Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

#9151

2014-01-10 09:44

de multe ori justitia lasa de dorit;fratele meu are 26 de ani ;sta la jilava pt ca a avut de dat in urma unui accident 4oooo delei noi victimei sau mai bine zis fiicei victimei decedate(88 ani);nu am avut de unde sa-i dau toti banii a facut recurs de 3 ori mi-a amenintat fratele ca unul din judecatori este nasul ei si uite asa fratele meu a fost arestat pt 2 ani si 6 luni 'pt ce oare?trebuia sa fure, sa devina infractor?nu,l-a transformat juatitia in infractor bagandu-l in puscarie cu cei mai versati si feroce criminali .asta este JUSTITIA ROMANA ' MULTUMESC CA EXISTATSI VA MULTUMESTE SI FRATELE MEU

Musafir

#9152

2014-01-10 09:44

Domnule Obama,daca 1(unu)milion de cetateni americani v-ar spune`PLECATI-in vazul intregului Mapamond-pentru ca nu ne mai reprezentati,CE ANUME A-TI FACE?.CE A-TI FACE,daca,constitutia SUA ar fi permis-in cazul in care a-ti fi fost demis de89 la suta din cei prezenti la vot(cite milioane ar insimna asta raportat la populatia SUA?)

Musafir

#9153

2014-01-10 09:44

Va felicit pentru initiativa!

Musafir

#9154 Re:

2014-01-10 09:44

#25: Doctoru' Andy -  

 Taci mancatorule de CACAT!!!

Ciryl

#9155 Te "pup" pa pa...

2014-01-10 09:44

10 ani de abuzuri... 20 de ani de racoare!

Musafir

#9156

2014-01-10 09:44

cu basescu la putere a noastra speranta piere daka vreti sa fie bine ascultati-ma pe mine sa-l dam jos d la putere si coruptia va piere!
musafir

#9157 Re: Petitie online

2014-01-10 09:44

#9116: TZO - Petitie online

hei,nici chiar traiasca regele ! avem destui paduchi ai nostri.nu avem nevoie de toti nepotii,stranepotii si tot felul de mostenitori care habar nu au de lb.romana.


Musafir

#9158

2014-01-10 09:44

Dragi redactori ai petitie ati uitat sa mentionati umilirea romanilor de la referendumul de demitere al lui Basescu din 2012. Pentru el suntem doar praf in ochi.
Astept orice alta initiativa de a schimba ceva in Romania, pana nu vom pleca toti! Poate sistemul de invatamant? Si mai ales mentalitatea oamenilor cum ca noi nu putem face nimic. Daca nu noi atunci cine?

Musafir

#9159

2014-01-10 09:44

Pana cand trebuie sa acceptam umilinta de a avea in frunte personaje care nu ne reprezinta??? Ne pot raspunde cei carora le "datoram" neputinta de a sta cu spatele drept, capul sus si privirea inainte?!
Patriot

#9160

2014-01-10 09:44

Gadea! Hai si tu: Voi-cu-les-cu du-pa gra-tii! Voiculescu dupa gratii!

Musafir

#9161

2014-01-10 09:44

Aceasta actiune trebuia initiata mai de mult,imediat dupa referendumul initiat pentru suspendarea lui Basescu,dar sper ca nici-o data nu e prea tarziu.

Musafir

#9162

2014-01-10 09:45

VA FELICITAM PENTRU INITIATIVA.
SI COLEGII DE SERVICI SUNT DE ACEEASI PARERE.

Musafir

#9163

2014-01-10 09:45

Sa aveti izbanda sa dea Dumnezeu! Ne-am saturat de umilinte minciuna si saracie. Bietul Ceausescu ,stia el ca banditii care vor veni dupa el , vor vinde tara cu popor cu tot. Ce bine ca nu-i lasati. D-zeu sa va dea sanatate si minte buna, sa aveti noroc mult!

