Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

#7526

2014-01-10 04:35

I wholeheartedly subscribe this letter sent to Mr John Kerry/USA Secretary of State

Musafir

#7527

2014-01-10 04:36

Nu cred ca americanii nu cunosc situatia reala din tara, dar dupa primirea acestei petitii nu vor mai putea s-o coteasca pe dupe visin si sa-i acorde un sprijin nesimtit lui Basescu si regimului sau... Desi...

Musafir

#7528

2014-01-10 04:36

Cum sa nu doresc independenta justitiei daca personal m-am confruntat cu o situatie (proces), cand judecatorul care instrumenta dosarul de fost detinut politic al socrului meu astepta ordine de la Cotroceni.Plus multe alte lucruri de care se pomeneste in aceasta petitie ma determina.

Musafir

#7529

2014-01-10 04:36

Basescu este TRADATOR DE TARA.Am fost vanduti pentru bunastarea familiei lui.

Musafir

#7530

2014-01-10 04:37

Domnule,Mihai Gadea va multumesc pentru aceasta initoativa, am semnat aceasta petitie pentru ca doresc sa se
termine pt. totdeauna cu abuzurile in aceasta tara.

Musafir

#7531

2014-01-10 04:38

Era necesara o asemenea actiune de mult timp.Salut actiunea .

Musafir

#7532

2014-01-10 04:38

sa se reia la toate emisiunile aceasta petitie,ca tot mai multe persoane sa poata semna.acelasi lucru ar trebui facut si la germani,englezi,francezi sa nu mai ignore vointa poporului roman in sprijinirea unueia sau a alteia persoane care le face lor diverse favoruri.

Musafir

#7533

2014-01-10 04:38

Buna ziua,
ma bucur pentru aceasta initiativa,si sper sa aiba si ecou.Am scris si voi mai scrie , am vorbit si voi mai vorbi.In calitate de cetatean care simte live ce inseamna abuzurile, ce inseamna "parodia",numita justitie. Cu toate ca datorita comentariilor pe care le-am scris pe pagina mea de facebook, am avut parte in mesajele private de diverse "urari"de la injuraturi pana la amenintari directe ,venite de la diverse entitati fara identitate ,nu renunt. Si pe aceasta cale fac inca un apel la voi toti :schimbarea nu vine din spatiu ci de la fiecare dintre noi. Care daca acceptam in continuare aceasta mocirla in care ne scaldam, devnim complicii acelora care o intretin. Gandeste natie romana, gandeste ca nu dauneaza sanatatii. Mihaela Marinescu


Musafir

#7534

2014-01-10 04:41

Jos dictatura basista !
aaa

#7535 Dorel

2014-01-10 04:42

Sustin aceasta petiti.vreau sa vad pe acest escroc jos si incatusat.

Musafir

#7536

2014-01-10 04:43

Sunt sclava in democratie. Directorii sunt numiti politic si noi suferim. Eludeaza legea in folosul lor si simpatizantilor dumnealor. Nu au frica nici USL-istii actuali. Interesul lor primeaza ...........

Musafir

#7537

2014-01-10 04:43

Petitia prezinta adevarul.

Musafir

#7538

2014-01-10 04:44

Ne bucuram pentru initiativa pe care a-ti avuto, aveti o responsabilitate mare, ca sunteti si glasul nostru, si nu trebuie sa cedam ca tara noastra sa devina o colonie a lor.
Va dorim multa putere de a lupta cu ei, si noi va multumim.

Musafir

#7539

2014-01-10 04:44

ne-am saturat de regimul basesc care a facut si a spus multe minciuni ,care a vorbit lucruri in defavoarea romaniei care nu a inteles ca democratia nu se construieste pe minciuna si hotie

Musafir

#7540

2014-01-10 04:45

Ne bucuram ca vin AMERICANII...?! Vin precum atasatul militar al S.U.A,care a omorat o VALOARE A CULTURII ROMANESTI,CAZUL "TEO PETER" care intr-un final acesta a fost omorat din culpa pentru ca NU se afla in acel taxi, se afla pe carosabil...

