Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia


Musafir

#11376

2014-01-17 09:45

Sper ca prin aceasta petitie sa nu mai existe coruptia asta in romania sa pot lucra in tara mea pe un salar decent sa imi pot cumpara locuinta mea

Musafir

#11377

2014-01-17 09:45

....... Ma indoiesc amarnic , ca Noi , Astfel , o sa reusim sa mai schimbam ceva , acum , in ultimul ceas .... Am ajuns sub conducerea unui alt dictator , mai viclean si mult mai diabolic decat cel pe care l-am impuscat ... Nu aici , si nu pe internet ar trebui sa ne strigam disperarea , ci , in strada , uniti si convinsi de ceea ce Trebuie sa facem ...

Musafir

#11378

2014-01-17 09:45

Ar trebui sa demisioneze intucat a ramas presedinte "la masa verde",fata de care in iulie 2012 avea oroare,dar daca "onoare nu e,nimic nu e"cum ar spune Moromete,simbolul romanului simplu, dar mustind de inteligenta.

Musafir

#11379

2014-01-17 09:45

ar trebui desfiintata toata familia basescu
Ion Alecu

#11380

2014-01-17 09:45

Nu cred că (se) va simții, dar...

Musafir

#11381

2014-01-17 09:45

basescu sa mearga la usurica ca acolo ii este locul! si s-o vad pe eba si ioana cum vin si-i aduc mincare, carti...etc.

Musafir

#11382

2014-01-17 09:45

Nu stiu daca-si va da demisia,a mai promis ca-si va da demisia in 5 minnute, numai stiu in ce imprejurare si a mintit, nu vreau sa-l jignesc dar nu este om in adevaratul sens al cuvantului,va multumesc pentru aceasta initiativa.

Musafir

#11383

2014-01-17 09:45

Jos cu basescu
BAS, LA PARNAIE, TICALOS URAT, CHEL SI CHIOR !!!

#11384 JOS BASAUL

2014-01-17 09:45

BASAUL LA INCHISOARE

Musafir

#11385

2014-01-17 09:45

Am scapat de ciuma si de alte nenorociri,intrebarea este cum facem sa scapam de acest individ satanic?!

Musafir

#11386

2014-01-17 09:45

Hotul striga hotii, securistul striga securistii .....sa mai asteptam oare 5 minute poate isi va da singur demisia asa cum a promis ? Nu este cazul, acest personaj minte si cand respira.....sa fie demis, sa i se confiste averea lui si intregii familii si sa fie dus acolo unde ii este locul......sa vada soarele si luna in dungi.
Va aprecie pentru tot ceea ce intreprindeti ca sa scoateti adevarul la lumina. Multumim !

Musafir

#11387

2014-01-17 09:45

Acest individ, fara pic de onoare, cocotat in cea mai inalta functie a statului, care ar trebui sa fie apolitica, se comporta ca pe tarlaua lu' ma-sa devenind agresiv atunci cand ceva nu-i convine.

Musafir

#11388

2014-01-17 09:46

Consider că nu sunt reprezentat de un președinte demis și nedemn de funcția pe care o are. Nu tine cu țara, își apără propriile inmterese ale lui și ale familiei în dauna întregii țari.

Musafir

#11389

2014-01-17 09:46

traim intr-o tara in care premierul a uitat de scopul principal pentru care partidul sau a acumulat atat de multe voturi in cadrul alegerilor trecute, iar presedintele ne sfideaza si ne scuipa in ochi cu flegme acumulate din toate mucozitatile formate in urma consumului de tutun si alcool. am ajuns sa uras din ficati o persoana cu care niciodata nu am stat fata in fata si nu am conversat. de ce? pentru ca in fiecare zi constat ca nu-i pasa de mine, cetatean, demonstrandu-mi asta prin accesul restrans la sanatate, prin lipsa perspectivelor, printr-un sistem de invatamant care m-a folosit ca pe un cobai si care ii va folosi ca pe soareci de laborator si pe copiii mei si tot mai departe. lista e mult prea lunga si motivele pentru care am ajuns sa-l urasc pe basescu si acolitii sai, dar si faptul ca mi-am pierdut increderea in politicienii nostri, sunt multiple si nu fac decat sa-mi cresca tensiunea zi de zi. avand in vedere ca sistemul de sanatate nu-mi garanteaza prea mult sanatatea, e mai bine sa am eu singura grija de sanatatea mea. Mars afara javra ordinara!

Musafir

#11390

2014-01-17 09:46

Gadea, Badea si Ursu - cei trei ursuleti plangaciosi si paraciosi! Cei mai tari barbati ai Romaniei, ei sunt salvatorii romanilor, dupa ce pleaca Basescu vor fi concediati pentru ca nu-si vor mai avea rostul. Au fost creati ca ANTIBASISTI, de aici rezulta ca vor disparea odata cu Basescu.
Diogene

#11391 Demisia

2014-01-17 09:46

Daca un om zice ca esti beat,ignora-l.Daca mai multi oameni zic ca esti beatintreaba-te.Daca un numar mare zice ca esti beat,culca-te.

Musafir

#11392

2014-01-17 09:46

acest presedinte nu ma reprezinta sa ne lase
itachis

#11393 Mah, voi sunteti bolnavi...

