Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia

Rodica Noale

#13501 Cetatean umilit,batjocorit si discriminat de ,,STATUL DE DREPT,,

2014-01-17 12:23

Domnului ex presedinte
Domnule Basescu,iei batul inainte precum ,,……."si strigi HOTIII ,SECURISTII,TURNATORII!!!!

Nu ai voie sa vorbesti de nimeni , uita-te in oglinda si vei vedea modelul perfect
pe care-l pomenesti pe toate posturile !!!!!!!!!!!!
Esti creatura cea mai josnica , nu cred ca poate exista o fiinta ma imurdara si mai ipocrita decat tine.
Nu respecti pe nimeni si nimic, dar ai pretentii sa fii respectat.De ce ???
DEMISIONEAZA URGENT !!!!!!NU VREM SA-TI PLATIM PENSIE DIN ACEASTA FUNCTIE PE CARE NU AI ONORAT-O !!!!!!!
-Trebuie sa platesti impreuna cu mafiotii pe care-i pastoresti ,pentru
toate lacrimile parintilor, carora le-au plecat copii sa fie slugi prin lume de foame.
-Trebuie sa platesti pentru toate lacrimile copiilor ramasi singuri acasa
ca le-au plecat parintii pentru o paine mai alba !
-Trebuie sa platesti pentru toti tinerii ramasi fara nici un viitor in tara !
-Trebuie sa platesti pentru toti bolnavii carora le-ai taiat indemnizatii,
inchis spitale si le-ai luat medicamentele !
-Trebuie sa platesti pentru batranii care au ramas fara bani de medicamente,
care-si duc zilele cu o pensie lunara ,pe care progeniturile tale o cheltuiesc intr-un minut !
-Trebuie sa platesti pentru tradarea poporului si distrugerea tarii !
Cum mai ai curajul sa iesi in presa cu aberatiile pe care le spui,tu te auzi ce debitezi ?
Esti cea mai josnica creatura,un asupritor mafiot !
Nu te pot numi dictator pentru ca un dictator lupta pentru o cauza,tu n-ai nici o cauza,esti intr-o deriva
totala.
-Ai implementat impreuna cu ,,soldatii"tai, un sistem mafiot ordinar in toate structurile statului,in care
un om normal si de bun simt cu greu isi poate gasi dreptatea !
(Am argumente solide sa dovedesc mafia pastorita de tine, prin intelopii tai din Politie,Administratie Financiara,Primarie )
-Trebuie sa platesti pentru tot raul facut poporului Roman si Romaniei !!!
DE CE te consideri mai presus ca orice alt roman din aceasta tara ?
DE CE te-ai comportat ca un stapan de sclavi,cu poporul care te-a investit sa muncesti pentru el ?
Nu ai nici un merit,nu ai facut nimic bun pentru noi cei multi !
Ai mintit,te-ai inconjurat de mafioti ,de persoane umile, slugarnice care te ,,pupa-n dos "si
va umpleti conturile pe banii nostri !
Pe poporul care te-a investit sa muncesti pentru el,l-ai tradat,saracit si gonit din tara !
Si apari la tv.cu tot felul de minciuni si abureli ! Nici copii de gradinita nu te cred !

Mai bine pune-ti intrebari : de ce ai facut toate aceste mizerii oamenilor care
ti-au acordat increderea lor? De ce ne-ai umilit ?De ce ne-ai discreditat in toata lumea ?Tocmai tu ,care prin functia pe care ti-am dat-o trebuia sa aperi si sa ridici acest popor , l-ai distrus si moral si material.

Asuma-ti toate faptele si recunoaste-ti greselile facute !Nu cauta vinovati ca tu esti un incapabil,
tu esti principalul vinovat si raspunde pentru faptele tale impreuna cu toti cei pe care i-ai
pastorit sa te slujasca !
-NU confunda bunul simt al romanilor cu prostia !
Romanii nu sunt prosti sau cetateni de mana a II a ( cum ne numesti tu) !
Romanii sunt cu mult bun simt , dar sunt lipsiti de reactie
de sila si scarba si asteapta sa li se faca dreptate pe cale legala !
Acelasi sentiment il provoci si tu cand apari cu declaratiile tale aberante SCARBA !!!
Asta este valoarea ta , asa ca acum culege ceea ce ai semanat si nu ne mai
polua fonic si vizual !
Iti doresc sa ai parte impreuna cu mafiotii si progeniturile tale de zile negre asa cum
ai facut tu acestui popor.

Sunt un cetatean DISCRIMINAT si BATJOCORIT care s-a lovit de bratul
mafiot al asa zislui ,,STAT DE DREPT,, pe care-l aperi si al intelopilor lui Poteras,Brandusescu si a unor soldati de-ai tai din Parchet.

