Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

#7926

2014-01-10 06:46

Nemernicia de la cotroceni trebuie sa dispara cat mai repede !! faptul ca basescu face ca strainii sa poata cumpara PAMANTUL  pt care au murit stramosii nostrii, ma face sa-l urasc din tot sufletul pe acest vanzator de pamant stramosesc !! Daca am avea bani am cumpara noi pamantul nostru , dar el stie ca noi saracii nu putem atata timp cat el va sta acolo in dauna noastra !! Stefan cel Mare , Mircea cel Batran si multi alti conducatori erau in fruntea poporului cand era vorba sa apere pamantul , acest asa zis presedinte e singur in afara poporului si vinde cum vrea el !!


Musafir

#7927

2014-01-10 06:47

i hope this petision will have some consequences in our lives,after a big disappointment in July 2012 when after over 7.5 milion voters told Mr. Basescu to leave the presidency and him with a some part of a so called justice and Romanian Constitutional Court refuse tu put in charge that desire and achievment.Now Romania is a divided country between social classes and profesional categories where a policeman or a teacher with 20 years of work have a salary that put them to the edge of society and it`s similar with social aids in some countries from E.U.....and in the first days of 2014 Basescu said that his famous saying of him with one that won the first presidency ~let live well~ it was not a promise to us but only a saying...and he is the president of Romania!

Musafir

#7928

2014-01-10 06:47

Justitia din Romania este corupta pentru ca promovarile se fac pe criterii politice, "asa numitul presedinte de la Cotroceni" are interes ca in pozitiile cheie sa ajunga oamenii pe care ii poate controla si care, se fac ca nu vad mizeriile facute de el si partidul care l-a sustinut, in ultimii 10 ani.Toti acestia sunt o rusine, nu reprezinta poporul Roman si au batjocorit si batjocoresc in continuare toate valorile spirituale si morale ale acestui popor, pentru care stramosii nostri si tinerii de la Timisoara si din toata tara, au platit cu viata.
Rusine si celorlalte institutii ale statului care au dovedit ca nu au nici curaj, nici caracter, asteptand ca poporul sa faca ordine.Ar trebui ca toate aceste institutii sa cada in genunchi si sa ceara iertare acestui popor umil si mult prea rabdator.Bravo Antena 3, pentru aceasta initiativa!

Musafir

#7929

2014-01-10 06:47

Era timpul sa ne desteptam. A sosit ora adevarului.

Musafir

#7930

2014-01-10 06:47

din cauza regimului lui basescu am plecat din tara si speram ca dupa pecarea lui care ne-am dori sa fie cit mai repede sa putem sa revenim acasa . avem speranta ca o sa traim bine si la noi sa nu mai fim nevoiti sa fim umiliti ,si sa traim demn acasa la noi asa sa ne ajute dumnezeu.

Musafir

#7931

2014-01-10 06:47

Sunt atatea de zis... nu cred ca avem atata spatiu ca sa-mi spun tot "of"-ul. Am tot votat in ultimii ani dar dezamagirea este mare... Am votat sa-l demitem pe basescu cu "b" mic, am votat usl-ul, la locale etc. Cu ce m-am ales (vorbesc strict in numele meu!)? Cu o mare INSATISFACTIE! Usl doarme in Guvern, in Parlament, in birourile din teritoriu... Asta este impresia generala a tuturor cu care vorbesc.

Musafir

#7932

2014-01-10 06:48

Poate in felul acesta va inelege in sfarsit, cine trebuie, ce a insemnat pentru romanii din Romania perioada de domnie intunecata a lui Basescu.

Musafir

#7933

2014-01-10 06:48

felicitari domnule gadea.sunteti cred ca unicul om din aceasta tara care a avut curajul sa faca un pas imens,acela de a anunta intreaga lume cu privire la hotia si hotii din romania.sper sa aiba macar 10% efect benefic asupra romanilor.felicitari

Musafir

#7934

2014-01-10 06:48

ancrederea sa spulberat santeti singura noastra speranta va mulmumim

Musafir

#7935

2014-01-10 06:48

POPORUL A DECIS / BASESCU E DEMIS !!! ASTA E VOINTA INTREGULUI POPOR !!! DE CE SE MAI AFLA LA COTROCENI ????

Musafir

#7936

2014-01-10 06:48

Presedintele Basescu n-a fost in stare sa faca din Romania o tara prosperaacum vrea sa distruga si Republica Moldova.S-o sprijini sa intre in U.E,sa aiba cetateni prosperi si fericiti,asa cum noi nu am ajunsinca ,.Dar speranta.....


Musafir

#7937

2014-01-10 06:49

Trebuia sa subliniati ca basescu(asa trebuie sa i se scrie numele) este unul din cei mai mari corupti ai tarii. Numai faptul ca si-a repartizat, ILEGAL, o casa de la stat, era de-ajuns sa fie cercetat de DNA(ca de demisie nici nu se pune problema, la un asemenea individ.)si condamnat.