2014-01-17 09:46

Mah, voi sunteti bolnavi...
Cand toata lumea vede cum pe fata ne fac astia in sange, isi fac legi pentru propriile interese, dau amnistii sa nu faca parnaie, isi fac vacante pe banii nostrii, schimba constitutii in favoarea lor, nu respecta referendumuri, hulesc curtea constitutionala, ignora justitia si partenerii de afaceri, isi bat joc de noi, ca sa rezum, voi acesti aparatori ai democratiei si aici ma refer la "comunisti", "antenisti", "voiculisti", mah, voi sunteti bolnavi... Cred ca unicul neuron vi s-a imbolnavit. E la mintea cocosului (dar cocosul are ceva mai multi neuroni), ca virgula cu atata mediatizare pe niste medii atat de "inalte" (tv, radio, presa scrisa) sa aduni atatea semnaturi. Problema se pune altfel , eu un neica nimeni si fara nici un interes am 4 adrese de e-mail (yahoo, hotmail, gmail, go.ro) deci as fi putut vota de patru ori, ce putem spune de astia care peste noapte au tras cateva adrese de email la urgenta pe dispozitie politica si de fapt realitatea e rusinoasa, mizera. Disperarea e de fapt alta si aici vb in cunostinta de cauza, Felix a cam umplut groapa cu nisip iar acum cacatul care il are la cur trebuie curatat de cine oare altcineva decat de badea mircea si gadea pastorul. Eu nu l apar pe Basescu sau pe vreunul din clica lui, "eu imi apar saracia si nevoile" democratia pe care eu unul nu o vad cum o vad actualii guvernanti. Imi e greata de toti libidinosi din politica si m-as bucura sa i vad pe toti cei vinovati colegi cu Adrian "Bombonel" si tara asta in sfarsit pusa pe roate de niste oameni tineri si cu adevarat democrati care sa "fure" de la cei imbogatiti peste noapte si sa dea acestei tari. Daca voi vedeti in antena 3 (nu merita sa scriu cu litera mare denumirea acestei cocine pupincuriste) viitorul Romaniei da-ti-mi voie sa ma repet: MAH, VOI SUNTETI BOLNAVI!

Cred ca am fost mult prea elevat pentru voi, cei de aici, nu-i asa? Astept injurii. Sa traiti bine! 

Ah, era sa uit, ca tot suntem aici, puneti mana si faceti si voi ceva cu posturile astea ca tare prost se vad; as vrea sa-i vad buzitele voiculescuriene ale lui gadea (litera mica bineinteles) in format HD (High definition pentru voi cei de aici) daca se poate. Multumesc!

 

Kinki Kuk Saga

#11394 super presedintele

2014-01-17 09:46

Pe asta ar trebui sa il duca cineva cu vaporu in mijlocul pacificului si sa il lase acolo pe o barca de salvare sa vada ce inseamna foamea si setea.
costy

#11395 procuratura ,sri,sts conduc tara

2014-01-17 09:46

acest om este diabolic,pacat ca multi nu s-au convins de caracterul sau nici in al 12-lea ceas

Musafir

#11396

2014-01-17 09:46

Am votat sa plece si sa ne lase in pace cat mai urgent.De ce nu se gaseste o solutie sa respecte votul celor 7.400.000 de romani care au votat sa ne lase in pace?.

Musafir

#11397

2014-01-17 09:46

va rog sa scapam odata de Basescu ca ne-am saturat de el si oamenii lui

Musafir

#11398

2014-01-17 09:46

DIN PACATE AM AJUNS LA STAREA DE DEZAMAGIRE,LEHAMITE ,DEZGUST.
DE APROAPE 12 ANI EU SI SOTIA SUNTEM PLECATI DIN TARA PENTRU A FACE UN VIITOR FAMILIEI NOASTRE.AM TOT ZIS CA E PE O PERIOADA SCURTA.AM TOT STAT SI AM ASTEPTAT UN SEMNAL CA AICI LUCRURILE VOR REVENI LA NORMAL.NU ASTEPTAM UN BOOM ECONOMIC,DAR ASTEPTAM CA MACAR LUCRURILE SA IA O INTORSATURA NORMALA,MACAR DIN PUNCT DE VEDERE MORAL,ETIC,AL NORMALIZARII DIN PUNCT DE VEDERE AL UNUI STAT DEMOCRATIC.
ANUL ACESTA NE-AM HOTARAT SA NE INTOARCEM ACASA.SPER CA MACAR PRINTR-UN VOT,PRINTR-UN COMENTARIU,PRIN ATITUDINE SA PUTEM AJUTA ACEASTA TARA.
SI NU IN ULTIMUL RAND MULTUMIM PRESEI CARE A DECIS SA IA ATITUDINE,SA SE MENTINA LIBERA SI ECHIDISTANTA DE TOATE MAGARILEE,INDIFERENT LA CATE PRESIUNI A FOST SUPUSA ,INTIMIDATA,JIGNITA.
BASINA PUTUROASA SI BETIVA LA INCHISOARE CAT MAI REPEDE

#11399 JOS CURUL (BASUL)

2014-01-17 09:46

CURULE, LA PARNAIE

Musafir

#11400

2014-01-17 09:46

Afara, afara cu ..... ........!!!