Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia

robert

#20201

2014-01-17 19:41

jos dictatorul

Musafir

#20202

2014-01-17 19:41

SOS !!!!!! NATIA ROMANA !!!!!1EXPORTAM UN EXTRATERESTRU !!!

Musafir

#20203 Re: Re: ALOOOO, ALOOOO, ALOOOO

2014-01-17 19:42

#20191: - Re: ALOOOO, ALOOOO, ALOOOO

NU MA! M-AM DEZLEGAT LA MAŢ PENTRU VOI ANTENISTII :))))

Heil Hitler

#20204 basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator de tara

2014-01-17 19:42

Aceasta este o scrisoare, care mi-as dori sa fie citita integral public de catre Antena3 sau chiar alt post TV. Si sper si sa se initieze o petitie unde sa se ceara educatia copiilor, prioritate 0, sa vedem care e corect si doreste binele tarii, si nu doar binele dosurilor lor.

Domnule Basescu,

Incep prin a spune ca nu mi-as fi dorit sa am un Presedinte sfant, perfect. Nici nu cred ca e posibil sa avem un astfel de Presedinte. Si nici scopul meu nu este sa va judec din punct de vedere moral. Vreau doar sa va spun de ce nu ati reusit sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, de ce nu se intrevad macar niste muguri pt un viitor mai bun.

Fiindca poate nu sunteti inteligent, fiindca poate nu aveti viziune, sau mai rau, poate ca nu ati vrut.

Nu ati reusit sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, sau macar sa ii dati o speranta, sa se vada ca ati "dat o sapa la temelie", cum s-ar zice, fiindca ati crezut ca doar daca ,"chipurile" ,la varful Justitiei o sa fie independenta o sa scapati tara de hoti, pentru ca poate doar daca o sa dati nu stiu ce lege a educatiei, o sa avem si educatie buna in scoli, copii educati si destepti, ca poate doar dand o lege buna a pensiilor, o sa avem si pensii mai mari, ca poate daca dand o lege buna pentru sanatate, o sa fim si mai sanatosi. etc....

ERONAT

PROBLEMELE MARI ALE ACESTEI SOCIETATI PLEACA SI TIN DE MENTALITATEA DEFICITARA,SI LIPSA DE MORALITATE.

Aici trebuia ACTIONAT. Si cum TREBUIA sa faceti asta?

In primul rand incepand cu educatia copiilor, de la gradinita, scoala, facultate. Aici in primul rand trebuiau canalizate toate eforturile, toate actiunile posibile. Trebuie explicat copiilor ca nu e bine sa furi, sa le explici ca daca azi furi (prin evaziune, prin escrocherii, prin gainarii), maine (in afara ca o sa ai insomnii ca risti sa fii prins si pedepsit), nu o sa ai strazi, canalizare, pensie; ca trebuie explicat ca nu e bine sa dai spaga , ca daca azi dai spaga unui doctor sa te faca bine, acel doctor asa se va invata si maine te va face bine pe tine, pe parintii tai, pe bunicii tai doar daca ii dai spaga; ca daca dai spaga unei invatatoare azi sa te invete, ea asa se va invata si o sa te invete pe tine, pe copii tai doar daca ii vei da spaga; trebuie explicat copiilor ca daca el si colegul lui cand vor fi mari, in putere, vor fi puturosi si nu vor munci, nu vor avea strazi, canalizare, apa, bunicii lor nu vor avea pensii....etc.
In al doilea rand trebuia sa incurajati societatea civila, sa fie unita, puternica, organizata sub forma unei miscari civice, care sa propuna solutii pentru problemele societatii, dar care si sa sanctioneze in orice moment la nedreptatile facute de politicienii care ii conduc.
Astea sunt doar cateva idei pe care ar fi trebuit sa le faceti sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, prosperitate si dreptate.

De aceea consider ca nu sunteti un conducator de tara bun. Ati avut la dispozitie 10 ani si toate parghiile necesare. Imi pare rau.



P.S. Tot mi s-a atras atentia. A nu se intelege ca ati fi singurul conducator care nu a fost bun. Ma tem ca nici unul nu a realizat nimic intr-adevar bun pentru acest popor. Probabil de aceea suntem si unde suntem.
Totodata sa nu se inteleaga ca sunt de partea antenei3 (propagandisti manipulatori),voiculescu, ponta, crin sau cine mai vreti ...toti fiind "o apa si un pamant", plini de interese personale.
Nickul meu "Heil Hitler"este doar o ironie, menita doar a starni interesul, curiozitatea si a putea fi identificat in discutii.
Nu sunt eu un sfant. Nu doresc sa devin persoana publica, vreo functie sau vreun alt folos. Repet acest mesaj, fiindca doresc sa fie vizualizat de cat mai multa lume. Astfel, sa "trezeasca" clasa politica si cat mai multi oameni.

Cine poate sa fie impotriva mea, in afara hotilor de tara? Eu doresc educatie copiilor...ei doresc sa ii tina prosti, sa ii poata prosti si hoti. Numai ca o sa fac o miscare civica puternica, si o sa va vin de hac hotilor.<>,..,..,.,

Musafir

#20205 Re: Re: Re: Re: Gadea Presedinte

2014-01-17 19:42

#20151: Agatha Kundri Memete - Re: Re: Re: Gadea Presedinte

Bai, labagiule, te oftici ca ai patul gol?