Musafir

#7541

2014-01-10 04:46

Mafia lui Băsescu a căzut la Referendum . A fost menținută de slugile sale de la Curtea cu Mappeți , zisă și Constituțională prin Zegrean și uneltele din subordine . Justiția a ajuns cea mai rușinoasă instituție ! Vrem reformă adevărată ! Somnolența Parlamentului a devenit contagioasă ! Parlamentarii de duzină își văd de interesele proprii . Colegiile uninominale au creat doar monștri !

Musafir

#7542

2014-01-10 04:47

un comentariu?...regret doar ca nu sunt mai multi oameni ca voi.

Musafir

#7543

2014-01-10 04:47

rufele se spala in familie,suntem capabili sa ne coordonam singuri,americanii sa-si vada de treburile lor,iar acest ordinar de maidanez trebuie demis cat mai repede,este greu de suportat pana in decembrie.de ce nu au venit americanii cand poporu l-a demis iar ei ni l-au bagat pe gat incontinuare.avem oameni competenti in tara noastra care poat face ordine,oameni destepti care fac cinste romaniei peste hotare.

Musafir

#7544

2014-01-10 04:48

Ne am saturat sa ne fie incalcate drepturile zi de zi de aceasta camarila securisto comunista care s a imbuibat in detrimentul poporului roman si care a strans averi incomensurabile. Aceasta camarila protejata de o justitie partinica care nu are treaba cu poporul roman ci doar cu propriile interese. Daca nici cele 7,4 milioane de voturi care au spus da demiterii acestui presedinte care nu ne reprezinta nu au fost luate in seama ,atunci unde este democratia mult trambitata de slugile acestui om ,urat de ceea mai mare parte de romani?

Musafir

#7545

2014-01-10 04:49

ar fi cazul ca si guvernul condus de Ponta sa ia pozitie,daca nu sa-si dea demisia Ponta

Musafir

#7546

2014-01-10 04:49

Foarte buna ideea asta! Dar, din pacate, oamenii mai in varsta care nu au un calculator acasa si, deci, nu au adresa de e-mail, nu au pe nimeni, dar doresc sa semneze petitia, n-o pot face...

Musafir

#7547

2014-01-10 04:49

DORIM RESPECT DIN PARTEA ORIICARUI OM DE PE ORICE COTINENT.
DORIM SA FIM EGALI IN FATA LEGII IN rapport cu clicile politicienilor .
DoRIM CA VOTUL NOSTRU SA FIE RECUNOSCUT ORIUNDE INLUME !
DORIM CA DREPTURILE OMULUI SA FIE RESPECTATE SI IN. TARA NOASTRA .
DORIM SA NI SE IA IN SEAMA PARERILE NOASTRE NU A CELOR POLITICIENI ULTRA CORUPTI.
ROMANIA NU INSEAMNA O CLICA DE CORUPTI , ROMANIA SUNTEM NOI
CEI CE NE IUBIM TARA , VA RESPECTAM ATITA TIMP CIT SUTEM SI NOI RESPECTATI .DORIM SA NE ASCULTATI SI PARERILE NOASTRE.

Musafir

#7548

2014-01-10 04:49

Stimati initiatori ai acestei actiuni.
Sunt absolut incantat de aceasta superinitiativa,amaflat despre ea in aceasta dimineata si m-am grabit sa ma alatur din tot nsufletl.
Pot sa alatur si semnatura sotiei mele(nu are adresa de e mail).Se numesteMihai Doina Mioara.
Va multumesc

Musafir

#7549

2014-01-10 04:50

Sper din tot sufletul ca macar aceasta petitie sa aiba efectul dorit de noi, toti romanii care am dorit eliminarea regimului Basescu, sa aiba efectul scontat de noi !
O pensionara inca optimista !

Musafir

#7550

2014-01-10 04:50

Dictatura Basescu nu mai are sprijin in Romania, lucru dovedit si de referendumul de anul trecut. Solutia tradatoare gasita este sa minta, sa parasca si sa ceara ajutor afara. Vad ca acest ajutor i se da desi sunt in lume atatea probleme politice si sociale infinit mai grave. Ma intreb ce si cat s-a platit pentru aceasta "grija" ? Sunt convins ca tot noi am platit si vor avea de platit si urmasii nostri !