Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia


Musafir

#15326

2014-01-17 15:21

Să plece! Ne-a invrajbit pe toți!Atacă totul și distruge tot!
Iesirea d-lui presedinte în conferinta de presă a fost oribilă și oripilantă.
Să se initieze o petitie impotriva judecatorilor care dau pedepse pe care, contestate la CEDO sau alte foruri, le plătim tot noi. Respect pentru justiția corectă! Oprobiu pentru justiția politică!

Speanta


Musafir

#15327

2014-01-17 15:21

Nu stiu de ce,aupra poporului roman s-a abatut aceasta molima numita Basescu Traian!Suntem un popor frumos si harnic, dar, datorita unor indivizi ca BTsi MM am ajuns de rasul lumii.

Musafir

#15328

2014-01-17 15:21

„NOUĂ ANI ȘI JUMĂTATE SUNT SUFICIENȚI !!SĂ SE DUCĂ PE MARE,POATE ÎL PRIND PIRAȚII !?!SUNT DISPUSĂ SĂ DAU 50 BANI PENTRU RĂSCUMPĂRARE !!!

Musafir

#15329

2014-01-17 15:21

TRAIAN BASESCU NU NE REPREZINTA SUB NICI O FORMA CA PRESEDINTE A ROMANILOR, NU A FACUT IN ACCESTI NOUA ANI DECAT SA-SI URMAREASCA INTERESELE PERSONALE SI FAMILIARE

Musafir

#15330

2014-01-17 15:21

nu stiu ce sa-r mai putea zice?
TUDOR

#15331 Re: NU GASESC NIMIC DESPRE STUDIILE (SUPERIOARE) ALE PRIMEI DOAMNE ! DE CE OARE ?

2014-01-17 15:21

#15254: TUDOR - NU GASESC NIMIC DESPRE STUDIILE (SUPERIOARE) ALE PRIMEI DOAMNE ! DE CE OARE ?

Maria Basescu: "Am o familie realizata, frumoasa, buna"
Email

Cariera -  Femei de Succes  

Maria BasescuNascuta pe 6 septembrie 1951, in judetul Suceava
Liceul Stefan cel Mare, Suceava
1972-1974, Scoala de Tehnica Comerciala - Constanta

SA FIE OARE DIN PRICINA FAPTULUI CA...CINE SE ASEAMANA SE ADUNA ?


Musafir

#15332

2014-01-17 15:21

a stat destul la cârma țării,fără afii un cârmaci ,constructiv. Carmen

Musafir

#15333

2014-01-17 15:21

doresc prin aceasta petitie sa dam un semnal de alarma tuturor romanilor si sa luam masuri prin ori ce mijloace de a scapa de acest regim criminal

Musafir

#15334

2014-01-17 15:21

Traian Basescu s-a descalificat de mult.Traim numai crize, tensiuni, scandaluri in mod permanent. Traian Basescu avea obligatia morala si politica sa-si dea demisia dupa referendumul din vara lui 2012.

Musafir

#15335

2014-01-17 15:21

sper sa scapam odata de chiorul asta.

Musafir

#15336

2014-01-17 15:21

Este cazul sa isi dea demisia daca are demnitate daca nu sa-l fortzam noi, asa nu se mai poate.

Musafir

#15337

2014-01-17 15:21

Multumim pentru aceasta initiativa, care trebuia sa vina de mult mai de mult timp. Poate in felul asta reusim sa scapam de aceasta molima cu nume "imputit". Este cel mai mincinos si mai lipsit de demnitate om politic pe care l-a avut tara asta vreodata, un om care nu se sfieste sa faca nereguli sau sa jicneasca cu comportament de mahala, este rusinea natiunii!

Musafir

#15338

2014-01-17 15:21

Uniti suntem de neinvins. Puterea noastra nu sta in numere ci in unitate. Daca-l presam suficient de mult si tare, va fi nevoit sa cedeze. Nu trebuie lasat sa-si faca jocurile murdare.

Musafir

#15339

2014-01-17 15:22

<<< Asta nu e presedinte. SA PLECE LA MITITICA>>>

Musafir

#15340

2014-01-17 15:22

Cat de curand sa ,,DISPARA"EL SSTE CANCERUL ROMANIEI!!!!
1000000

#15341 CE LE DORESC EU, CETATEN EUROPEAN CLICI BASISTE !

2014-01-17 15:22

I-mi doresc ca-n cel mai apropiat timp posibil,s-ai vad in haine de puscarie pe Traian Basescu,anpreuna cu toata clica lui ,la cele 10 statii de benzina ,si casier pe Turcescu.
Pe ioana Basescu si Elena Udrea la sapat de roscove.
Heil Hitler

#15342 basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator de tara

2014-01-17 15:22

Aceasta este o scrisoare, care mi-as dori sa fie citita integral public de catre Antena3 sau chiar alt post TV

Domnule Basescu,

Incep prin a spune ca nu mi-as fi dorit sa am un Presedinte sfant, perfect. Nici nu cred ca e posibil sa avem un astfel de Presedinte. Si nici scopul meu nu este sa va judec din punct de vedere moral. Vreau doar sa va spun de ce nu ati reusit sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, de ce nu se intrevad macar niste muguri pt un viitor mai bun.

