Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia


Musafir

#11476

2014-01-17 09:51

cit mai repede atit mai bine

Musafir

#11477

2014-01-17 09:51

Va felicit pentru tot ce faceti! trebuie sa scapam cat mai repede de acest regim.
Heil Hitler

#11478 basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator

2014-01-17 09:51

Incep prin a spune ca nu mi-as fi dorit sa am un Presedinte sfant, perfect. Nu cred ca e si posibil. Si nici scopul meu nu este sa te judec moralmente. Vreau doar sa iti spun de ce nu ai reusit sa pui acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, de ce nu se intrevad macar niste muguri pt un viitor mai bun.

Fiindca poate nu esti inteligent, fiindca poate nu ai viziune, sau mai rau, poate ca nu ai vrut.

Nu ai reusit sa pui acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, sau macar sa ii dai o speranta, sa se vada ca ai "dat o sapa la temelie", cum s-ar zice. Fiindca ai crezut ca daca ,"chipurile" ,la varful Justitiei o sa ai independenta o sa scapi tara de hoti, pentru ca poate daca o sa dai nu stiu ce Lege a educatiei, o sa avem si educatie buna in scoli, copii educati si destepti, ca poate doar dand o lege buna a pensiilor, o sa avem si pensii mai mari, ca poate daca dai o lege buna pentru sanatate, o sa fim si mai sanatosi. etc....

ERONAT

PROBLEMELE MARI ALE ACESTEI SOCIETATI TIN DE MENTALITATE, MORALITATE.

Aici trebuia actionat. Si cum trebuia sa faci asta?
In primul rand incepand cu educatia copiilor, de la gradinita, scoala, facultate. Aici in primul rand trebuiau canalizate toate fortele, toate actiunile posibile, de ce trebuie explicat copiilor ca nu e bine sa furi, sa le explici ca daca azi furi (prin evaziune, prin escrocherii, prin gainarii), maine (in afara ca o sa ai insomnii ca risti sa fii prins si pedepsit), nu o sa ai strazi, canalizare, pensie, ca de ce nu e bine sa dai spaga , ca daca azi dai spaga unui doctor sa te faca bine, acel doctor asa se va invata si maine te va face bine pe tine, pe parintii tai, pe bunicii tai doar daca ii dai spaga. Ca daca dai spaga unei invatatoare azi sa te invete, ea asa se va invata si o sa te invete pe tine, pe copii tai doar daca ii vei da spaga, Trebuia explicat copiilor ca daca el si colegul lui cand vor fi mari in putere vor fi puturosi si nu vor munci, nu vor avea strazi, canalizare, apa, bunicii lor pensii....etc.
In al doilea rand trebuia sa incurajezi sacietatea civila, sa fie unita, puternica, organizata sub forma unei miscari civice, care sa propuna solutii pentru problemele societatii, dar care si sa sanctioneze in orice moment la nedreptatile facute de politicienii care ii conduc.
Astea sunt doar cateva idei pe care tu ar fi trebuit sa le faci sa pui acest popor pe un fagas de insanatosire, prosperitate si dreptate.

De aceea consider ca nu esti un conducator bun. Ai avut la dispozitie 10 ani. Imi pare rau.



P.S. Tot mi s-a atras atentia. A nu se intelege ca Basescu ar fi singurul conducator care nu a fost bun. Ma tem ca nici unul nu a realizat nimic intr-adevar bun pentru acest popor. Probabil de aceea suntem si unde suntem.
Totodata sa nu se inteleaga ca sunt de partea antenei3,voiculescu, ponta, crin sau cine mai vreti voi...toti fiind "o apa si un pamant", plini de interese personale.

Musafir

#11479

2014-01-17 09:51

Doresc un presedinte cult,manierat,care sa-si iubeasca tara si oamenii ei.
Jos impostorul basescu !!!

