Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia


Musafir

#13101

2014-01-17 11:45

cel mai abject personaj ajuns in fruntea statului roman , un individ cu o rautate nativa cu scoli securiste si crescut in jurul portului nu poate fi un patriot sau iubitor de neam !
o sa treaca incet anul si o sa il ajunga blestemele noastre fara indoiala .

Musafir

#13102 Re: Re:

2014-01-17 11:45

#7711: Virgula si politichia - Re:

nu toti au norocul tau...sa primeasca bere si doi mici pentru postare,,,,.apropo de virgule.


Musafir

#13103

2014-01-17 11:45

Presedintele Basescu este o rusine pentru tara aceasta.

Musafir

#13104 Humpty Dumpty

2014-01-17 11:45

Basinescu seamana cu Humpty Dumpty

Musafir

#13105

2014-01-17 11:46

Fa un gest onorabil, doar unul, si pleaca!
Ne-am saturat de tine!

Musafir

#13106

2014-01-17 11:46

un incult,cu o scoala profesionala de marina,dar aservit securitatii ceausiste,ne conduce dupa bunul lui plac.nu l-am votat si nu il respect nici ca cetatean si mai mult nici ca presdeinte al manelistilor si al betivilor din porturile pe unde a salasuit pana la venirea in aceasta functie din care practic si teoretic a fost demis prin referendumul din 2012.ca este sustinut doar de oamenii strazii se vede clar si din deciziile curtii constitutionale care face parte din aceasta shleahta .

Musafir

#13107

2014-01-17 11:46

lucrez pe un salariu de mizerie as pleca oricand in strainetate la munca ca sa imi intretin familia, sa scap de acest presedinte dictator si copii mei sa traiasca mai bine.

Musafir

#13108

2014-01-17 11:46

eu semnez si sper ca semnaturile poporului sa fie luate in seama si basescu sa ajunga acolo unde ii este locul,adica in spatele gratiilor,in locul domnului nastase.bafta antena 3,sunteti super ok. IRINA ANDREI

Musafir

#13109 Re: Re: Re:

2014-01-17 11:46

#13047: - Re: Re:  

 daca ai fi atat de cult pe cat te crezi, ai sti ca ŢARAN nu este o jignire...


Musafir

#13110

2014-01-17 11:46

Sa plece

Musafir

#13111

2014-01-17 11:46

U
Heil Hitler

#13112 basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator

2014-01-17 11:46

Domnule Basescu,

Incep prin a spune ca nu mi-as fi dorit sa am un Presedinte sfant, perfect. Nu cred ca e si posibil. Si nici scopul meu nu este sa va judec moralmente. Vreau doar sa va spun de ce nu ati reusit sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, de ce nu se intrevad macar niste muguri pt un viitor mai bun.

Fiindca poate fiindca nu esti inteligent, fiindca poate nu ai viziune, sau mai rau, poate ca nu ai vrut.

Nu ai reusit sa pui acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, sau macar sa ii dai o speranta, sa se vada ca ai "dat o sapa la temelie", cum s-ar zice. Fiindca ai crezut ca daca ,"chipurile" ,la varful Justitiei o sa fie independenta o sa scapi tara de hoti, pentru ca poate daca o sa dati nu stiu ce Lege a educatiei, o sa avem si educatie buna in scoli, copii educati si destepti, ca poate doar dand o lege buna a pensiilor, o sa avem si pensii mai mari, ca poate daca dand o lege buna pentru sanatate, o sa fim si mai sanatosi. etc....

ERONAT

PROBLEMELE MARI ALE ACESTEI SOCIETATI TIN DE MENTALITATE, MORALITATE.

