Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia


Musafir

#11551

2014-01-17 09:57

NE-AM SATURAT DE DEMAGOGIA SI OPORTUNISMUL ACESTUI PERSONAJ SINISTRU . DEMISIA!!!!!!!!!

Musafir

#11552

2014-01-17 09:57

Marş afara,javra ordinara!
Heil Hitler

#11553 basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator

2014-01-17 09:57

Incep prin a spune ca nu mi-as fi dorit sa am un Presedinte sfant, perfect. Nu cred ca e si posibil. Si nici scopul meu nu este sa te judec moralmente. Vreau doar sa iti spun de ce nu ai reusit sa pui acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, de ce nu se intrevad macar niste muguri pt un viitor mai bun.

Fiindca poate nu esti inteligent, fiindca poate nu ai viziune, sau mai rau, poate ca nu ai vrut.

Nu ai reusit sa pui acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, sau macar sa ii dai o speranta, sa se vada ca ai "dat o sapa la temelie", cum s-ar zice. Fiindca ai crezut ca daca ,"chipurile" ,la varful Justitiei o sa ai independenta o sa scapi tara de hoti, pentru ca poate daca o sa dai nu stiu ce Lege a educatiei, o sa avem si educatie buna in scoli, copii educati si destepti, ca poate doar dand o lege buna a pensiilor, o sa avem si pensii mai mari, ca poate daca dai o lege buna pentru sanatate, o sa fim si mai sanatosi. etc....

ERONAT

PROBLEMELE MARI ALE ACESTEI SOCIETATI TIN DE MENTALITATE, MORALITATE.

Aici trebuia actionat. Si cum trebuia sa faci asta?
In primul rand incepand cu educatia copiilor, de la gradinita, scoala, facultate. Aici in primul rand trebuiau canalizate toate fortele, toate actiunile posibile, de ce trebuie explicat copiilor ca nu e bine sa furi, sa le explici ca daca azi furi (prin evaziune, prin escrocherii, prin gainarii), maine (in afara ca o sa ai insomnii ca risti sa fii prins si pedepsit), nu o sa ai strazi, canalizare, pensie, ca de ce nu e bine sa dai spaga , ca daca azi dai spaga unui doctor sa te faca bine, acel doctor asa se va invata si maine te va face bine pe tine, pe parintii tai, pe bunicii tai doar daca ii dai spaga. Ca daca dai spaga unei invatatoare azi sa te invete, ea asa se va invata si o sa te invete pe tine, pe copii tai doar daca ii vei da spaga, Trebuia explicat copiilor ca daca el si colegul lui cand vor fi mari in putere vor fi puturosi si nu vor munci, nu vor avea strazi, canalizare, apa, bunicii lor pensii....etc.
In al doilea rand trebuia sa incurajezi sacietatea civila, sa fie unita, puternica, organizata sub forma unei miscari civice, care sa propuna solutii pentru problemele societatii, dar care si sa sanctioneze in orice moment la nedreptatile facute de politicienii care ii conduc.
Astea sunt doar cateva idei pe care tu ar fi trebuit sa le faci sa pui acest popor pe un fagas de insanatosire, prosperitate si dreptate.

De aceea consider ca nu esti un conducator bun. Ai avut la dispozitie 10 ani. Imi pare rau.



P.S. Tot mi s-a atras atentia. A nu se intelege ca Basescu ar fi singurul conducator care nu a fost bun. Ma tem ca nici unul nu a realizat nimic intr-adevar bun pentru acest popor. Probabil de aceea suntem si unde suntem.
Totodata sa nu se inteleaga ca sunt de partea antenei3,voiculescu, ponta, crin sau cine mai vreti voi...toti fiind "o apa si un pamant", plini de interese personale....

Musafir

#11554

2014-01-17 09:57

m-am saturat de nesimtirea lui

Musafir

#11555

2014-01-17 09:57

Aceasta petitie ar trebui trimisa tuturor organizatiilor internationale impreuna cu toate actele ce dovedesc imbogatirea familiei Basescu, si mai mult ar fi un moment bun sa iasa toata lumea in strada si sa-i ceara demisia lui Basescu

Musafir

#11556

2014-01-17 09:57

este necesara o astfel de initiativa pt.ca este inadmisibil ce face "cucul"

Musafir

#11557

2014-01-17 09:57

Acest "om", caci mi'e greu sa'l numesc asa, dar nici animal, caci si acela ii este superior...,el este un diabolic care n'are fi trebuit nicidecum sa ajunga acolo unde este acum. "SOMNUL RATIUNII NASTE MONSTRI!"
georgia

#11558

2014-01-17 09:57

Sa plece, sa ne lase in pace acest mincinos si cum o mai fi. Sa dea socoteala in fata legii si a poporului (mai mult de 8 milioane de votanti impotriva lui) pentru toate relele facute, pentru toate escrocheriile lui, a fiicelor lui si a acolitilor lui
CHIORU ASPRU PEDEPSIT !!!

#11559 SA SCAPAM DE CHIOR

2014-01-17 09:57

CHIORU (batut de Dumnezeu prin uratenia fizica) trebuie PEDEPSIT EXEMPLAR, CA SA NU MAI APARA ALTI TIRANI IN ROMANIA
Claudiu

#11560 Re:

2014-01-17 09:57

#11535: -

adevarat graiesti prietene ...

dar nu ai cu cine in tara asta... eu am 27 ani si nu am loc de munca... am noroc cu parintii care muncesc.....

