Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

#9251

2014-01-10 09:56

Romanii trebuie sa iasa in strada, doar asa scapam de Bas si de oamenii lui.

Musafir

#9252

2014-01-10 09:56

Eu nu inteleg cum o tara in care, cam o data pe luna,un dezaxat ia o arma de foc si ucide la intamplare oameni nevinovati, isi poate imagina ca ofera un model de 'stat de drept' ba mai mult, vine sa te ia la intrebari in legatura cu acesta. Si parca sa fie siguri ca vor aparea cat mai multi din aceasta categorie, recent s-au 'gandit' ca prin legalizarea consumului unor droguri ar putea sa-i ajute (!?) pe cei care folosesc armele ca pe niste simple jucarii. Ca altfel cum sa interpretezi o astfel de masura in contextul violentei din ce in ce mai greu de controlat in America, dar si in lume.

Musafir

#9253

2014-01-10 09:56

...Doamne, fă-i pe cei ce nu vor să ne creadă, să se convingă că noi vrem binele nostru...
Atunci am sa va cred ca doriti binele neamului meu, cand am sa va aud strigand din toti rarunchii ca

#9254

2014-01-10 09:56

Atunci am sa va cred ca doriti binele neamului meu, cand am sa va aud strigand din toti rarunchii ca Varanul securist trebuie sa infunde puscaria pe viata! Sa va aud, derbedei antenisti si antenizati fara voia voastra, in cor, toti odata, ca sa se auda pana peste ocean!Strigati toti intr-un glas: Voi-cu-les-cu du-pa gra-tii! Voi-cu-les-cu du-pa gra-tii! Voi-cu-les-cu du-pa gra-tii! Voi-cu-les-cu du-pa gra-tii! Voi-cu-les-cu du-pa gra-tii!

Voi-cu-les-cu du-pa gra-tii!

Voi-cu-les-cu du-pa gra-tii!

Voi-cu-les-cu du-pa gra-tii!

Mai tare, ca tara nu va aude:

Voi-cu-les-cu du-pa gra-tii!

Voi-cu-les-cu du-pa gra-tii!

Haideti, Badea, Gadea, Chireac, Tudor, et comp., in cor cu totii, sa auda si varanul: Voi-cu-les-cu du-pa gra-tii! Voi-cu-les-cu du-pa gra-tii! Voi-cu-les-cu du-pa gra-tii!

Nu se aude... Nu vreti sa-i convingeti pe americani ca sunteti de buna credinta??? Stiu ei ce stiu! Ha,ha,ha,ha! Cred ca i s-a facut cam frigut lui Felix - motanul! Apucati-va sa preparati chiftelute, sa aveti ce-i zvarli cu prastia in curand! Nu va avea voie decat la 4 vizite pe luna, nu va poate primi pe toti odata, derbedei ce sunteti!

Musafir

#9255

2014-01-10 09:56

AMR 50 de saptamani pentru matrozul chior!
mama_ani2004@yahoo.com

#9256

2014-01-10 09:56

Ma bucur sa stiu ca in tara mea sunt oameni ca cei de la Antena 3.
Le doresc sa reuseasca in tot ce fac.

Musafir

#9257

2014-01-10 09:56

Suntem ingroziti de viitorul tarii in care am crescut si ne~am nascut.Dorim un stat de drept,in adevaratul sens al cuvintului, .exact ca in tarile din occident!ca si in SUA,GERMANIA,AUSTRIA sa ne bucuram de zilele date de Dumnezeu pe acest pamint.
Maria

#9258

2014-01-10 09:56

Felicitari pentru tot ce faceti sunteti cei mai buni!

Musafir

#9259 Re: petitie

2014-01-10 09:56


Musafir

#9260 Abuzurile din Romania trece oceanul.

2014-01-10 09:56

Este timpul ca puterea corupta a lui Basescu cel suspendat de 80% din alegatori pe care PDL ii cred slugi sa ia sfarsit. Nu se poate ca atatea acte de delapidare si fraude pe care l-au facut sa nu fie pedepsite cum se cuvine.Sa luam exemplu de condamnari di china si nordcoreeni.Nu vrem politica lor dar pedepsele ar prinde bine politicienilor din ROMANIA.Sunt mahnit si dezamagit de toate guvernarile de pana acum.sa se aplice legea lustratiei sa nu mai fie in politica comunistiii! Cu stima Nicupetre


Musafir

#9261

2014-01-10 09:56

Initiativa voastra de-a informa pe cei de peste ocean,este laudabila si speram din toata inima sa aiba un efect pozitiv.