Aici trebuia actionat. Si cum trebuia sa faceti asta?
In primul rand incepand cu educatia copiilor, de la gradinita, scoala, facultate. Aici in primul rand trebuiau canalizate toate fortele, toate actiunile posibile, de ce trebuie explicat copiilor ca nu e bine sa furi, sa le explici ca daca azi furi (prin evaziune, prin escrocherii, prin gainarii), maine (in afara ca o sa ai insomnii ca risti sa fii prins si pedepsit), nu o sa ai strazi, canalizare, pensie, ca de ce nu e bine sa dai spaga , ca daca azi dai spaga unui doctor sa te faca bine, acel doctor asa se va invata si maine te va face bine pe tine, pe parintii tai, pe bunicii tai doar daca ii dai spaga. Ca daca dai spaga unei invatatoare azi sa te invete, ea asa se va invata si o sa te invete pe tine, pe copii tai doar daca ii vei da spaga, Trebuia explicat copiilor ca daca el si colegul lui cand vor fi mari, in putere, vor fi puturosi si nu vor munci, nu vor avea strazi, canalizare, apa, bunicii lor pensii....etc.
In al doilea rand trebuia sa incurajati societatea civila, sa fie unita, puternica, organizata sub forma unei miscari civice, care sa propuna solutii pentru problemele societatii, dar care si sa sanctioneze in orice moment la nedreptatile facute de politicienii care ii conduc.
Astea sunt doar cateva idei pe care ar fi trebuit sa le faceti sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, prosperitate si dreptate.

De aceea consider ca nu sunteti un conducator bun. Ati avut la dispozitie 10 ani. Imi pare rau.



P.S. Tot mi s-a atras atentia. A nu se intelege ca ati fi singurul conducator care nu a fost bun. Ma tem ca nici unul nu a realizat nimic intr-adevar bun pentru acest popor. Probabil de aceea suntem si unde suntem.
Totodata sa nu se inteleaga ca sunt de partea antenei3 (propagandisti manipulatori),voiculescu, ponta, crin sau cine mai vreti ...toti fiind "o apa si un pamant", plini de interese personale.;;'';'

Musafir

#13113 iozefina

2014-01-17 11:46

Demisia acestui presedinte numit Basescu FELICITARI Antena 3

Musafir

#13114

2014-01-17 11:46

M-as bucura mult sa reuseasca macar acest demers. Am indurat mai mult decat puteam suporta. Succes

Musafir

#13115

2014-01-17 11:46

Nimic nu e mai presus de lege!

Musafir

#13116

2014-01-17 11:47

Ma rog lui Dumnezeu,sa-i dea imboldul de a ne LASA IN PACE,cat mai repede si sa se caiasca pentru pacatele lui ,cele vechi si cele din prezent.

Musafir

#13117

2014-01-17 11:47

nuti da demisia,mori maine javra.

Musafir

#13118

2014-01-17 11:47

A furat destul

Musafir

#13119

2014-01-17 11:47

Ar fi putut fi presedintele tuturor romanilor macar in al doilea mandat.Nu a facut-o ci doar a dezbinat populatia Romaniei, a sadit ura ,inversunare printre romani manat de orgoliul personalfacand rau in felul acesta si Romanieisper ca noul presedinte sa fie altfel!

Musafir

#13120

2014-01-17 11:47

Băsescu este o rușine pentru națiune.Nu am avut un președinte ca el dar nici nu mai vrem.Poate se va trezi odată și națiunea noastră.

Musafir

#13121

2014-01-17 11:47

Basescu Traian esti Tatucul Penalilor cu tot cu familia ta de mafioti securisti ordinari. Veti sfarsi la ocna acolo unde va e locul de catarati pe durerea si suferinta romanilor. Voi astia care va credeti jmecheri si ambitiosi. Voi astia care credeti ca totul vi se cuvine, voi astia care in 90 va interbati intre voi" - Daca nu noi, atunci cine ?" Oricine cu bun simt din tara asta va uraste cu patima si nu va iarta pentru marlania si lacomia de care ati dat dovada. Degeba v-ati ascuns in spatele unor doctrine politice straine de Romania doar ca sa va expuneti spoiala si bronzul de comunisti "reformati" .Voi ati fost si veti ramane la fel de odiosi pe dinauntru si dupa cum se vede pe dinafara. Nu veti scapa nici voi si nici copiii vostri de ura noastra, a celor multi si batjocoriti, "fraierii" pe care ati crezut ca-i puteti pacali usor.

george-22-

#13122

2014-01-17 11:47

ios cu el

Musafir

#13123

2014-01-17 11:47

Ne-am saturat de atita scandal in tara asta.E o rusine ptr. noi un asemenea presedinte.

Musafir

#13124

2014-01-17 11:47

eu cred ca f f f multi suntem cei care stim sigur ca nu ne mai reprezinta si cel mai bine ar fi sa nu-l mai mdiatizam asta lar inerva cel mai mult

Musafir

#13125

2014-01-17 11:47

Nu ma intereseaza deloc politica dar nu pot sa-l mai suport pe acest Basescu care-si bate joc si umileste pe toata lumea!