Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia


Musafir

#19951

2014-01-17 19:19

sa te futa boc chior prost!!!!muie fam. basescu_
sa ma pish pe voi

#19952 pt sclavii de la a3

2014-01-17 19:19

sa va trag la moooi cu kkt din cur de la voiculescu sclavilor

Musafir

#19953

2014-01-17 19:19

HUUOOO! sa plece CHIORU!

Musafir

#19954

2014-01-17 19:19

Vreau să plece acest personaj care ne face de ruşine în faţa lumii.Dacă tot şi-a cumpărat pământ, să meargă să practice agricultură. Ne-a otrăvit sufletul în aceşti ani. Am devenit mai suspicioşi unul cu altul, ne este frică să ne exprimăm opiniile, am devenit nişte marionete în mâna acestui om malefic pentru ţară şi neamul românesc.

Musafir

#19955 DEMISIE BASESCU TRAIAN

2014-01-17 19:19

DACA S AR PUTEA AS DORI CA SEMNATURA MEA SA FIE LUATA IN CALCUL INCEPIND CU DATA DE 01.01.2007 , PENTRU FIECARE ZI TRECUTA PINA AZI, 17.01.2014, ADICA CU APROXIMATIE 2207 ZILE, SI PENTRU ACEST INTERVAL DE TIMP IN MOD CORESPUNZATOR , 2207DE SEMNATURI. IMI PARE RAU CA NU AM REUSIT SA MI DAU VOTUL PENTRU CEALALTA PETITE . DE ASEMENEA REGRET CA NU ATI INCEPUT CEL PUTIN DIN 2009 SA LANSATI ASTFRL DE PETITI , CU CARE SA I TOCAM CAPUL , DEOARECE , BASESCU TRAIAN , IN CALITATEA SA DE PRESEDINTE NE A MINCAT NERVII, PRIN ACTIUNILE SALE , SI MAI NOU PRIN CONFERINTELE SALE DE PRESA TIP , TELENOVELA BASESCU,, . VA ROG CA SA NU L SLABITI NICI PE EL SI NICI, STRUCTURILE SALE, LA CARE SE LAUDA CA DETINE INCA CHEILE, SI SA PREZENTAI TOATE ABUZURILE LOR, ASCUNSE SUB O FALSA DEMOCRATIE AFISATA , IN FATA U.E. SI S.U.A., LA CARE VA ROG SA LE TRENSMITETI CA POPORUL ROMAN , NU ESTE CHIAR ASA DE PROST SA NU INTELEAGA CE ,,JOCURI,, AU FACUT IN 2012 LA REFERENDUMUL DE DEMITERE, CA SA L MENTINA PE BASESCU IN FUNCTIE, IN CIUDA REZULTATULUI VOTULUI POPULAR. VA MULTUMESC CA ATI LANSAT ACESTE PETITII, DAR AM RUGAMINTEA CA SI REZULTATUL ACESTEIA PRECUM SI A CELEI ANTERIOARE SI A CELOR CARE VOR MAI URMA,PINA CIND VA DISPAREA BASESCU DE LA COTROCENI, SA LE TRIMITETI LA CASA ALBA, LA TOATE TARILE UE , CONSILIULUI U.E. PARLAMENTULUI U.E. VA MULTUMESC

Tot ala

#19956 Planul B

2014-01-17 19:19

Dupa Basescu URMEAZAAAAAAAAA BAAAAAAAASSSSSSSSSIIIIIIIISSSSSSSSSSTTTTTTTTTTTTIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII
daleas muie au au
Heil Hitler

#19957 basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator de tara

2014-01-17 19:20

Aceasta este o scrisoare, care mi-as dori sa fie citita integral public de catre Antena3 sau chiar alt post TV. Si sper si sa se initieze o petitie unde sa se ceara educatia copiilor, prioritate 0, sa vedem care e corect si doreste binele tarii, si nu doar binele dosurilor lor.

Domnule Basescu,

Incep prin a spune ca nu mi-as fi dorit sa am un Presedinte sfant, perfect. Nici nu cred ca e posibil sa avem un astfel de Presedinte. Si nici scopul meu nu este sa va judec din punct de vedere moral. Vreau doar sa va spun de ce nu ati reusit sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, de ce nu se intrevad macar niste muguri pt un viitor mai bun.

