai spaga; ca daca dai spaga unei invatatoare azi sa te invete, ea asa se va invata si o sa te invete pe tine, pe copii tai doar daca ii vei da spaga; trebuie explicat copiilor ca daca el si colegul lui cand vor fi mari, in putere, vor fi puturosi si nu vor munci, nu vor avea strazi, canalizare, apa, bunicii lor nu vor avea pensii....etc.
In al doilea rand trebuia sa incurajati societatea civila, sa fie unita, puternica, organizata sub forma unei miscari civice, care sa propuna solutii pentru problemele societatii, dar care si sa sanctioneze in orice moment la nedreptatile facute de politicienii care ii conduc.
Astea sunt doar cateva idei pe care ar fi trebuit sa le faceti sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, prosperitate si dreptate.

De aceea consider ca nu sunteti un conducator de tara bun. Ati avut la dispozitie 10 ani si toate parghiile necesare. Imi pare rau.



P.S. Tot mi s-a atras atentia. A nu se intelege ca ati fi singurul conducator care nu a fost bun. Ma tem ca nici unul nu a realizat nimic intr-adevar bun pentru acest popor. Probabil de aceea suntem si unde suntem.
Totodata sa nu se inteleaga ca sunt de partea antenei3 (propagandisti manipulatori),voiculescu, ponta, crin sau cine mai vreti ...toti fiind "o apa si un pamant", plini de interese personale.
Nickul meu "Heil Hitler"este doar o ironie, menita doar a starni interesul, curiozitatea si a putea fi identificat in discutii.
Nu sunt eu un sfant. Nu doresc sa devin persoana publica, vreo functie sau vreun alt folos. Repet acest mesaj, fiindca doresc sa fie vizualizat de cat mai multa lume. Astfel, sa "trezeasca" clasa politica si cat mai multi oameni.

Cine poate sa fie impotriva mea, in afara hotilor de tara? Eu doresc educatie copiilor...ei doresc sa ii tina prosti, sa ii poata prosti si hoti. Numai ca o sa fac o miscare civica puternica, si o sa va vin de hac hotilor.{{}{{}}{{{}

Musafir

#20464

2014-01-17 20:03

de mult trebuia sa ne luam de securistul de basescu,dar poate este adevarat ca"niciodata nu e prea tirziu",ati auzit ce spuneau italieenii"ca acum douazeci de ani serviciile lor secrete aveau comportamente criminale;ei bine de douazeci de ani serviciile secrete ne conduc pe noi ,prin exponentul lor traian basescu

Musafir

#20465 Re: 97 834 cretinoizi au semnat această petiție. Semnăturile provin de la 57 140 adrese IP de turbat

2014-01-17 20:03


Musafir

#20466

2014-01-17 20:03

jos cu basescu

Musafir

#20467

2014-01-17 20:03

are mai degraba un comportament de pirat decat de presedinte

Musafir

#20468

2014-01-17 20:03

Sa plece de unde a venit cu tot neamu'lui de parveniti si mafioti si sa nu se mai intoarca decat in mormant!!!!!!!!
HUOOOOOOOOOOOOO!!!!!!!!!

Musafir

#20469

2014-01-17 20:03

Cand nu mai are raspunsuri,izbucneste.Cam penibil sa te cobori la un reporter pentru asemenea discutii !
Basescu

#20470

2014-01-17 20:03

jos cu tn

Musafir

#20471

2014-01-17 20:03

Mama a tinut neaparat sa il demita pe Base. Dupa mine nu trebuia sa ajunga nici macar primar, nici ministru...atunci de ce toata lumea a tacut?
Exista un fel de complicitate?
Ponta de ce este aparat? El i-a pus pe procurori? Pe Laika el a numit-o.
Iliescu, cel mai vinovat specimen, sta linistit.
E bine si asa. Sa se curete in prima faza o parte din Romanie, apoi sa vina ceilalti la putere sa se curete si cealalta...
De departe partidul cel mai toxic pentru Romania este PSD...peste o mie de fabrici falimentate...
Scoala este de vina ca scoate....oameni fara moralitate...
In ordinea urmatoare: parintii, scoala si biserica...

Musafir

#20472

2014-01-17 20:03

Jos cu el!


Musafir

#20473

2014-01-17 20:03

succes Mihai in ce faci,esti cel mai bun ...nu te lasa descurajat de idioti astea

Musafir

#20474 Re: 97 834 cretinoizi au semnat această petiție. Semnăturile provin de la 57 140 adrese IP de turbat

2014-01-17 20:03


Musafir

#20475

2014-01-17 20:03

sper ca acest nenorocit odios sa aiba macar soarta lui nastase