Musafir

#20206

2014-01-17 19:42

Va multumesc, prin initiativa dumneavoastra ne dati ocazia sa aratam tuturor care a fost spiritul referendului si de ce am fost atit de multi.Va urez multi ani de emisie

Musafir

#20207 Re: Psihopati din toate tarile unuti-va

2014-01-17 19:42

#20148: - Psihopati din toate tarile unuti-va

Trei prosti arunca o piatra - gadea/badea/grecu - si 100 de mii de cimpanzei aplauda frenetic si-si dau cu pietre in cap ca au fost umiliti. Votati cimpanzei trepanati, votati ca se oftica badea !

CORECT !!!


Musafir

#20208

2014-01-17 19:42

Va felicit pentru aceste initiative. Mama mea are 91 de ani si in aceasta viata a vazut multe la viata ei dar o asemenea mizerie nu a crezut ca va trai dupa 24 de ani de la caderea comunismului in Romania.Nu au murit atatia tineri la Revolutie ca sa ne intoarcem la acele vremuri dictatoriale sunt suficienti 9 ani de dictatura.Acest clan Basescu-PDL-DNA si toate institutiile fidele acestora trebuie sa dispara pentru totdeauna de pe harta Romaniei cat mai repede.Sunt o rusine pentru noi si pentru tot raul facut cetatenilor acestei tari trebuie sa plateasca.Doamne ajuta sa reusim sa-l demitem.Cu stima Mandiuc Constantin

Musafir

#20209 Pentru ăla de se da HEI HITLER

2014-01-17 19:42

Pai tu nemernicule ești un BASIST împuțit ! Ce sa mai amenințați BA HOTILOR SI ODIOSI SINISTRI AI REGIMULUI BASIST ??? Nimănui nu le mai este frica de voi TÂLHARILOR la drumul mare. JOSSSSSSSSSS...... BASESCUUUUUUUuuuuuuuuuuuuuu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.............,,,,

Musafir

#20210

2014-01-17 19:42

Lasa-ne Holbatule si dute cu analfabetele tale de fete la coada vacii. Ne ajunge cat ne-ai furat.Trimite-ti slugile, adica procurorii DNA sa-i cerceteze pe romanii care te-au demis la referendum si tu,ca o panarama ce esti nu ai vrut sa ne lasi.

Musafir

#20211

2014-01-17 19:43

Vreau sa traiesc bine cum a spus el....

Musafir

#20212

2014-01-17 19:43

Băsescu este ca jandarmul prost,
unde nu ştie să vorbească , sau să se poarte dă cu bîta!!!

Musafir

#20213

2014-01-17 19:43

Nu mai pot sa-l vad

Musafir

#20214

2014-01-17 19:43

jos escrocul chiorul!

Musafir

#20215

2014-01-17 19:43

,,codrul ne
amul,mi-e prieten,nimai mie,dujmanit vei fi de toate, fara a prinde chiar de veste............pamantul acestei eari SA SATURAT,OAMENI ACESTEI EARI S-AU SATURAT,EU M-AM SATURAT-AJUNGE ,D E M I S I O N E A Z A...

Musafir

#20216

2014-01-17 19:43

La 46 ani sunt fara servici, fara somaj ca asa vor gealatii tai ... RUSINE !!!! Ce sa mai sper ? Cu demisia ta, daca mai ai ONOARE si RESPECT fata de romani pleci singur !

Musafir

#20217

2014-01-17 19:43

Demiterea lui basescu trebuia sa se intample a 2-a zi dupa instalarea la putere a USL-ului, acesta fiind principalul motiv pentru care le-am dat votul!
Intre timp au incheiat rusinosul pact de coabitare si ceea ce trebuia sa faca ei au lasat tot pe seama presei si a cetatenilor. Se pare ca au uitat de tot pentru ce le-am oferit puterea! Din pacate pentru ei, noi nu o sa uitam niciodata.

Musafir

#20218

2014-01-17 19:44

-sunt printre cei 7,4 mil.
-sa lase tara sa se dezvolte si sa respecte democratia
dana

#20219

2014-01-17 19:44

va rog frumos angajati-l pe un vapor care se numeste TITANIC dar sa-si ia si fetele cu el
CETATEANUL ROMAN

#20220

2014-01-17 19:44

In curand vom ajunge o tara( daca nu se va vinde la hectar) de nivel somalez. Chiar nu putem face nimic? Suntem
hipnotizati??? Ne privim sfarsitul? Il lasam pe acest sarlatan sa-si faca
de cap cu tara noastra? Romania nu-l mai vrea... Daca asta e comportamentul
lui in vazul lumii,nici nu-mi imaginez ce face pe ascuns...
Scapati-ne de el!!! Ajutati-ne sa-l demitem!!! Sa batem fierul cate cald!!!
Romani treziti-va!!! SA-L DEMITEM! LOCUL LUI E LA PUSCARIE! !!

Musafir

#20221

2014-01-17 19:44

suntem solidari cu aceste demersuri
asteptam ziua cand aceasta tara va fi iarasi ce afost.
jos basescu!!!
Heil Hitler

#20222 Re: Pentru ăla de se da HEI HITLER

2014-01-17 19:44

#20209: - Pentru ăla de se da HEI HITLER

Daca eu te fac prost sau hot, inseamna ca sunt fanul tau bai boule. Deci ori esti prost ori esti hot. Nu ma impresionati ba


Musafir

#20223 Re: Re: Re: ALOOOO, ALOOOO, ALOOOO

2014-01-17 19:44

#20203: - Re: Re: ALOOOO, ALOOOO, ALOOOO

Pai zic sa ne-o sugi, poate te dregi la stomac!


Musafir

#20224

2014-01-17 19:44

Este timpul c Basescu sa isi prezinte demsia de "onoare".

Musafir

#20225

2014-01-17 19:45

Ar trebui sa ne mobilizam. Cam putini am semnat. Putem mai mult. Aprope toata lumea are net.bafta