#11480

2014-01-17 09:51

Din cauza "super-imunitatii' oferite de Daniel Morar si Kovesi, acest escroc numit basescu, continua sa cheltuiasca banii contribuabilului si sa comita alte matrapazlacuri si escrocherii din ce in ce mai paguboase pentru natiune.

basescule, da-ti demisia si cara-te urgent de la Cotroceni, ca sa nu-ti mai vedem fatza hidoasa !!!

Musafir

#11481

2014-01-17 09:51

Daca si-ar da demisia,si-ar depasi conditia de milog.

Musafir

#11482

2014-01-17 09:51


Sa plece, nu are ce căuta la conducerea Româniiei, l-am demis odată, nu-l mai vrem, ni-e ruşine cu un preşedinte care să nu slujească ţara şi poporul lui. pleacă odată...

Musafir

#11483

2014-01-17 09:51

nu cred ca vom scapa de asta nici la iarna
e paranoic
pacat de munca voastra dar va ascult in continuare

Musafir

#11484

2014-01-17 09:51

o rusine ptr tara este el si familia lui
IN CURAND BASAII VOR AJUNGE LA PARNAIE

#11485 BANCIU RASISTUL LA PARNAIE

2014-01-17 09:51

BANCIULE, PUPINCURIST BASIST, TU-TI RASA MA-TII DE JEG BASIST
unul din diaspora

#11486 un sef de stat toxic

2014-01-17 09:51

Incerca disperat sa-si adjudece ceva...Schengen de ex. dupa ce l-a ratat de vreo citeva ori in timpul cind controla guvernul Boc. A zis ceva de octombrie pentru ca stie ca alegeriile prezidentiale au fost fixate in noiembrie. Banuiesc ca s-a MILOGIT, asa cum umbla si la sfirsitul lui 2012 cu jalba alba dezorintatat si de risul lumii printre conducatorii de stat si de guverne, ca cei de la Bruxelles sa-i salveze putin din reputatia de a nu fi facut MIMIC pentru acest popor in ultimii 10 ani. A DEZBINAT, A ANTAGONIZAT TOATA SOCIETATEA ROMANEASCA si NU A CONSTRUIT NIMIC PENTRu ROMANI decit UN APARAT POLITIENESC voalat ascuns intro asa zisa JUSTITIE INDEPENDENTA cu care s-a mentinut la putere eliminindu-si rind pe rind adversarii. Acest personaj sinistru in istoria postdecembrista apartine gropii de gunoi a istoriei Romaniei

Musafir

#11487

2014-01-17 09:51

Nu îi permit acestui individ să facă niciun fel de alegații la adresa mea, să mă categorisească în vreun fel pentru că am anume opțiuni media, nimeni și nimic nu îi dă dreptul să își exprime o opinie față de mine și alții ca mine. Mie însă mi se permite, chiar mă simt datoare să îmi exprim părerea. Noi doi ne situăm pe poziții totalmente diferite: el este un ales, un ins într-o funcție vremelnică, la care a acces grație voturilor cetățenilor, iar eu sunt unul dintre cetățeni. Drepturile mele sunt limitate de normele sociale, civile, religioase, ale lui sunt și mai limitate decât ale mele, fiind obligat să respecte funcția, să se arate demn de ea. Nicăieri în lume, nici în Coreea de Nord nu se poate să manifești fățiș atâta dispreț pentru poporul pe care TU ai vrut să îl veghezi, față de o funcție în stat pentru care TU ai cerut acceptul, votul, nu ai fost rugat de nimeni să o faci.

Musafir

#11488

2014-01-17 09:51

AMR 338 de zile pana scapam de cosmarul dupa amiezelor nostre.
Un cetatean

#11489 Iluzii

2014-01-17 09:51

Cred ca sunt numai iluzii ca daca vom scapa de Balaur o sa avem o viata mai buna.Cred sincer ca acest sistem sau Balaur are foarte multe capete si multe parghii sa-si mentina puterea,dar totusi merita sa incercam sa miscam ceva.Hai Libertate!

Musafir

#11490

2014-01-17 09:51

Nu cred ca o sa scapam de acest ..O sa fie sarbatoare nationala la disparitia lui ..ne face sa-l regretam pe ceausescu....

