Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia

Heil Hitler

#17151 basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator de tara

2014-01-17 17:02

Aceasta este o scrisoare, care mi-as dori sa fie citita integral public de catre Antena3 sau chiar alt post TV. Si sper si sa se initieze o petitie unde sa se ceara educatia copiilor, prioritate 0.

Domnule Basescu,

Incep prin a spune ca nu mi-as fi dorit sa am un Presedinte sfant, perfect. Nici nu cred ca e posibil sa avem un astfel de Presedinte. Si nici scopul meu nu este sa va judec din punct de vedere moral. Vreau doar sa va spun de ce nu ati reusit sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, de ce nu se intrevad macar niste muguri pt un viitor mai bun.

Fiindca poate nu sunteti inteligent, fiindca poate nu aveti viziune, sau mai rau, poate ca nu ati vrut.

Nu ati reusit sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, sau macar sa ii dati o speranta, sa se vada ca ati "dat o sapa la temelie", cum s-ar zice, fiindca ati crezut ca doar daca ,"chipurile" ,la varful Justitiei o sa fie independenta o sa scapati tara de hoti, pentru ca poate doar daca o sa dati nu stiu ce lege a educatiei, o sa avem si educatie buna in scoli, copii educati si destepti, ca poate doar dand o lege buna a pensiilor, o sa avem si pensii mai mari, ca poate daca dand o lege buna pentru sanatate, o sa fim si mai sanatosi. etc....

ERONAT

PROBLEMELE MARI ALE ACESTEI SOCIETATI PLEACA SI TIN DE MENTALITATEA DEFICITARA,SI LIPSA DE MORALITATE.

Aici trebuia ACTIONAT. Si cum TREBUIA sa faceti asta?

In primul rand incepand cu educatia copiilor, de la gradinita, scoala, facultate. Aici in primul rand trebuiau canalizate toate eforturile, toate actiunile posibile. Trebuie explicat copiilor ca nu e bine sa furi, sa le explici ca daca azi furi (prin evaziune, prin escrocherii, prin gainarii), maine (in afara ca o sa ai insomnii ca risti sa fii prins si pedepsit), nu o sa ai strazi, canalizare, pensie; ca trebuie explicat ca nu e bine sa dai spaga , ca daca azi dai spaga unui doctor sa te faca bine, acel doctor asa se va invata si maine te va face bine pe tine, pe parintii tai, pe bunicii tai doar daca ii dai spaga; ca daca dai spaga unei invatatoare azi sa te invete, ea asa se va invata si o sa te invete pe tine, pe copii tai doar daca ii vei da spaga; trebuie explicat copiilor ca daca el si colegul lui cand vor fi mari, in putere, vor fi puturosi si nu vor munci, nu vor avea strazi, canalizare, apa, bunicii lor nu vor avea pensii....etc.
In al doilea rand trebuia sa incurajati societatea civila, sa fie unita, puternica, organizata sub forma unei miscari civice, care sa propuna solutii pentru problemele societatii, dar care si sa sanctioneze in orice moment la nedreptatile facute de politicienii care ii conduc.
Astea sunt doar cateva idei pe care ar fi trebuit sa le faceti sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, prosperitate si dreptate.

De aceea consider ca nu sunteti un conducator de tara bun. Ati avut la dispozitie 10 ani si toate parghiile necesare. Imi pare rau.



P.S. Tot mi s-a atras atentia. A nu se intelege ca ati fi singurul conducator care nu a fost bun. Ma tem ca nici unul nu a realizat nimic intr-adevar bun pentru acest popor. Probabil de aceea suntem si unde suntem.
Totodata sa nu se inteleaga ca sunt de partea antenei3 (propagandisti manipulatori),voiculescu, ponta, crin sau cine mai vreti ...toti fiind "o apa si un pamant", plini de interese personale.
Nickul meu "Heil Hitler"este doar o ironie, menita doar a starni interesul, curiozitatea si a putea fi identificat in discutii.
Nu sunt eu un sfant. Nu doresc sa devin persoana publica, vreo functie sau vreun alt folos. Repet acest mesaj, fiindca doresc sa fie vizualizat de cat mai multa lume. Astfel, sa "trezeasca" clasa politica si cat mai multi oameni."''
Ignatescu Constantin

#17152

2014-01-17 17:02

Sper sa apuc ziua sa-l vad in inchisoare

Musafir

#17153

2014-01-17 17:02

s.o.s
Cornel

#17154

2014-01-17 17:02

Am votat si eu demiterea lui Basescu dar am dat peste Cojocaru si Jegrean care mi-au desconsiderat votul.
Bagati pe toate antenele nr.votantiilor pentru demisia ''presedintelui '' poate or murii de ciuda PUPINCURISTII lui Basescu.....

