Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul

Denys4

#9626

2014-01-10 10:39

Dacă societatea ar fi curăţată de toate uscăturile,as fi mult mai linistit ptr.copii nostrii

Musafir

#9627

2014-01-10 10:39

Va multumesc pentru ceea ce faceti. Nu stiu ce cai sa mai gasim pentru normalizare.


Musafir

#9628

2014-01-10 10:39

Lasa-neee, lasa-nee !
rodica

#9629

2014-01-10 10:39

DOAMNE, OCROTESTE-I PE ROMANI !!!

Musafir

#9630

2014-01-10 10:39

Sa-i scapam pe romani de rusinea adusa de demisul Basescu!

Musafir

#9631

2014-01-10 10:39

merge m inainte

Musafir

#9632

2014-01-10 10:40

As semna petitia dar mi-e frica de masurile pe care le poate lua regimul Basescu impotriva mea ca persoana fizica. Am votat pentru demiterea presedintelui dar votul este secret. Nu indraznesc sa semnez aceasta petitie pentru ca afla identitatea mea.

Musafir

#9633

2014-01-10 10:40

Sunt de acord cu textul acestei petitii, dar de ce trebuie sa ajungem intr-o astfel de situatie fata de SUA? Ma simt ca la gradinita cand, certandu-ne pe o jucarie am alergat amandoi la Tov. educatoare!


Musafir

#9634

2014-01-10 10:40

Sper sa-si aminteasca si de milioanele de voturi din vara anului trecut.

Musafir

#9635

2014-01-10 10:40

TRIMITETI SI FORURILOR EUROPENE ACEASTA PETITIE.

Musafir

#9636

2014-01-10 10:40

jos Basescu!
sunt roman

#9637 SA VA FIE RUSINEEEEEEE PRIN CE INCERCATI SA PROMOVATI

2014-01-10 10:40

#9630: -

Sunteti o televiziune de rahat prin ceea ce incercati sa promovati. Nu va este rusine nesimtiti ce sunteti. Va aparati penalii in frunte cu Voiculescu pe care il aserviti, in loc sa priviti demni si cu dreptate societatea in care traim si sa criticati hotii, sa-i eliminati. Voi sunteti viitorul? Ce nesimtire va asumati. Bai gadea, (nu meriti sa fii scris cu majuscule) chiar refuzi sa vezi realitatea din aceasta tara? Te-a cumparat Voiculescu cu cativa galbeni si pentru asta mananci la rahat de nu-ti ajunge! Chiar nu vezi ce hotii la drumul mare se petrec in Romania? Incotro ne indreptam fratilor cu unul ca tine ce esti iresponsabil prin indemnul la ura si la nedreptate ce le faci prin televiziunea lui Voiculescu. Rusine, mare rusine sa-ti fie! Sa dea Dumnezeu odata sa fie condamnat acest mare HOT - Voiculescu si sa vedem atunci ce rahat o sa mai mananci. Si apoi poate o sa vina randul si al tau ca eu am timp sa astept.Traiasca ROMANIA SI SA ELIMINAM PENTRU TOTDEAUNA PE HOTI, PE MINCINOSI, PE ''DOCTORII'' CU COPY PASTE-CE AU OBTINUT DIPLOMELE PRIN METODE DE HOTIE.


Musafir

#9638

2014-01-10 10:40

Sunt de acord cu cele mentionate in petitie.

Musafir

#9639

2014-01-10 10:40

Doamne ajuta!

Musafir

#9640

2014-01-10 10:40

sunt convins ca se vor aduna peste un milion de semnaturi insa nu sunt convins ca problemele noastre se vor rezolva.regret f.tare ca ne-am pus speranta intr-o coalitie care s-a dovedit a fi incapabila sa lupte cu o hiena si haita ei.folosind metode de bun simnt.hiena trebuie atacata cu aceleasi arme nesimntite cu care ataca ea.va recomand sa duceti lupta mai departe dar va rog sa mai schimbati decorul si sa aveti in vedere ca mai sunt in tara aceasta si alti oameni care pot venila postul antena 3 si sa-si exprime nemultumirile.persoanele invitate de dumneavoastra tot timpul s-a obisnuit lumea cu fetele lor si co modul de a repeta aceleasi impresii si concluzii tot timpul .mai faceti schimbari.si eu am ceva de spus intregii natiuni care nu stie altceva decit sa se ascunda si sa taca lasindu-i pe altii sa le rezolve problemele.

Musafir

#9641

2014-01-10 10:40

Ma bucura aceasta initiativa.Era bine,insa sa nu fi existat motiv s- o facem.Din pacate,,,blestemul Basescu ,trebuie sa dispara.

Musafir

#9642

2014-01-10 10:40

Bravo d-lor, adevarati barbati!

