Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia

TRAIASCA PRESEDINTELE ROMANIEI, DOMNUL TRAIAN BASESCU SA FACETI CU NERVII PANA CRAPATI SI TURBATI!

#19251 PETITIA PULII MELE

2014-01-17 18:42

PFF.. DOAR 50 DE MII DE DOBITOCI SEMNATARI CU IP UNIC AI FOST IN STARE SA STRANGI AICI MAI CAP PATRAT IDIOT DE GADEA? SUNTETI VARZA FUTUVA-N GURA DE AUROLACI ISTERIZATI. SPANZURATI-VA DREQ!

Musafir

#19252

2014-01-17 18:42

Poate de data aceasta domnul Basescu ,presedintele demis al romanilor prin voutl a mai mult de 7 milioane de romani,nu ne va mai ignora si privi cu aroganta.
goro_g16@yahoo.com

#19253

2014-01-17 18:42

am trait si pe vremea fostului DICTATOR dar ca acum nu cred ca este mai rau si atunci era dar astia ne-au dus la famliment total si tara in datorii nu ca celalalt ,,,,,,,,macar ceausescu a avut 0 datorii JOS CU MAFIA BASISTA SI FAMILIA LUI DE JEGURI !!!!!

Musafir

#19254

2014-01-17 18:42

ii cerem a doua oara lu basescu sa plece

Musafir

#19255

2014-01-17 18:42

As dori enorm ca aceasta semnatura sa aiba un rezultat bun.Ne-am saturat de gunoiul asta.SUCCES.

Musafir

#19256

2014-01-17 18:42

sa fie judecat pentru toate ilegalitatile si fraudele savarsite!Sa lase justitia sa fie independenta,sa-si ia mainile de pe justitie,securitate,sa plece cat mai repede,iar parlamentul ar putea face acest lucru pe baza recensamantului validat imediat dupa referendum,la scurt timp.Parlamentul sa treaca mai repede la munca, la fapte!

Musafir

#19257

2014-01-17 18:42

Jos Basescu,jos basescu

Musafir

#19258

2014-01-17 18:42

suntem satui de sistemul corupt si putred al lui basescu.il rugam sa ne lase in pace si sa descatuseze justitia.



Musafir

#19259

2014-01-17 18:43

se pare ca avem numai dictatori la putere si asta din vina noastra pentru ca i-am permis sa ajunga putin cate putin la aceasta situatie.

Acest articol a fost șters de către administratorul acestui website (Arata detaliile)

2014-01-17 18:43



Musafir

#19261

2014-01-17 18:43

Jos Dictatorul! Moarte Tradatorilor!

Musafir

#19262

2014-01-17 18:43

Cred ca acest gen de initiative este binevenita pentru multi cetateni ai acestei tari, care nu au posibilitatea sa-si exprime punctul de vedere, in legatura cu comportamentul presedintelui demis si sunt nemultumiti de pasivitatea guvernantilor.

Musafir

#19263

2014-01-17 18:43

Urasc acest dement de pirat care si-a batut joc de noi!
Criza

#19264

2014-01-17 18:43

Fiecare conducator de tara s-a vrut remarcat si intrat in istorie prin realizari positive.
Acest badaran mincinos si instabil psihic, se vrea intrat in istorie prin distrugerea acestui neam. Sa incercam sa-l oprim pana nu distruge tot.

Musafir

#19265

2014-01-17 18:43

JOS CU CHIORU !
Eva Braun

#19266

2014-01-17 18:43

Heil Hitler, un gargaragiu.
Heil Hitler

#19267 basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator de tara

2014-01-17 18:43

Aceasta este o scrisoare, care mi-as dori sa fie citita integral public de catre Antena3 sau chiar alt post TV. Si sper si sa se initieze o petitie unde sa se ceara educatia copiilor, prioritate 0.

Domnule Basescu,

Incep prin a spune ca nu mi-as fi dorit sa am un Presedinte sfant, perfect. Nici nu cred ca e posibil sa avem un astfel de Presedinte. Si nici scopul meu nu este sa va judec din punct de vedere moral. Vreau doar sa va spun de ce nu ati reusit sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, de ce nu se intrevad macar niste muguri pt un viitor mai bun.

Fiindca poate nu sunteti inteligent, fiindca poate nu aveti viziune, sau mai rau, poate ca nu ati vrut.

Nu ati reusit sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, sau macar sa ii dati o speranta, sa se vada ca ati "dat o sapa la temelie", cum s-ar zice, fiindca ati crezut ca doar daca ,"chipurile" ,la varful Justitiei o sa fie independenta o sa scapati tara de hoti, pentru ca poate doar daca o sa dati nu stiu ce lege a educatiei, o sa avem si educatie buna in scoli, copii educati si destepti, ca poate doar dand o lege buna a pensiilor, o sa avem si pensii mai mari, ca poate daca dand o lege buna pentru sanatate, o sa fim si mai sanatosi. etc....