Fiindca poate nu sunteti inteligent, fiindca poate nu aveti viziune, sau mai rau, poate ca nu ati vrut.

Nu ati reusit sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, sau macar sa ii dati o speranta, sa se vada ca ati "dat o sapa la temelie", cum s-ar zice, fiindca ati crezut ca doar daca ,"chipurile" ,la varful Justitiei o sa fie independenta o sa scapati tara de hoti, pentru ca poate doar daca o sa dati nu stiu ce lege a educatiei, o sa avem si educatie buna in scoli, copii educati si destepti, ca poate doar dand o lege buna a pensiilor, o sa avem si pensii mai mari, ca poate daca dand o lege buna pentru sanatate, o sa fim si mai sanatosi. etc....

ERONAT

PROBLEMELE MARI ALE ACESTEI SOCIETATI PLEACA SI TIN DE MENTALITATEA DEFICITARA,SI LIPSA DE MORALITATE.

Aici trebuia ACTIONAT. Si cum TREBUIA sa faceti asta?

In primul rand incepand cu educatia copiilor, de la gradinita, scoala, facultate. Aici in primul rand trebuiau canalizate toate eforturile, toate actiunile posibile. Trebuie explicat copiilor ca nu e bine sa furi, sa le explici ca daca azi furi (prin evaziune, prin escrocherii, prin gainarii), maine (in afara ca o sa ai insomnii ca risti sa fii prins si pedepsit), nu o sa ai strazi, canalizare, pensie; ca trebuie explicat ca nu e bine sa dai spaga , ca daca azi dai spaga unui doctor sa te faca bine, acel doctor asa se va invata si maine te va face bine pe tine, pe parintii tai, pe bunicii tai doar daca ii dai spaga; ca daca dai spaga unei invatatoare azi sa te invete, ea asa se va invata si o sa te invete pe tine, pe copii tai doar daca ii vei da spaga; trebuie explicat copiilor ca daca el si colegul lui cand vor fi mari, in putere, vor fi puturosi si nu vor munci, nu vor avea strazi, canalizare, apa, bunicii lor nu vor avea pensii....etc.
In al doilea rand trebuia sa incurajati societatea civila, sa fie unita, puternica, organizata sub forma unei miscari civice, care sa propuna solutii pentru problemele societatii, dar care si sa sanctioneze in orice moment la nedreptatile facute de politicienii care ii conduc.
Astea sunt doar cateva idei pe care ar fi trebuit sa le faceti sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, prosperitate si dreptate.

De aceea consider ca nu sunteti un conducator de tara bun. Ati avut la dispozitie 10 ani si toate parghiile necesare. Imi pare rau.



P.S. Tot mi s-a atras atentia. A nu se intelege ca ati fi singurul conducator care nu a fost bun. Ma tem ca nici unul nu a realizat nimic intr-adevar bun pentru acest popor. Probabil de aceea suntem si unde suntem.
Totodata sa nu se inteleaga ca sunt de partea antenei3 (propagandisti manipulatori),voiculescu, ponta, crin sau cine mai vreti ...toti fiind "o apa si un pamant", plini de interese personale.
Nickul meu "Heil Hitler"este doar o ironie, menita doar a starni interesul, curiozitatea si a putea fi identificat in discutii.
Nu sunt eu un sfant. Nu doresc sa devin persoana publica, vreo functie sau vreun alt folos. Doresc doar ca acest mesaj sa "trezeasca" clasa politica si cat mai multi oameni.////

Musafir

#15343

2014-01-17 15:22

ajunge domnule presedinte nu va mai bate joc de noi ar fi un gest de demnitate sa parasiti aceast tara ca un comandant care nu mai are nici-o sansa nici macar sansa de a fi om .

Musafir

#15344

2014-01-17 15:22

ACEST ANTI ROMAN,TREBUIE SA PLECE.

Musafir

#15345

2014-01-17 15:22

DACA PARLAMENTARI II TIN PARTEA SI-L TOLEREAZA DEGEABA NE TOT MUNCIM NOI SA-L DEMITEM

Musafir

#15346

2014-01-17 15:22

Buna ziua, am si eu o rugaminte.Va rog sa intrebati pe persoana autorizata urmatoarea mea nedumerire!!!Am avut la CEC o suma de bani si zilele trcute am mers sa vad care este situati cu ei si surpriza acolo mi-au raspuns ca nu-i mai am ca s-anulat contul respectiv, aveau voie sa faca asa ceva fara sa ma anunte si pe mine???!!! Si 1 leu daca era, erau banii mei!!!....nu sunt singura in situatie....astept un semnal de la d-vs.Multumesc!

Musafir

#15347

2014-01-17 15:22

demisie!!!!!!






Musafir

#15348

2014-01-17 15:22

Sunt o tanara fara viitor in tara noastra

Musafir

#15349

2014-01-17 15:23

Sa plece dracu odata ca m-am saturat de ei.Omul asta e bolnav!

Musafir

#15350

2014-01-17 15:23

Jos cu hotul asta ,cat mai repede.