Musafir

#13502

2014-01-17 12:23

basescu la puşcărie...!!!
Dupa matură reflecţie, doresc sa te anunt ca al nostru "Contract de prietenie" a fost reziliat.
Acum tiranule fă-ţi bucceaua şi marş la puşcărie,
acolo e locul celor ca tine.
marş afară, javră ordinară...!!!

Musafir

#13503

2014-01-17 12:23

STIMATI JURNALISTI SI REALIZATORI AI ACESTUI PROGRAM , NU ABANDONATI PENTRU NIMIC IN LUME ACEASTA INCERCARE A VOASTRA DE A FACE IN ASA FEL DE A SCHIMBA CEVA IN ROMANIA CU SINCERITATEA VOASTRA SI MINUNATELE PROGRAME NE TINETI SI PE NOI CEI DE AFARA INFORMATI LA REALITATEA CARE SE TRAIESTE SI SE RESPIRA IN ROMANIA .VOI SINTETI OBLIGATI PRIN DEONTOLOGIA MESERIEI VOASTRE SA RESPECTATI ADEVARUL SI DEMNITATEA PERSOANELOR SI DE CE NU DEMNITATEA UNEI NATIUNI.NOI SINTEM ALATURI DE ACEST PROGRAB CARE NU FACE ALTCEVA DECIT SA INFORMEZE CETATENI DACA PRESEDINTELE CARE NOI TOTI CEI DE AFARA NE INTREBAM CUM DE MAI ESTE INCA IN FUNCTIE O PERSOANA FARA SCRUPULE O PERSOANA CARE NU RESPECTA NIMIC NICI UMAN NICI EDUCATIONAL UN NEINFORMAT CU CARE NE E RUSINE SA FIM REPREZENTATI IN ORCE CONTEST(PINA SI TIMBRU DE VOCE E DE NE AUZIT FIGURIAMOCI DISCURSUL CE IL FACE)DACA ASTAZI O PARTE DIN NOI SI VORBESC DE ROMANI ADEVARATI CARE AU PURTAT CU ORGOLIU SI DEMNITATE STATUTUL DE ROMAN LE E RUSINE SA SE MAI PREZINTE,VINA E TOATA A ACESTOR DOMNI DE LA CONDUCEREA ACESTEI MINUNATE TARI CARE DIN VINA ACESTOR MINCINOSI,FALSI SI SUGATORI DE SINGE ROMANESC CARE AU DUS IN MIZERIE STATUL ROMAN.INFORMATIA NU TREBUIE SA AIBE INTERDICTII ASA CUM NU ARE IN NICI UN STAT DEMOCRAT.ADEVARUL TREBUIE SA TRIUMFE CHIAR DACA E DUREROS IN LOC SA FIE CONSTRUCTIV DECIT IN ROMANIA E ASA E DISTRUCTIV.EU AS VREA DECIT SA LE FIE RUSINE .VOI CONTINUATI TOT ASA SINTETI IMPORTANTI SI VETI RAMANE IMPORTANTI PENTRU TARA SI PENTRU NOI TOTI.CHIAR DACA SINTEM AFARA NOI SINTEM SI VOM RAMANE INTOTDEAUNA ROMANI SI CRED CA TOTI VOR SA SE REINTOARCA ACASA DACA SITUATIA ROMANIEI SE VA SCHIMBA CU UN PRESEDINTE SI CU ACOLITI DE GENERE ...CINE ARE INCREDERE SA FACA CEVA?NOI VA SUSTINEM DATI DOVADA DE PROFESIONISM ASA CUM ATI FACUTO PINA ACUM SI BASESCU CIT DE CURIND SA DEMISIONEZE PENTRU CA EL CU JURNALISMUL NU TREBUIE NICI SASI PERMITA SAL NOMINEZE PENTRU CA NU STIE CE SEMNIFICA.VA MULTUMESC SCUZATIMA CA AM FOST CAM LUNGA DAR NOI NU MAI SUPORTAM ACESTE UMILIATIONI SI DESCONSIDERARI CARE ACEST COATE GOALE CARE A DISTRUS TOT CE A ATINS ISI PERMITE CU NERUSINARE SA JIGNEASCA UN INTREG POPOR ,FARA SA GINDEASCA CA MULTI LAU ALES AU AVUT INCREDERE IN EL SI IN FINAL CE A FACUT...TIGANUL CIND SE VEDE IMPARAT PRIMA CAPUL MAMEI A TAIAT.ASA CA????VA IUBESC SI VA ASCULT CU PLACERE TINETIO TOT ASA.