Musafir

#11491

2014-01-17 09:52

Greu de realizat,daca 7,5.milioane,nau reusit??

Musafir

#11492

2014-01-17 09:52

Jos, Basescu!

Musafir

#11493

2014-01-17 09:52

Daca punea si mainile in sholduri era fix o tzatza. Penibil pentru el si jignitor pentru mine ca cetatean si pentru institutia pe care cica ar reprezenta-o conform CCR, Merkel si Gordon. Nu degeaba este singurul presedinte caruia i s-a strigat "mars afara javra ordinara". Demisia i s-a cerut si lui Ceausescu, Iliescu sau Constantinescu, dar nu cu "marsh afara".

Musafir

#11494

2014-01-17 09:52

Da ii cer DEMISIA lui BASESCU un om de nimic, un gunoi.TREBUIA DEMIS CAND S-A IMBATAT LA GOLDEN BLITZ SI S-A URCAT BEAT LA VOLAN.
Cum poate sa spuna ca apara Statul de drept Ccalca in picioare JUSTITZIA folosind sistemul juridic securist: serviciile secrete, procurorii si ne putem astepta sa aiba si tortzionari instruitzi sub aservite lui de care "ILESCU sarcu si cinstitul"

Musafir

#11495

2014-01-17 09:52

Pana la sfarsitul vietii, acest mafiot nenorocit, ar trebui sa putrezeasca in puscarie alaturi de gasca de mizerabili din jurul lui.Cand vor da inapoi tot ce au furat de la acest popor, umilit in fiecare secunda de aceste javre, conduse de mafiotul Basescu ? USL unde este in aceasta realitate crunta ?

Musafir

#11496

2014-01-17 09:52

Ma numesc SANDU ION ,sunt din TIMISOARA, am 53 de ani si as dori sa-mi cer iertare fata de tinerii din aceasta tara ca, am asistat impasibil la jaful care s-a facut ,dupa1989,fiind complice prin inactiune.Generatiile noastre ,care nu au ridicat decat arareori vocea,au reusit sa lase fara nici un viitor generatii de tineri.Personal,o sa am bunul simt sa-mi cer iertare, pentru egoismul de care am dat dovada,gandidu-ma numai la prezentul si viitorul meu banal.

Musafir

#11497

2014-01-17 09:52

ATATA NESIMTIRE CAT AM VAZUNT LA PERSONAJUL ACESTA NU AM MAI VAZUT DECI NU MAI POT SA IL VAD CA IMI VINE SA SPARG TELEVIZORUL DAR SI MAI DUREROS ESTE CA MAI SUNT INCA DESTUI CARE CRED CA AU NUMAI LOCUL IN CARE TREBUIA SA FIE CREIERUL CA ALTFEL NU-MI EXPLIC CUM DE INCA MAI CRED IN EL .SE SPUNE CA OAMENII INSEMNATI SUNT OAMENII DRACULUI MAI OAMENI BUNI NU-L VEDETI CUM ARATA?

Musafir

#11498 Re:

2014-01-17 09:52

#11465: -

Bravo vad ca mai sunt si Romani destepti :)


Musafir

#11499

2014-01-17 09:52

nu e nicio diferenta intre basescu si delicventii din penitenciare.BA NU,ESTE UNA,CEI DE ACOLO SUNT _NIMIC_PE LANGA MAFIOTUL BASESCU SI CLICA

Musafir

#11500

2014-01-17 09:52

ce sa mai comentam, ne-a lasat fara cuvinte.sa te certi in direct cu un jurnalist.Dar sa va spun ca pe perioada de vara stau la mine niste tigani, ca ei asa vor sa le spun, ii cunosc de peste 15 ani si prin comportamentul lor fie ca sunt copii sau adulti impun mult respect.deci cine nu te respecta nu ai dece sa-l respecti, asta priveste pe aproape toata populatia Romaniei.MULT SUCCES ANTENA 3 !