Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia


Musafir

#19026

2014-01-17 18:32

Jos cu PIRATUL traienica
Heil Hitler

#19027 basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator de tara

2014-01-17 18:32

Aceasta este o scrisoare, care mi-as dori sa fie citita integral public de catre Antena3 sau chiar alt post TV. Si sper si sa se initieze o petitie unde sa se ceara educatia copiilor, prioritate 0.

Domnule Basescu,

Incep prin a spune ca nu mi-as fi dorit sa am un Presedinte sfant, perfect. Nici nu cred ca e posibil sa avem un astfel de Presedinte. Si nici scopul meu nu este sa va judec din punct de vedere moral. Vreau doar sa va spun de ce nu ati reusit sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, de ce nu se intrevad macar niste muguri pt un viitor mai bun.

Fiindca poate nu sunteti inteligent, fiindca poate nu aveti viziune, sau mai rau, poate ca nu ati vrut.

Nu ati reusit sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, sau macar sa ii dati o speranta, sa se vada ca ati "dat o sapa la temelie", cum s-ar zice, fiindca ati crezut ca doar daca ,"chipurile" ,la varful Justitiei o sa fie independenta o sa scapati tara de hoti, pentru ca poate doar daca o sa dati nu stiu ce lege a educatiei, o sa avem si educatie buna in scoli, copii educati si destepti, ca poate doar dand o lege buna a pensiilor, o sa avem si pensii mai mari, ca poate daca dand o lege buna pentru sanatate, o sa fim si mai sanatosi. etc....

ERONAT

PROBLEMELE MARI ALE ACESTEI SOCIETATI PLEACA SI TIN DE MENTALITATEA DEFICITARA,SI LIPSA DE MORALITATE.

Aici trebuia ACTIONAT. Si cum TREBUIA sa faceti asta?

In primul rand incepand cu educatia copiilor, de la gradinita, scoala, facultate. Aici in primul rand trebuiau canalizate toate eforturile, toate actiunile posibile. Trebuie explicat copiilor ca nu e bine sa furi, sa le explici ca daca azi furi (prin evaziune, prin escrocherii, prin gainarii), maine (in afara ca o sa ai insomnii ca risti sa fii prins si pedepsit), nu o sa ai strazi, canalizare, pensie; ca trebuie explicat ca nu e bine sa dai spaga , ca daca azi dai spaga unui doctor sa te faca bine, acel doctor asa se va invata si maine te va face bine pe tine, pe parintii tai, pe bunicii tai doar daca ii dai spaga; ca daca dai spaga unei invatatoare azi sa te invete, ea asa se va invata si o sa te invete pe tine, pe copii tai doar daca ii vei da spaga; trebuie explicat copiilor ca daca el si colegul lui cand vor fi mari, in putere, vor fi puturosi si nu vor munci, nu vor avea strazi, canalizare, apa, bunicii lor nu vor avea pensii....etc.
In al doilea rand trebuia sa incurajati societatea civila, sa fie unita, puternica, organizata sub forma unei miscari civice, care sa propuna solutii pentru problemele societatii, dar care si sa sanctioneze in orice moment la nedreptatile facute de politicienii care ii conduc.
Astea sunt doar cateva idei pe care ar fi trebuit sa le faceti sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, prosperitate si dreptate.

De aceea consider ca nu sunteti un conducator de tara bun. Ati avut la dispozitie 10 ani si toate parghiile necesare. Imi pare rau.



P.S. Tot mi s-a atras atentia. A nu se intelege ca ati fi singurul conducator care nu a fost bun. Ma tem ca nici unul nu a realizat nimic intr-adevar bun pentru acest popor. Probabil de aceea suntem si unde suntem.
Totodata sa nu se inteleaga ca sunt de partea antenei3 (propagandisti manipulatori),voiculescu, ponta, crin sau cine mai vreti ...toti fiind "o apa si un pamant", plini de interese personale.
Nickul meu "Heil Hitler"este doar o ironie, menita doar a starni interesul, curiozitatea si a putea fi identificat in discutii.
Nu sunt eu un sfant. Nu doresc sa devin persoana publica, vreo functie sau vreun alt folos. Repet acest mesaj, fiindca doresc sa fie vizualizat de cat mai multa lume. Astfel, sa "trezeasca" clasa politica si cat mai multi oameni.:"{}{{}}[{
Monica

#19028 !

2014-01-17 18:32

Ii doresc lui Basescu sa ajunga pacientul lu Bradisteanu!

Musafir

#19029

2014-01-17 18:32

DOMNULE BASESCU,PENTRU BINELE POPULATIEI,DATIVA DEMISIA.