Musafir

#17155

2014-01-17 17:02

huaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa basescuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

Musafir

#17156

2014-01-17 17:02

Imi doresc foarte mult sa se ajunga la o finalitate pentru ca ne-am saturat de marsaviile acestui individ si al familiei sale

Musafir

#17157

2014-01-17 17:02

santeti singurii opozanti din presa ampotriva lui Base si a mafiei lui felicitari tineti-o tot asa.

Musafir

#17158

2014-01-17 17:02

felicitari antena 3!multumim ca existati!!!
bic3500

#17159 cerem demisia presedintelui basescu

2014-01-17 17:02

Cerem demisia presedintelui basescu este un dujman al tarii!!

Musafir

#17160 Re: Re:

2014-01-17 17:02

#17118: vv - Re:

Puteti face o adresa de email in 10 secunde pe http://www.spambog.com/

florin
Musafir

#17161 cancerul are un nume...

2014-01-17 17:02

am fost unul dintre cei 7.5 milioane. Am fost unul dintre cei umiliti/dezamagiti/scarbiti de emisarii occidentali, dar, in primul rand, de coalitia ajunsa la putere (puterea executiva). De coalitia care si-a batut joc de votul meu, lasandu-l la comanda (fara ghilimele!) pe acest VIRUS, un cancer al Romaniei sinonim cu marea ciuma din Europa medievala. Istoria ar trebui sa-l omita din viitoarele carti de istorie, sau, in locul destinat acestui personaj ar trebui sa fie afisata doar...O PAGINA NEAGRA !!!


Musafir

#17162

2014-01-17 17:02

Mihaita,nu va fie frica!pana la urma Basescu pica!!!

Musafir

#17163

2014-01-17 17:02

De la nivelul domniei sale,D-ul Basescu nu mai vede de unde a plecat.Periculoasa este boala aceasta a puterii!Dar de aici si pana la a umili atata populatie,parca a intrecut masura.Nu uitati D-le presedinte ca o sa reveniti de unde ati plecat,functia actuala este efemera.Aveti ONOARE,
dati-va DEMISIA!
batran pacalit de Basescu

#17164

2014-01-17 17:02

Chiar si un animal cand este izgonit de cei care il hranesc ,pleaca chiar daca o face cu pareri de rau . Tin minte ca atunci cand un caine ori pisica ,manca un pui ,ori era stricatoare pe langa casa ,era pusa in fata cu stricaciunea produsa si batuta cu varguta pana se lasa de obiceiul rau capatat . Ma mir si ma simt de cel care semneaza in numele sefului de stat , mai are tupeul si puterea de sfidare a celor 90% di9n votanti care nu il mai vor si nu il mai recunosc ca presedinte a Romaniei
gelu

#17165 Re:

2014-01-17 17:02

#297: -

O idee exceptionala, 7,4 milioane de plangeri penale, oare ce-ar mai inventa ........


Musafir

#17166 122356

2014-01-17 17:02

cand il vad pe Basescu imi vine sa vomit

Musafir

#17167

2014-01-17 17:03

sper sa reusim de data asta

Musafir

#17168

2014-01-17 17:03

LASANE ,LASANE MAI BASESCULEEEEEE

Musafir

#17169

2014-01-17 17:03

sunteti cei mai tari!Va doresc multa sanatate si succes in tot ce faceti.Va iubesc pe toti,tv-ul meu sta numai pe antena 3!
Pastrone

#17170

2014-01-17 17:03

Ne-ai mancat 10 (ZECE)ani din viata!!! Lasa-neeee, lasa-neee!! Base, ai fost cel mai distructiv presedinte pe care mapamondul l-a avut vreodata. Da-ti demisia ca sa ne scutesti de hidosenia persoanei tale.

Musafir

#17171

2014-01-17 17:03

Vrem să ne scăpaţi mai repede de acest "blestem" pe snaga bietului popor român!
musafir

#17172

2014-01-17 17:03

nu-l mai suport pe basescu imi da o stare de greata acest gretos de presedinte sa dispara odata ,bine ar fi sa dispara de tot , mai ales ca pe mine nu ma reprezinta deloc , nu l-am dorit niciodata in nici un fel de functie , este un jegos
Alex

#17173

2014-01-17 17:03

Doamne, scapa-ne de acest impostor hidos si lumineaza-ne sa ne alegem in frunte un presedinte virtuos, care sa-si slujeasca, cu bunacredinta si devotament patria, poporul, un presedinte de care sa fim mandri, un presedinte care sa ne redea demnitatea, tihna si ambitia de a ne ocupa, ca natiune, locul ce ni se cuvine in concertul natiunilor Europei si ale lumii ! Doamne ajuta !

Musafir

#17174

2014-01-17 17:03

Nu ma reprezinta acest badaran !

Musafir

#17175

2014-01-17 17:03

nu va lasati!!