Musafir

#13504

2014-01-17 12:23

Locul acestui individ care este groparul Romaniei si care a furat cit a putut din bugetul tarii,care si-a subordonat institutii importante ale justitiei in scopul jefuirii tarii fara sa dea socoteala,este la inchisoare

Musafir

#13505

2014-01-17 12:23

Sa-ti fie rusine,basescu!

Musafir

#13506

2014-01-17 12:23

SA PLECE ACASA . NE-AM SATURAT DE EL. NU-L MAI SUPORTAM .AM VOTAT DEMITEREA LUI SI IMI ESTE PUR SI SIMPLU RUSINE DE RUSINEA LUI. NE DUCE IN DERIZORIU CU COMENTARIILE LUI DE DOI BANI.

Musafir

#13507

2014-01-17 12:23

Sa fie demis de urgenta, ca ne-a fost indeajuns, el nu isi va da demisia in nici un caz. Sa-l demita Curtea Constitutionala pentru ca aceasta poate face si imposibilul sa se intample. Aceasta Curte il tine la Cotroceni si nu poporul roman

Musafir

#13508

2014-01-17 12:23

Inchisoarea este o pedeapsa prea mica pentru acest om mare. Vreau sa vad SUFERINTA in sufletul lui.

Musafir

#13509

2014-01-17 12:23

Domilor, eu semnez sa plece asta fara nicio remuscare, dar la cat de mult ”ne iubeste”...mira-m-as!!!!!!
Si vreau sa stiti ca nu-l mai suport pe urmatorul pironit la Cotroceni ZECE ani, ca nu mai pot!
Asa cum si cu ”raspunderea patrimoniala” trebuie sa facem ceva, ca iarasi nu mai pot!

Dar de corul ala pe enshpe voci (udrea, videanu, berceanu, morar, kiovesi, sulf barbu, macovei, gaineala, toader, ridzi, anastase, visan, boagiu, boureanu, flutur si muuuuuulte alte falci/fleici), care ne-a plimbat prin Evul Mediu cantandu-l si adulandu-l pana la voma ani de zile prin mass media, cand incepeti sa va ocupati, pentru a arata tarii intregi (daca mai era nevoie!) cum au devalizat ei tara...?????

 


Musafir

#13510

2014-01-17 12:23

Jos cu jigodia care ne face de rusine peste tot unde merge,sa plece unde este locul lui, la puscarie ca a distrus tot ce a fost in tara si acuma ne fura pe fata sa-si faca familia bogata.

Musafir

#13511

2014-01-17 12:23

Frectii cu galenica la piciorul de lemn.Nu avem nici o sansa,atata timp cat cei de la conducere,care au putere de decizie il lasa sa-si faca jocurile si sa ne calce in picioare. Pana in decembrie Basescu i-si va aranja toate ploile,i-si va mai umple conturile familiei,va mai scapa de niste oponenti si va deveni cel mai neprihanit si prosper om de afaceri din Europa.
Andrei

#13512

2014-01-17 12:23

Suntem multi! Ramane sa fim si uniti!

Musafir

#13513

2014-01-17 12:23

M-am saturat de toate minciunile lui. Nu-l mai supot nici sa-l vad la t.v. Acest om nu merita sa fie presedintele tarii.

Musafir

#13514

2014-01-17 12:23

Parlamentul doarme. RUSINE. TARA FIERBE SI VOI SUNTETI IN VACANTA. Parazitilor.

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-01-17 12:24


spania

#13516

2014-01-17 12:24

sunteti penibili, sa va aud dupa luna decembrie sa vedem cine o sa fie ales, in nici-un caz cacarau,o sa vb.singuri ce surprize o sa apara, de BASESCU nu scapati asa usor ,o sa ramana in viata política poate chiar prim ministru .Pressedinte ca si BASESCU nu a avut ROMANIA si nici nu o sa mai aiba mult timp de acum incolo.

Musafir

#13517

2014-01-17 12:24

Domnilor știți de ce plângea Basescu la acea conferință de presa unde se afla și Stolo ? Ei bine acesta ii furase sticla de whisky

Musafir

#13518

2014-01-17 12:24

Initiativa voastra, manifestul, trebuie sa ajunga la urechile si ochii cat mai multor persoane. Abuzurile trebuie sa inceteze!!!

Musafir

#13519

2014-01-17 12:24

sa aveti succes in demitere....
Basina

#13520

2014-01-17 12:24

Ia sa zica basistii ca au semnat petitia "mortii" lui Dragnea, autorii "loviturii de stat".

Musafir

#13521

2014-01-17 12:24

Nastase plateste...ai lu" Base CÎND????????