Musafir

#19030

2014-01-17 18:33

o noua petitie cu :basescu la puscarie

Musafir

#19031

2014-01-17 18:33

Din păcate un Presedinte nu are dreptul sa se poarte
așa ca la taraba. A făcut ca sloganul sub care a candidat
"Sa trăiti bine!" sa fie aplicabil doar familiei si apropiatilor săi.

Musafir

#19032

2014-01-17 18:33

Basescule ne-am saurat de tine si mafia ta....intinde-o cit mai repede!

Musafir

#19033

2014-01-17 18:33

SPER O SCHIMBARE IN BINE,SPERANTA MOARE ULTIMA.

Musafir

#19034

2014-01-17 18:33

simplu...sunt indignata...parca traiesc in Sicilia anilor 1970...

Musafir

#19035

2014-01-17 18:33

RUSINE DOMNULE BASESCU !

Musafir

#19036

2014-01-17 18:33

de acord

Musafir

#19037

2014-01-17 18:33

trimite-ti petitia tuturor forurilor international precum si parlamentului roman care il poate suspenda din nou conform cererilor oamenilor
musafir

#19038 Re: basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator de tara

2014-01-17 18:33

#18936: Heil Hitler - basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator de tara

NU sunt vreun idiot troglodit!

Mi-e rusine ca, mitocanul asta incult m-a reprezentat 10 ani "dincolo"!!!!!!!!!!

Daca dupa el ne-au judecat, nu e de mirare cum suntem perceputi!!!

Sa ne trezim!!!!!!!! Ca sa nu ne trezim iar cu el, in te miri ce "dregatorie" furnizoare de bani si onoruri tot pe spinarea noastra!!!!!!

Eva Braun

#19039

2014-01-17 18:33

Heil Hitler, un gargaragiu.

Musafir

#19040

2014-01-17 18:33

Dezgustator... asta am simtit si simt in continuare fata de acest neom care de atata timp traieste in alta lume...cum reusim sa acceptam sa fim condusi de astfel de oameni de imbuibati ai societatii de ingamfanti de profitori de oameni de asa rautate nu credeam sa vad asa ceva in veci cum rabdam asta in continuare oare el nu se vede in oglinda s-au nu are..apropo doarme bine cand doarme.mi=e rusine sincer cu asa presedinte,vai de noi ca avem soarta asta.

Musafir

#19041

2014-01-17 18:33

Presedinte de 2 bani..care isi bate joc de propriul popor..RUŞINE!!
gadeabadeagrecuciuvica

#19042 jigodiile lui voiculescu, au prostit 90000 de jegosi

2014-01-17 18:33

Bufonii tv ai securistului coprofag voiculescu au strans, dupa ce s-au agitat 2 zile, doar 90000 de babuini cu creiere spalate si fixatii psihotice sa le semneze hartia igienica. Oricum mai trebuie ospicii sa fie stransi toti cautatorii astia prin gunoaie si mancatori de laturi securiste. Asa aflam cati idioti are tarisoara noastra sfanta ...

Musafir

#19043

2014-01-17 18:33

Sunt de acord cu continutul petitiei.

Musafir

#19044

2014-01-17 18:33

Traian Basescu trebuie sa dea inapoi tot ce a furat cu ajutorul familiei sale si a lui Teodor Stolojan, Elena Udrea, Emil Boc, Anca Boagiu, Adriean Videanu, Sorin Oprescu si Tariceanu.

Musafir

#19045

2014-01-17 18:33

Ne-am saturat de atata incordare si instigare intre institutiile statului, sa plece!

Musafir

#19046

2014-01-17 18:33

acest om este lipsit decaracter si demnitate deoarece ocupa functia depresedinte cu doar 13% voturi pentru din total voturiesprimate iar familia s-a a dobandit o avere foarte mare pe timpul mandatului sau przidential an timp ce tara sa imprumutat de peste 20mld.euro si poporul a saract.

Musafir

#19047

2014-01-17 18:34

Jos javra ordinara !!!

Musafir

#19048

2014-01-17 18:34

va multumim.

Musafir

#19049

2014-01-17 18:34

sa plece ca ne-am saturat de el.sa lase guvernul sa-si faca treaba.sa vedem daca si de data asta ignora vointa poporului.

Musafir

#19050 demisia

2014-01-17 18:34

Sint atitea motive, incit daca ar avea cea mai mica urma de demnitate, daca ar avea onoare, daca ar fi barbat, daca............si-ar da demisia fara sa fie obligat!