Musafir

#7938

2014-01-10 06:49

IMI DORESC JILAVA OCUPATA COMPLET DE TOATA CLICA BASISTA.

Musafir

#7939

2014-01-10 06:49

partea rea este ca nu avem cui sa ii dam votul la urmatoarele alegeri ...

Musafir

#7940

2014-01-10 06:49

Sa devenim o tara normala, cu politicieni corecti si cu interes pentru tara lor.

Musafir

#7941

2014-01-10 06:49

bravo,sunt alaturi de toti oamenii care vor binele acestei tari cu cel mai frumos nume.

Musafir

#7942

2014-01-10 06:49

Este binevenita aceasta petitie pentru ca m-am saturat sa vad toate abuzurile facute de acesti oameni si in final sa platim noi toti .Va multumim.
Florina Muntean

#7943 Semnaturi petitie

2014-01-10 06:49

Ceea ce este foarte trist si surprinzator pentru mine, chiar amar, este ca multi dintre semnatarii petitiei nu au avut curajul sa-si dea numele - probabil de frica unor posibile consecinte.
Cel mai mare rau facut de regimul Basescu, in opinia mea, nu este de a folosi justitia pentru a-si atinge propriile interese, nici macar deturnarea fondurilor si imbogatirea ilegala a celor de la putere, dar - si o spun cu tristete si resemnare din pacate - reinstaurarea regimului care ne-a ingenuncheat timp de 50 de ani, regimul de teroare al securitatii comuniste.
Este trist ca nu avem coloana vertebrala, mandrie si curaj in fata unor persoane care nu merita numele de OM.
mama

#7944 Re:

2014-01-10 06:49

#51: - 

initiativa mai mult decat laudativa ; ca intotdeuna, postul d-voastra ,se dovedeste a fi dedicat oamenilor cu judecata cinstita  , fireasca , intr-o tara normala ,dar care are probleme grele din cauza unuia care a manipulat cu cinism pe atatia altii care nu l-au "citit" dupa fizionomie cam ce caracter oribil are - eu ,am" vazut "si simtit acest lucru cu foarte multi ani in urma ,si cu parere de rau , nu m-am inselat ;

sa speram ca aceasta petitie va fi inteleasa, si se vor corecta deciziile nefericite care le iau altii pentru tara noastra

 respect si admiratie pentru tot ceea ce faceti ;( din pacate suntem inca multi care nu avem aceasta posibilitate da a face ceva concret - decat sa mergem la vot , sau , iata sa dam cate o semnatura cu care " luptam "

Impreuna sa fim increzatori ca vom reusi , atat pentru noi ( cei mai in varsta ) , dar mai ales pentru copii nostri


Musafir

#7945

2014-01-10 06:49

pe cand o petitie cu abuzurile savarsite si in alte institutii ale statului (politie,servicii,vama )ale aceluiasi grup mafiot

Musafir

#7946

2014-01-10 06:50

Sunt cel mai inversunat atibasist,dar am avut gura legata deorece am fost atat eu cat si sotia angajati la stat(sub tutela primariei).Eu am fost dat afara iar sotia inca rezista.Toate acestea au fost coordonate de oamenii adusi de acolitii lui basescu din toate partidele.Ca mai sunt si uscaturi,oportunisti.Cu stmima .Buna Initiativa!
LUCIAN
Musafir

#7947

2014-01-10 06:50

Basescu a reusit printr-o strategie diabolica sa subjuge creerele multor oameni din cadrul a ce se cheama justitie si astfel sa creeze o retea de corupti si profitori care s-au imbogatit peste noapte Depling unele legi din timpul regimului Ceausist cu ar fi legea controlului averilor ilicite Daca acum ar mai exista majoritatea celor cu averi fabuloase ar infunda puscariile iar noi am avea un buget arhisuficient pentru un trai mai bun Pacat ca USL-ul este este o uniune foarte slaba ,alcatuita din oameni foarte slabi Pacat.Ma intreb totusi oamenii cinstiti din cadrul justitiei UNDE SINT ?Ei ar trebui sa puna umarul si sa se uneasca pentru a inlatura pe cei corupti Inseamna ca nici acestia nu sint curati la suflet si minte UNDE ESTI TU TEPES DOAMNE

FELIX LA PUSCARIE!

#7948 VARANUL LA PUSCARIE!!!

2014-01-10 06:50

Oare, cat de prost, cazut in cap trebuie sa fii, ca sa semnezi asa ceva scris de varanul infractor voiculescu?? :/ .baa,nu-mi vine sa cred cat de multi de prostaci sunt in tara aia :))) BASESCU E CEL MAI MARE PATRIOT ROMAN DUPA CUZA SI ION ANTONESCU!

Musafir

#7949

2014-01-10 06:50

N-as sti de unde sa incep,
dar mai ales,
unde sa ma opresc !
Nu exista spatiu pe net, cate sunt de spus !

Musafir

#7950

2014-01-10 06:50

America si Europa trebuie sa afle odata adevarul despre ceea ce se intampla in Romania.Felicitari pentru initiativa!