Fiindca poate nu sunteti inteligent, fiindca poate nu aveti viziune, sau mai rau, poate ca nu ati vrut.

Nu ati reusit sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, sau macar sa ii dati o speranta, sa se vada ca ati "dat o sapa la temelie", cum s-ar zice, fiindca ati crezut ca doar daca ,"chipurile" ,la varful Justitiei o sa fie independenta o sa scapati tara de hoti, pentru ca poate doar daca o sa dati nu stiu ce lege a educatiei, o sa avem si educatie buna in scoli, copii educati si destepti, ca poate doar dand o lege buna a pensiilor, o sa avem si pensii mai mari, ca poate daca dand o lege buna pentru sanatate, o sa fim si mai sanatosi. etc....

ERONAT

PROBLEMELE MARI ALE ACESTEI SOCIETATI PLEACA SI TIN DE MENTALITATEA DEFICITARA,SI LIPSA DE MORALITATE.

Aici trebuia ACTIONAT. Si cum TREBUIA sa faceti asta?

In primul rand incepand cu educatia copiilor, de la gradinita, scoala, facultate. Aici in primul rand trebuiau canalizate toate eforturile, toate actiunile posibile. Trebuie explicat copiilor ca nu e bine sa furi, sa le explici ca daca azi furi (prin evaziune, prin escrocherii, prin gainarii), maine (in afara ca o sa ai insomnii ca risti sa fii prins si pedepsit), nu o sa ai strazi, canalizare, pensie; ca trebuie explicat ca nu e bine sa dai spaga , ca daca azi dai spaga unui doctor sa te faca bine, acel doctor asa se va invata si maine te va face bine pe tine, pe parintii tai, pe bunicii tai doar daca ii dai spaga; ca daca dai spaga unei invatatoare azi sa te invete, ea asa se va invata si o sa te invete pe tine, pe copii tai doar daca ii vei da spaga; trebuie explicat copiilor ca daca el si colegul lui cand vor fi mari, in putere, vor fi puturosi si nu vor munci, nu vor avea strazi, canalizare, apa, bunicii lor nu vor avea pensii....etc.
In al doilea rand trebuia sa incurajati societatea civila, sa fie unita, puternica, organizata sub forma unei miscari civice, care sa propuna solutii pentru problemele societatii, dar care si sa sanctioneze in orice moment la nedreptatile facute de politicienii care ii conduc.
Astea sunt doar cateva idei pe care ar fi trebuit sa le faceti sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, prosperitate si dreptate.

De aceea consider ca nu sunteti un conducator de tara bun. Ati avut la dispozitie 10 ani si toate parghiile necesare. Imi pare rau.



P.S. Tot mi s-a atras atentia. A nu se intelege ca ati fi singurul conducator care nu a fost bun. Ma tem ca nici unul nu a realizat nimic intr-adevar bun pentru acest popor. Probabil de aceea suntem si unde suntem.
Totodata sa nu se inteleaga ca sunt de partea antenei3 (propagandisti manipulatori),voiculescu, ponta, crin sau cine mai vreti ...toti fiind "o apa si un pamant", plini de interese personale.
Nickul meu "Heil Hitler"este doar o ironie, menita doar a starni interesul, curiozitatea si a putea fi identificat in discutii.
Nu sunt eu un sfant. Nu doresc sa devin persoana publica, vreo functie sau vreun alt folos. Repet acest mesaj, fiindca doresc sa fie vizualizat de cat mai multa lume. Astfel, sa "trezeasca" clasa politica si cat mai multi oameni.

Cine poate sa fie impotriva mea, in afara hotilor de tara? Eu doresc educatie copiilor...ei doresc sa ii tina prosti, sa ii poata prosti si hoti. Numai ca o sa fac o miscare civica puternica, si o sa va vin de hac hotilor.{{}][

Musafir

#19958

2014-01-17 19:20

Doamne,ce mult imi doresc,acest personaj sa plece din fruntea tarii!

Musafir

#19959

2014-01-17 19:20

sa scapam de chiorul astaa!!!