Musafir

#13522

2014-01-17 12:24

Băsescu nu m-a reprezentat și nu mă reprezintă ca președinte.Il consider o persoană fără scrupule, dornic de înavuțire pe spatele românilor.E lupul moralist.In timp ce noi ,,strângeam cureaua,, el STRÂNGEA AVERI,,.Nu poate fi președintele românilor cinstiți o persoană care ne jignește chiar prin prezența lui, prin limbajul inadecvat unui președinte, prin faptele lui.Aș vota de o mie de ori pentru plecarea li.E o RUȘINE pentru neamul românesc.
Heil Hitler

#13523 basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator

2014-01-17 12:24

Domnule Basescu,

Incep prin a spune ca nu mi-as fi dorit sa am un Presedinte sfant, perfect. Nu cred ca e si posibil. Si nici scopul meu nu este sa va judec moralmente. Vreau doar sa va spun de ce nu ati reusit sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, de ce nu se intrevad macar niste muguri pt un viitor mai bun.

Fiindca poate fiindca nu esti inteligent, fiindca poate nu ai viziune, sau mai rau, poate ca nu ai vrut.

Nu ai reusit sa pui acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, sau macar sa ii dai o speranta, sa se vada ca ai "dat o sapa la temelie", cum s-ar zice. Fiindca ai crezut ca daca ,"chipurile" ,la varful Justitiei o sa fie independenta o sa scapi tara de hoti, pentru ca poate daca o sa dati nu stiu ce Lege a educatiei, o sa avem si educatie buna in scoli, copii educati si destepti, ca poate doar dand o lege buna a pensiilor, o sa avem si pensii mai mari, ca poate daca dand o lege buna pentru sanatate, o sa fim si mai sanatosi. etc....

ERONAT

PROBLEMELE MARI ALE ACESTEI SOCIETATI TIN DE MENTALITATE, MORALITATE.

Aici trebuia actionat. Si cum trebuia sa faceti asta?
In primul rand incepand cu educatia copiilor, de la gradinita, scoala, facultate. Aici in primul rand trebuiau canalizate toate fortele, toate actiunile posibile, de ce trebuie explicat copiilor ca nu e bine sa furi, sa le explici ca daca azi furi (prin evaziune, prin escrocherii, prin gainarii), maine (in afara ca o sa ai insomnii ca risti sa fii prins si pedepsit), nu o sa ai strazi, canalizare, pensie, ca de ce nu e bine sa dai spaga , ca daca azi dai spaga unui doctor sa te faca bine, acel doctor asa se va invata si maine te va face bine pe tine, pe parintii tai, pe bunicii tai doar daca ii dai spaga. Ca daca dai spaga unei invatatoare azi sa te invete, ea asa se va invata si o sa te invete pe tine, pe copii tai doar daca ii vei da spaga, Trebuia explicat copiilor ca daca el si colegul lui cand vor fi mari, in putere, vor fi puturosi si nu vor munci, nu vor avea strazi, canalizare, apa, bunicii lor pensii....etc.
In al doilea rand trebuia sa incurajati societatea civila, sa fie unita, puternica, organizata sub forma unei miscari civice, care sa propuna solutii pentru problemele societatii, dar care si sa sanctioneze in orice moment la nedreptatile facute de politicienii care ii conduc.
Astea sunt doar cateva idei pe care ar fi trebuit sa le faceti sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, prosperitate si dreptate.

De aceea consider ca nu sunteti un conducator bun. Ati avut la dispozitie 10 ani. Imi pare rau.



P.S. Tot mi s-a atras atentia. A nu se intelege ca ati fi singurul conducator care nu a fost bun. Ma tem ca nici unul nu a realizat nimic intr-adevar bun pentru acest popor. Probabil de aceea suntem si unde suntem.
Totodata sa nu se inteleaga ca sunt de partea antenei3 (propagandisti manipulatori),voiculescu, ponta, crin sau cine mai vreti ...toti fiind "o apa si un pamant", plini de interese personale.
Nickul meu "Heil Hitler"este doar o ironie, menita doar a starni interesul, curiozitatea si a putea fi identificat in discutii.
Nu sunt eu un sfant. Nu doresc sa devin persoana publica, vreo functie sau vreun alt folos. Doresc doar ca acest mesaj sa "trezeasca" clasa politica si cat mai multi oameni;;';'

Musafir

#13524

2014-01-17 12:24

Un mic pas spre viitor.
Pacat ca lumea inca mai indura mizeria politicienilor,coruptia
si incompetenta lor in conducerea tari si administrarea
banului public.
Rusine T B nici nu merita sa ii scriu tot numele
Sper sa infunde puscaria daca nu in lumea viilor
poate in cealalta.
ccr

#13525 Re: Jos varanul!

2014-01-17 12:24

#13401: - Jos varanul!

tRECETI LA LOCUL DVS:  LAB1!