Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

#9726

2014-01-10 10:49

Jos Basescu si sleatca lui!

Musafir

#9727

2014-01-10 10:49

Bravo Antena3,bravo Mihai Gadea,Mircea Badea,etc,etc.JOS REGIMUL BASESCU!!!

Musafir

#9728 democratia

2014-01-10 10:49

Am semnat petitia dar n-am incredere in democratia americana, democratia pentru ei, asa am perceput eu, inseamna doar interesele economice.
America poate fi prieten cu orice dictator care-i serveste interesele (vezi Noriega). Deasemenea, vezi reactia lor dupa Referendum din care mi-am dat seama ca sunt superficiali si ca Basescu le-a dat gratis ceva din tara asta: poate gazele de sist.Drept pentru care l-au sustinut, desi poporul l-a demis.

n-am

#9729 Re:

2014-01-10 10:49

#25: Doctoru' Andy -

...vreo 50.000 au "pus botu'" pana acuma. Ia-o p'asta!

xxx666

#9730

2014-01-10 10:49

Propun dizolvarea Parlamentuli si trimiterea acasa a celor 600 de puturosi nesimtiti care consuma banii romanilor pentru interesele proprii. A venit timpul sa schimbam totul de la zero. Monarhia salveaza ROMANIA!!!!!!

Musafir

#9731

2014-01-10 10:49

pe basescu cine oare l-a ales? toata mass-madia,toti care l-a spalat creerul,mintindu-i ca el va face totul,si intr_adevar a facut,dar nu ptr.popr ci impotriva lui,inclusuiv a voastra

Musafir

#9732

2014-01-10 10:49

sper sa conteze acest demers al nostru

Musafir

#9733

2014-01-10 10:49

Nu stiu daca ne ajuta cu ceva aceasta petitie dar ca toti Romanii eu mai sper ca cineva vede cu adevarat ce se antampla la noi an tara.Poate ca cineva le spune si Americanilor si liderilor europeni ca la noi Basescu a reusit sa transforme Romania an stat securist. Daca nu se iau masuri urgente an viitorul apropiat se pare ca nu o sa mai putem semna nici petitii si probabil ca o sa avem si acces limitat la internet.D-zeu sa ne apere, pentru ca guvernul se vede treaba ca nu are nici o treaba cu apararea individului an Romania

Musafir

#9734 CARMEN

2014-01-10 10:50

Draga Domnule Gidea va scriu din Italia dintr-o zona limitrofa Romei.Locuiesc cu sotul meu si cu fiica mea de aproximativ 8(opt)ani in aceste locuri deparde de TARA mea in care m-am nascut si in care am crescut.Indiferent cum este , e TARA mea, dar nu pot suporta sa o vad batjocorita in halul acesta de o mina de nesimtiti,Va rog sa mentineti treaza cu televiziunea dumneavoastra dorinta si increderea romanilor ca  vor veni si zile bune pentru noi toti.








.


Musafir

#9735

2014-01-10 10:50

DESTEAPTA-TE ROMANE!

Musafir

#9736

2014-01-10 10:50

Excelenta petitie !!! Semnati-o ROMANI cat mai MULTI !! Nu se mai poate asa !!!
Io Tepes

#9737 Dreptul la replica

2014-01-10 10:50

#9455: ANDY - SA VA FIE RUSINEEEEEEE PRIN CE INCERCATI SA PROMOVATI

TU esti un comisar al celor care nu au iesit la vot pentru demiterea presedintelui,esti sub carapacea protectoare a acestiu regim,care nu face decat rau acestei tari.Te faci ca nu vezi coruptia din jurul palatului prezidential nu? CINE i-a acordat cea mai inalta distinctie a Romaniei celui care ne vorbeste numai de bine pe la curtile europei?cine a spus ca nu va fi un presedinte votat la masa verde?cine a intarit democratia romaneasca prin indemnuri de a nu iesi populatia la vot?cine s-a inconjurat de corupti  si traseiste si le-a dat portofolii de ministri(udrea,berceanu,videanu......)Tin sa-ti aduc aminte ca am mai avut un presedinte jucator care era prezent in tot si in toate,care in comparatie cu cel de de acum a fost un sfant,ei bine acel conducator a murit de plamani,deoarece gloantele au fost RECI.

sunteti niste hoti

#9738 Sa va fie rusineeeeeeeeeeeee!