Musafir

#9643

2014-01-10 10:40

VREAU ca familia mea, nepotii mei sa traiasca intr-o societate normala, bazata pe respect pentru cetatenii si valorile ei!!!!!

Musafir

#9644

2014-01-10 10:41

Va urmaresc, va admir si va urez mult succes!

Musafir

#9645

2014-01-10 10:41

Sper sa cada cat mai repede acest personaj Basescu.

Musafir

#9646 Re:

2014-01-10 10:41

#1: -

Si felix motanul la parnaie si e OK


Musafir

#9647

2014-01-10 10:41

DNA apara ucigasii (grupul infractional condus de Gheorghe Dobra care fabrica dosare penale ).
Doasrul nr. 10882/311/2010, este o facatura care pute insuportabil si duhneste a coruptie si ticalosie, manevrata de procurori si politisti de la Serviciului de Investigare a Fraudelor care isi folosesc functia publica pentru interese personale.
Documentele false sunt intocmite de „ artizanii maşinaţiilor infracţionale care au o îndelungată practică în cercetarea infracţiunilor economice” respectiv Comisarul sef Nedeloiu Constantin, Comisarul Mas Iulica, Scms de politie Corman Gabriel si alt,i ajutati de procurorul Marin Calusaru si magistratul judecator Constantin Luiz pentru care am cerut inceperea urmaririi penale insa DNA-ul Serviciul Teritorial Craiova, ii apara.

Din punctul meu de vedere Justitia din Judetul OLT a devenit o latrina in care s-au strans si solidarizat impotriva firii umane, impotriva tuturor valorilor lumii civilizate si impotriva statului de drept, cele mai rapace, hidoase, infioratoare si dezgustatoare mutatii ale speciei umane in general si ale natiunii romane in special.
Nedreptatea este un cuvant mult prea bland pentru ceea ce fac bisnitari de sentinte care au asediat si privatizat justitia din Judetul Olt. Din pacate numele acestora este cunoscut si nu mai este mult pana isi vor afisa si o firma pe holurile Judecatoriei si Tribunalului Olt: Vand sentinte convenabil SRL –
Judecatoria Slatina si Tribunalul Olt au fost deja transformate în BAZARE în care se vând la tarabă sentinţe judecătoreşti pentru Alro Slatina si alti infractori, judecatori afisind o totala indiferenta in fata dreptatii, fara a avea puterea de a se desface de prejudecatile care le intuneca vederea (verzisorii). Judetul Olt este capusat, pana la varf, de oamenii obedienti, de infractori in roba fie ca se numesc politisti, procurori sau judecatori. Corupţia este un cancer care a ucis intreg sistemul judiciar al judetului Olt şi ideea de dreptate.
In sistemul de justitie al mafiotilor olteni, ceea ce numim noi coruptie este firesc si lege suprema. Pe holurile parchetelor, Judecatoriei Slatina si Tribunalului OLT (vezi Dosarul 4150/104/2013), se tranzactioneaza sentinte la liber.
Iti faci o intrare in vre-o organizatie sau grup infractional de tipul celui condus de Dobra GHEORGHE si ai access nelimitat la justitie “ cum vrea muschiul tau” . De acum onorabilii magistrati au inceput sa lucreze si pe troc in sistem barter, “tu-mi dai mie eu iti dau tie” si astfel nici nu mai stii unde dai si unde crapa.
O justitie mai bolnava si decazuta ca cea din Slatina nu cred ca exista sau daca exista nu se distinge si nu se afiseaza ca oameni cu demnitate.
Am certitudinea ca toti oamenii Legii sunt conectati la banii murdari, ca vin in Sala de judecata cu Solutia in buzunar, ca au de executat un ordin, intemeind un blat intre domniile lor si infractorii.

Musafir

#9648

2014-01-10 10:41

Voi sunteti TELEVIZIUNEA NATIONALA A ROMANIEI.
Constantin

#9649 Corect

2014-01-10 10:41

Sunt alaturi de voi. Intentie laudabila!
giulesteanu

#9650 Re: SA VA FIE RUSINEEEEEEE PRIN CE INCERCATI SA PROMOVATI

2014-01-10 10:41

#9477: ELY - SA VA FIE RUSINEEEEEEE PRIN CE INCERCATI SA PROMOVATI 

 Ely, pot  să cred că ești și tu din gașca de lingători de cur a suspendatului ? Aveți o obsesie bolnăvicioasă molipsită de la base împotriva lui Voiculescu, toate acțiumile și gândurile voastre se îndreptă spre un singur scop : să îi terminăm pe toți care cei care nu vor să frece puntea la președinție !!!!!!

Voiculescu în sus, voiculescu în jos, ba mogul, ba motan, numai similitudinea de turnător între base și felix nu se relevează tolomacilor ! Prietenii știu de ce !