 

eu zic sa facem si noi Petitie si sa repetan 89'

dicriminat

#11561

2014-01-17 09:57

Devine tot mai clar ca presedintelui nelegitim ii este tot mai frica,cu cat se apropie terminarea mandatului constientizeaza ca locul lui si a unei parti din clica sa se vor duce unde merita,dupa gratii.


Musafir

#11562

2014-01-17 09:57

Nu cred ca avem vreo sansa sa-l ,,demisionam'' pe Basescu, n-am reusit s-o facem la referendum, insa incercarea moarte n-are.

Musafir

#11563

2014-01-17 09:57

joooos Basescuuuu!
EBBA

#11564 TUPEU DE BASIST

2014-01-17 09:58

Mai au tupeu cite un nemernic de basist sa posteze si ei. Ce pot altceva decit cuvinte josnice provenite din creiere bolnave.Exact asta sunt:fiinte(nu le pot numi oameni)cu creiere bolnave,corupti,mincinosi,inculti,josnici,furaciosi,probabil au furat destul si au un trai decent de-si permit sa-i sufle unui om ce nu e sustinut de majoritatea populatiei tarii;niste zmiorcaiti de doi lei,hoti,slugi,etc,nedemni de a se considera umani(oricum sunt sub nivelul oricarui specimen de animal de pe suprafata pamintului,slugi ale divolului).

Musafir

#11565

2014-01-17 09:58

Demisia e vitala pentru existenta si fiinta poporului roman

Musafir

#11566

2014-01-17 09:58

va doresc succes in aceasta initiativa, stiu ca este f greu sa te pui impotriva acestui personaj pt ca are toate instrumentele la picioare din pacate dar speranta e mare si AMR-ul in scadere, succes si consecventa
JOS TIRANUL CHIOR ALCOOLIST

#11567 SA IESIM DIN NOU IN STRADA

2014-01-17 09:58

SA IESIM IN STRADA SA-=L DAM JOS PE CHIRO I SA IL INCHIDEM

Musafir

#11568

2014-01-17 09:58

LASA-ne!!!!!
Soroceanu Cosmin

#11569 Pentru un imbecil indoctrinat si spalat pe creier

2014-01-17 09:58

Dintre cei 7.400.000 pe care ii invoci tu, cateva milioane sunt cu siguranta oameni in varsta care nu au acces la internet. Cat despre aia cu cca 2.000.000 decedati nu demonstreaza decat ticalosia si prostia crunta de care dai dovada mancand pe nerasuflate mizeria slobozita de al tau indrumator cu iz maro.

P.S. Ai si tupeu sa ne spui noua sa deschidem ochii tu fiind legat la ochi ombilical de al tau idol si automat tarat prin mizerie pas cu pas.


Musafir

#11570

2014-01-17 09:58

BASESCU LASA-NE TICALOS NENOROCIT! TU IMPREUNA CU TOATE SCURSORILE SI LIPITORILE DIN JURUL TAU! D E G A J E!

Musafir

#11571

2014-01-17 09:58

cer acest lucru deoarece a promis foarte multe atunci cand i-a dictat interesul si a facut foarte ,foarte putine .Inconsecvent,razbunator,cu viziuni conjuncturale derivate din atributiile presedintelui.Consider ca tara a pierdut foarte mult in timpul mandatului sau, in primul rand linistea de a construi si apoi saracirea populatiei in aceasta perioada.

Musafir

#11572 DRAGNEA + VOICULESCU la racoare cu voi

2014-01-17 09:58


EBBA Este o tara libera deocamdata ,cat este Base ,dupa cred ca o sa muriti in prostie ca vad ca dormiti nu vedeti realitatea...ia intoarcete putin in timp si afla detaliile anilor 90 si o sa ajungi sa vezi realitatea si cine sunt adevaratii distrugatori de tara nu mai da-ti vina pe Basescu care a fost corect...Basisti=Realisti...USL-isti = Adormiti sau prostiti de tot,va lipseste cerebelul daca nu vedeti ca nu au iesit bine la putere si iarasi taxe dupa taxe,vau dat 25% inapoi la bugetari insa taxele sunt mult mai mari asa ca va prosteste Ponta cum vrea el si voua va curg balele de atata prostie

Musafir

#11573

2014-01-17 09:58

cred ca basescu l-a intrecut in antipatie si pe ceausescu, despre niciun presedinte nu am mai citit asemenea grozavii, asemenea limbaj, injurii, din pacate atat de justificate !

Musafir

#11574

2014-01-17 09:58

Maidanezul de la Cotroceni vrea sa faca din ce in ce mai mult rau,musca in dreapta si in stanga, inainte de a fi pus in adapostul care i se cuvine.
Alti maidanezi i se alatura si, in harmalaia produsa incearca sa demonstreze ca, pe el il intereseaza soarta noastra, a romanilor, pe care de fapt ii detesta.
Ceea ce stiu foarte bine este ca, Ziua mortii lui
Traian Basescu va fi o zi de sarbatoare pentru romani. Vom trai si vom vedea.Poporul nu piere!!!

Musafir

#11575

2014-01-17 09:58

CETATENI!!! DORMITI LINISTITI...BASESCU "VA LUCREAZA" CA "SA TRAITI BINE"!!!!!!