2014-01-10 10:50

#153: -

Sunteti o televiziune de rahat prin ceea ce incercati sa promovati. Nu va este rusine nesimtiti ce sunteti. Va aparati penalii in frunte cu Voiculescu pe care il aserviti, in loc sa priviti demni si cu dreptate societatea in care traim si sa criticati hotii, sa-i eliminati. Voi sunteti viitorul? Ce nesimtire va asumati. Bai gadea, (nu meriti sa fii scris cu majuscule) chiar refuzi sa vezi realitatea din aceasta tara? Te-a cumparat Voiculescu cu cativa galbeni si pentru asta mananci la rahat de nu-ti ajunge! Chiar nu vezi ce hotii la drumul mare se petrec in Romania? Incotro ne indreptam fratilor cu unul ca tine ce esti iresponsabil prin indemnul la ura si la nedreptate ce le faci prin televiziunea lui Voiculescu. Rusine, mare rusine sa-ti fie! Sa dea Dumnezeu odata sa fie condamnat acest mare HOT - Voiculescu si sa vedem atunci ce rahat o sa mai mananci. Si apoi poate o sa vina randul si al tau ca eu am timp sa astept.Traiasca ROMANIA SI SA ELIMINAM PENTRU TOTDEAUNA PE HOTI, PE MINCINOSI, PE ''DOCTORII'' CU COPY PASTE-CE AU OBTINUT DIPLOMELE PRIN METODE DE HOTIE.


Musafir

#9739

2014-01-10 10:50

da doamne sa aiba efect petitia noastra.nu se mai poate continua asa. bravo antena 3

Musafir

#9740

2014-01-10 10:50

Completare la mesajul nr.6057-Romania a devenit sub domnia lui Basescu o colonie umilita si jefuita de toti ce au vrut.Toti neica-nimeni,cu studii in antropologie-vezi Vivian Reding isi dau cu parerea la Justitia din Romania.Unii cu exces de molecule in cap sau cu studii aprofundate in fonfologie si total agramatici,inculti ne reprezinta tara in Parlamentul Europei.De fapt am trimis ce am votat.In acest timp tinerii romani parasesc tara pentru a munci,valorile pleaca din acest motiv si noi am ramas cu un personaj absolut odios,imoral,tradator de patrie.Traim vremuri grele,Romania este umilita,jefuita,vanduta iar politicienii,in majoritatea lor stiu sa faca un singur lucru-avere.Nu scapam de securisti nici in mormant.Cred ca singura solutie este Monarhia-singura care poate inlatura balcanismul jegos in tot si in toate,coruptia, de tip Poarta Otomana,mizeria morala,saracia.Carmen Stanescu

Musafir

#9741

2014-01-10 10:50

S.U.A. ROMANIA SA SATURAT DE EMISARI COMPETENTI SI CAND SPUN ROMANIA MA REFER LA 7.5 MILIOANE DE ROMANI CARE AU VOTAT SCHIMBAREA " DESPRE CE INDEPENDENTA VORBIM "

Musafir

#9742

2014-01-10 10:50

Ca OSTAS (in rezerva!)al patriei,de care si-a batut joc base cu gasca lui in timpul domniei lui boc,observ ca ARMATA din care mai fac inca parte nu mai are comandant sduprem,nu mai are drapel de respectat si nici PATRIE care sa fie recunoscatoare aparatorilor ei! Gresesc? Nu cred asta.A vandut flota,a vrut sa vanda aurul tarii si daca nu a reusit si asta,impostorul pe care l-am dat jos (si cu care nu am dorit sa COABITAM!)vinde acum tara la hectar! Rusine pentru el si...consecintele faptelor lui le vor simti si mai accentuat generatia care se ridica acum! Sa nu fie prea tarziu,victoras!

Musafir

#9743

2014-01-10 10:50

Vrem demnitatea inapoi!

Musafir

#9744

2014-01-10 10:50

Toate guvernele au subminat demnitatea poporului roman

Musafir

#9745

2014-01-10 10:50

Subscriu tuturor opiniilor in legătura cu abuzurile regimului basescu

Musafir

#9746 Re:

2014-01-10 10:50

#9: -

are de ctre cine ? de cei de langa noi de cunoscuti de ...romani care se murdaresc tinind cu dintii de scaunele lor !

 


Musafir

#9747

2014-01-10 10:50

nu mai vreau nedreptatea si hotia lui Basesescu si a PDL.jos tiranul,jos dictatorul....

Musafir

#9748

2014-01-10 10:51

JOS cu CHIORU!

Musafir

#9749

2014-01-10 10:51

jos cu mincinosul tradatorul de neam si tara

Musafir

#9750

2014-01-10 10:51

De exceptie aceasta actiune !