ERONAT

PROBLEMELE MARI ALE ACESTEI SOCIETATI PLEACA SI TIN DE MENTALITATEA DEFICITARA,SI LIPSA DE MORALITATE.

Aici trebuia ACTIONAT. Si cum TREBUIA sa faceti asta?

In primul rand incepand cu educatia copiilor, de la gradinita, scoala, facultate. Aici in primul rand trebuiau canalizate toate eforturile, toate actiunile posibile. Trebuie explicat copiilor ca nu e bine sa furi, sa le explici ca daca azi furi (prin evaziune, prin escrocherii, prin gainarii), maine (in afara ca o sa ai insomnii ca risti sa fii prins si pedepsit), nu o sa ai strazi, canalizare, pensie; ca trebuie explicat ca nu e bine sa dai spaga , ca daca azi dai spaga unui doctor sa te faca bine, acel doctor asa se va invata si maine te va face bine pe tine, pe parintii tai, pe bunicii tai doar daca ii dai spaga; ca daca dai spaga unei invatatoare azi sa te invete, ea asa se va invata si o sa te invete pe tine, pe copii tai doar daca ii vei da spaga; trebuie explicat copiilor ca daca el si colegul lui cand vor fi mari, in putere, vor fi puturosi si nu vor munci, nu vor avea strazi, canalizare, apa, bunicii lor nu vor avea pensii....etc.
In al doilea rand trebuia sa incurajati societatea civila, sa fie unita, puternica, organizata sub forma unei miscari civice, care sa propuna solutii pentru problemele societatii, dar care si sa sanctioneze in orice moment la nedreptatile facute de politicienii care ii conduc.
Astea sunt doar cateva idei pe care ar fi trebuit sa le faceti sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, prosperitate si dreptate.

De aceea consider ca nu sunteti un conducator de tara bun. Ati avut la dispozitie 10 ani si toate parghiile necesare. Imi pare rau.



P.S. Tot mi s-a atras atentia. A nu se intelege ca ati fi singurul conducator care nu a fost bun. Ma tem ca nici unul nu a realizat nimic intr-adevar bun pentru acest popor. Probabil de aceea suntem si unde suntem.
Totodata sa nu se inteleaga ca sunt de partea antenei3 (propagandisti manipulatori),voiculescu, ponta, crin sau cine mai vreti ...toti fiind "o apa si un pamant", plini de interese personale.
Nickul meu "Heil Hitler"este doar o ironie, menita doar a starni interesul, curiozitatea si a putea fi identificat in discutii.
Nu sunt eu un sfant. Nu doresc sa devin persoana publica, vreo functie sau vreun alt folos. Repet acest mesaj, fiindca doresc sa fie vizualizat de cat mai multa lume. Astfel, sa "trezeasca" clasa politica si cat mai multi oameni.>>>//

Musafir

#19268

2014-01-17 18:43

Presedintele Nesimtit nu-si va da niciodata demisia !

Musafir

#19269

2014-01-17 18:43

Suntem alaturi de romanii adevarati care cer demisia presedintelui Basescu. DEMISIAAAAAA!!!

Musafir

#19270

2014-01-17 18:43

sal dam jos pe base

Musafir

#19271

2014-01-17 18:43

As vrea ca si familia Basescu sa traiasca cu 400 lei pe luna ca familia mea.

Musafir

#19272

2014-01-17 18:43

La univel atat de inalt, un presedinte normal nu se comporta astfel cu un amarat de reporter. Rusine, domnule Presedinte!

Musafir

#19273

2014-01-17 18:43

As avea o intrebare pt. dl. prim ministru VICTOR PONTA: DE CE TOT TIMPUL AI SPUNE presedintele ROMANIEI,CIND DE FAPT EL A FOST DEMIS DE 7400000 DE ROMANI.NU CREDETI CA AI LEGITIMATI FAPTUL CA A RAMAS LA COTROCENI?
DE CE NU SE ADRESEAZA CU APELATIVUL dl.BASESCU...ca sa nu se spuna ca e nepoliticos.
Va rog sa nu dati numele.
MULTUMESC.

Musafir

#19274

2014-01-17 18:43

Satul e putin zis...dar chiar nu se gaseste nimeni.......?

Musafir

#19275 Re:

2014-01-17 18:43

#19227: -

o sa o sugeti cu varf si indesat toti 10 cu usl-ul si antena de nota 3 a voastra. sa vedeti preturi tata...ca nu basescu guverneaza tara acum ...