Musafir

#9262

2014-01-10 09:56

De ce abia acum?

Musafir

#9263

2014-01-10 09:56

As dori sa traiesc intr-o tara,in care procurorul general "ancheteaza" un presedinte de stat pentru minciuna(Clinton presedinte SUA) si nu un presedinte care "se da autoritar" la procurorul general (vezi Laura Covesi si apostrofarea la CSM a actualului procuror general).
Poate este corect sa se raporteze si rezultatul de la Recesamant,in comparatie cu numarul dosarelor de frauda la Referendum.

Musafir

#9264

2014-01-10 09:57

jos basescu asa jice nepotica mea de 4 ani
Nely

#9265

2014-01-10 09:57

Multumim Lui Dumnezeu ca existati !

Musafir

#9266

2014-01-10 09:57

sunt de acord cu petitia pentru ca vreau un trai decent si nu ma asteptam ca dupa 35 de ani se munca plus 5 ani de facultate sa vina sa ne conduca asemenea specimene sa afle toata lumea cum suntem tratati nu numai noi pensionarii dar si majoritatea romanilor care muncesc cinstit si vor un trai mai bun si sa se termine si sa dispara toti mafiotii care au ajuns acolo prin smecherie si hotie si sa ne rada in nas ca ei sunt destepti in realitate sunt niste parveniti inculti care ne au mancat 10 ani din viata in frunte cu conducatorul lor iubit un om fara scrupule(cum se zice la noi fara mama fara tata care cand se supara il omoara intai pe tatsu...citat din folclorul nostru romanesc)si care a nesocotit votul celor 7400000 romani care au votat ca el sa nu mai stea cocotat acolo unde este.Va multumim ca ne ati dat ocazia sa exprimam pentru ca meritam si noi o viata decenta si mai mult respect,Margareta Draghia.

Musafir

#9267

2014-01-10 09:57

Aveti mare dreptate , nu se face nimic bun in aceasta tara, copii nostri nu vor mai avea ce am avut noi" O copilarie umbrita de Ceausescu dar FERICITA " , CE VOR FACE IN CONTINUARE?

Musafir

#9268

2014-01-10 09:57

Antena 3 este Vocea Romaniei! Bravo! Sa ne traiti si va multumim ca existati!!!
Miron

#9269 Re:

2014-01-10 09:57

#9254: Atunci am sa va cred ca doriti binele neamului meu, cand am sa va aud strigand din toti rarunchii ca -

Te-ai gandit sa urmezi un tratament psihiatric?

Te-ar putea ajuta, desi pari un caz disperat...

postacul suparat

#9270 Lacustele portocalii au devalizat economia romaneasca!

2014-01-10 09:58

Rapoartele Curtii de Conturi vorbesc despre o frauda inimaginabila! Si cu toate astea procurorii nu misca nimic! Este evident faptul ca justitia este controlata de la Cotroceni prin factorii de decizie de la nivelul DNA, DIICOT dar si la nivelul parchetelor ordinare. A venit vremea sa curatam Romania de lepre! Jos Basescu!
josMa!

#9271 bravo!

2014-01-10 09:58

Sper sa aiba urmari
ciprian felecan constantin

#9272 Acum sau niciodata,ne alegem alta soarta.

2014-01-10 09:58

Era intr-o duminica dimineata cind ni sa spus ca e razboi,incepea asa zisa Revolutie eram soldat.Recuperind amintirile imi dau seama ca da,suntem multi dar degeaba.Sintem un fel de Don Quijote care vor ceva,dar bate vintul si nu ne aude nimeni.Eu stiu ca trebuie sa aiba cineva puterea banilor,dar am vrea sa vedem ca CINEVA se gindeste si la NOI.E loc pentru toti in lumea asta.Votez pe Badea Presedinte.

Musafir

#9273

2014-01-10 09:58

ne-am saturat de mincinosi si de nemernici.

Musafir

#9274

2014-01-10 09:58

Doamne-ajuta sa fie de folos acestei natii greu incercata!

Musafir

#9275

2014-01-10 09:58

Cred ca toti ne-am saturat de minciunile zilnice ale "razgandacului", inclusiv ai lui, pe care ii foloseste si dupa care ii arunca la gunoi. Cu tristete pot sa spun ca atat reprezentantii UE cat si cei ai SUA ii fac jocul "fiintei extraordinare" de parca poporul roman si vointa acestuia ar fi de neluat in consideratie. Cand spun cu tristete, sunt ferm convins ca toti stiu situatia reala dar, primeaza interesele lor nu ale celor mai multi romani. Oare ce a promis ca le ofera asazisa "fiinta"?.