Musafir

#9164

2014-01-10 09:46

Datorita regimului Basescu , am renuntat la cariera de profesor dupa 12 ani de invatamant , perioada in care am fost pe rand director adjunct si director plin al unei scoli , astazi lucrez la o fabrica din germania unde intamplator, sau poate nu, sunt coleg cu alti doi profesori romani , daca acest regim va continua( si va rog nu va culcati pe urechea ca in decembrie pleaca , isi poate lasa un cui al lui pepelea ) am putea complecta cancelaria !
nelu

#9165

2014-01-10 09:46

jos băş...escu

Musafir

#9166

2014-01-10 09:46

Am ajuns sa traim intro tara in care nu te mai simti in siguranta, chiar daca esti un cetatean onest.
O parte din cetateni tarii sunt deasupra tuturor si "independenti". Nu este posibil ca un Parlament ales de TOTI cetatenii sa nu aiba nicio posibilitate de control asupra unor suspiciuni "resonabile".
Inseamna ca legile sunt proaste si ele trebuie schimbate rapid.
NIMENI NU ESTE MAI PRESUS DE LEGE! Toti trebuie sa raspunda pentru faptele lor.
Daca asteptam ca DUmnezeu sa-i pedepresca (asta se va intampla oricum) pentru noi va fi mult prea tarziu.

Musafir

#9167

2014-01-10 09:46

de acord

Musafir

#9168

2014-01-10 09:47

Va multumesc din suflet pentru aceasta initiativa.
Nimai uniti vom putea lupta impotriva raului.

Musafir

#9169

2014-01-10 09:47

Subscriu la afirmatia ca justitia este subordonata politic in general si in special lui Basescu,dat fiind aceasta interferenta justitia este strimba si corupta.Acesta este doar inceputul dezastrului unui popor care si-a distrus sistemul educational, unde lipsa cultivarii virtutiilor a dus la formarea unui popor de idioti, de hoti si de lasi.Lipsa de atitudine de a pune degetul pe rana va duce la pierderea libertatii si demnitatii umane, la pierderea identitatii nationale.

Musafir

#9170

2014-01-10 09:47

vrem sa ne intoarcem acasa intr-o tara curata si lapropiu si la figurat

Musafir

#9171 Re: Re:

2014-01-10 09:47

#9154: - Re:

mirosi urat a basi(na)st !

 


Musafir

#9172

2014-01-10 09:47

Deja am comentat asta.Stiti foarte bine ca cel care se crede presedinte acum nu este singura grava problema a acestei tari,sunt multe probleme grave marcate de dezinteresul si coruptia si incompetenta celor care au fraiele tarii in maini.Dar am facut chestia asta(chiar daca este foarte greu ceae ce vreti dumneavoastra sa faceti)ca un protest fata de cum am fost batjocoriti in acea vara,fata de haosul legal si moral care s-a intamplat atunci,modul barbar si gaunos cum am fost noi ignorati si calcati in picioare.Nu se poate ca intr-o tara care se pretinde democratica un presedinte sa fie pus intr-o functie printr-o hotarare oarecare care mai este si total ilegala si total nefondata.ASA CEVA NU SE FACE!sa le spuneti chestia asta.

Musafir

#9173

2014-01-10 09:47

Sper ca tara noastra sa intre pe un fagas normal, fara ura si rautate duse la paroxism.

Musafir

#9174

2014-01-10 09:47

Americanii sa-si abundenta gunoaielor din ochii lor,pentru ca la ei este democratie, doar pentru unii.Ce este in afara Romei sint barbari.

Musafir

#9175 CU BASESCU LA PUTERE CHIAR SI USL-UL PIERE!

2014-01-10 09:47

O sa-i doara in,,dos'' sau in bas cand vor afla de aceasta petitie!Daca ar fi venit la putere niste oameni cinstiti care sa-si respecte cuvantul si ceea ce racneau din toti bojogii inainte de referendumul de suspendare,ar fi pus in aplicare,poate era altfel.USL,in frunte cu Antonescu si Ponta uita de ce i-am votat.Ei cred ca noi doream sa vina Ponta sa guverneze ,noi sa-i platim taxe si impozite si el sa ne platesca salarii si pensii,dupa cum se exprima cand mai da declaratii reporterilor.''EL E GUVERNUL''.Nu vedeti ca dupa ce a venit cu buza umflata de la Mr.Barosso l-a facut ''pisicut''si Mr.Base?!Nu-l auziti cum zice ca mai e putin(doar un an)si pleaca Base si el o sa guverneze linistit ,si noi sa stam cuminti D-le Gadea si sa-l gadilam la gusa sa se simta bine cand vine la Antena 3.Sa nu-i spuna nimeni ca e mai slab ca Boc.Macar ala nu comenta cand spunea Base ce trebuie sa faca Guvernul!Asta intai se incontreaza si dupa aceea o lasa tot cum zice Base.Asa ca speranta ramane tot la DUMNEZEU.Vedeti ca nici cu 70% nu sunt in stare sa faca legi bune ,pentru tara nu pentru ei,si nu realizeaza ca timpul trece si ei nu sant vesnici?!