Musafir

#19960 Re: jigodiile lui voiculescu au prostit 95000 de retardati

2014-01-17 19:20

#19930: - jigodiile lui voiculescu au prostit 95000 de retardati

poate vor atinge 100 de mii. Asta e audienta WC-lui cu nume de post tv


Musafir

#19961

2014-01-17 19:20

Ne meritam soarta intrucat ne place sa facem revolutie in fata televizorului cu seminte in bot.Pe B...olnavul tarii ar trebui sa-l iubim toti cu oua si cu rosii ,dar sa mergem toti cei 7milioane si sa-i punem in chelie pe bune 7milioane de oua si rosii ca asa numarand rosiile vedem cu adevarat cati suntem iar Bashinescu daca nu-i convine sa ne numere ouale.

Musafir

#19962

2014-01-17 19:20

SA FIE IMPUSCAT

Musafir

#19963

2014-01-17 19:20

Cu infractorii se pot intrebuinta cel putin aceleasi mijloace folosite de ei deci nu numai jos cu el ci si prins!

Musafir

#19964

2014-01-17 19:20

S-a umplut paharul!

Musafir

#19965 Re:

2014-01-17 19:20

#19940: -

Sa ne traiesti, boule! Ai semnat desi esti basist? TARE! Testamentul e redactat? Dar cum te-a dus mintea sa semnezi de mai multe ori, toti sunteti hoti? Ati facut vreo scoala de hotie?


Musafir

#19966

2014-01-17 19:21

Vrem sa scapam cat mai curand de acest tiran, tradator si vanzator de neam si tara.

Musafir

#19967

2014-01-17 19:21

Propun ca toti cetatenii discriminati care semneaza aceasta petitie sa o sustina de la 1 februarie si in strada, nu este suficient ca Basescu sa vada ca nu mai este dorit, trebuie sa si simta. Acolo unde este presedintele sa fim si noi cei discriminati de el, dar nu 10.000 ci toti semnatarii, apoi sa vina si sa ne explice in fata cum este cu Nana, Gazprom, averea si matrapazlacurile lui, cum a distrus aceasta tara si viitorul copiilor nostri dar in fata noastra nu in spatele unor camere. Sa asteptam "cucul de la Cotroceni" sa ne vorbeasca la Cotroceni nu la televizor.


Musafir

#19968

2014-01-17 19:21

Oare cat vom mai suporta umilinta si mojicia acestei canalii? Am votat pentru a scapa de el:mi s/au luat 57% din salariu, traim in frig si fara apa calda, pentru ca nu avem cu ce le plati. Sa plece, sa pleceeeee!!!!!!!!!!!

Musafir

#19969

2014-01-17 19:21

Initiati si o petitie pt ridicarea imunitatii si anchetarea penala a acestui individ care ocupa in mod abuziv scaunul si functia de presedinte al acestei tari, va doresc sa avem suucces !

Musafir

#19970

2014-01-17 19:21

Trebuia de foarte mult timp făcută o astfel de petiție. Sper sa fie semnata de 7,4 milioane de oameni. Sa vadă încă o data Basescu ca tara aceasta nu-l vrea.

Musafir

#19971

2014-01-17 19:21

JOS CU BASESCU!

Musafir

#19972

2014-01-17 19:21

Ar trebui sa gasiti si alte modalitati , pentru ca foarte multi dintre cei care vor sa semnezze demisia nu au calculator.

Musafir

#19973

2014-01-17 19:21

Basescu... spion rus?
Palta... se face prin fiica sa.
Implicarea lui "patriotica" pentru apararea "celui de-al doilea stat romanesc" nu face decat sa tensioneze relatiile cu Rusia si sa dea apa la moara ungurilor. Deci, inca o dovada a dragostei sale pentru poporul care l-a vrut demis

Musafir

#19974

2014-01-17 19:21

AFARA CU CHIORU NEBUNU INTRIGANTUL MINCINOSUL SLUGA LUI UDREA SA INFUNDE PUSCARIA PE VIATA SAU SA SFIRSEASCA LA TIRGOVISTE SA FIE INMORMINTAT LA NANA SA SE SATURE DE MOSII FURATE SA I SE COFISTE TOATA AVEREA FAMILIA LUI SA AJUNGA CERSETORI SA DOARMA PRIN CANALE SA-LIA DRACUL CU UDREA CU TOT

Musafir

#19975 Re:

2014-01-17 19:21

#19923: -  

 

Sa ne suga toti