Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

#7426 Re: mata la puscarie...

2014-01-10 02:12


Musafir

#7427

2014-01-10 02:13

Comentariu este pe "sufletul" a multi romani, cel putin a celor 7,4 milioane care au votat la referendumul de anul trecut impotriva lui basescu, dar , oare emisarul ce va veni la bucuresti va dori sa vada "realitatea" asa cum o vedem noi cei 7,4 milioane? Pentru ca, se pare ca , besescu se bucura de o mare sustinere externa, ; cum a reusit, prin ce mijloace a ajuns la marile" curti "sa se bucure de acest favor, nimeni
Nu stie si nu vom sti atat timp cat multe " aspecte " raman secrete

Musafir

#7428

2014-01-10 02:14

Jos BASESCU si cu toata MAFIA lui...!
pentru musafir 7412

#7429

2014-01-10 02:14

Uite, draga Musafir 7412, eu nu ma tem Justitie, numai infractorii se tem de ea! Daca nu comiti fraude, nu ai de ce sa te temi! Cati parlamentari sunt penali stii? Din toate partidele, ei sunt cei care se tem! Daca nu esti unul dintre cei care sunt certati cu legea, nu ai de ce sa te temi! Dar , daca esti curat ca lacrima, atunci nu-i apara pe hoti! Si nu-i lasa sa puna in catuse institutiile care trebuie sa-i judece. Daca esti cu adevarat un om cinstit, nu vrei ca justitia din Romania sa fie una captiva, vei accepta ca nu are de ce sa se amestece politicul in actul de justitie. Nici Ponta, nici parlamentul, nici presedintele nu au voie sa controleze justitia. Punct. In rest, fii cinstit si nu ai de ce sa te temi! De ce sa plangem noi de mila nu stiu caror imbogatiti prin afaceri cu statul? Cine a gresit, sa plateasca in fata legii, nu sa-si faca legi special ca sa scape de pedeapsa!

Acest articol a fost șters de către administratorul acestui website (Arata detaliile)

2014-01-10 02:15



Musafir

#7431

2014-01-10 02:16

libertate

Musafir

#7432 Re: idiotule.....

2014-01-10 02:17


Musafir

#7433

2014-01-10 02:18

GOD HELP US.


Musafir

#7434

2014-01-10 02:20

multumim gadea si ursu
ariel

#7435 Abuzuri

2014-01-10 02:21

Sa va trag la M.U.I.E de bolsevici nespalati !M-am saturat de voi cu toate manevrele voastre jalnice ! Ne_ati facut de ras in toata lumea si acum aratati cu degetul .Aratati-va singuri molustelor! Javre USL iste treceti la munca sau carati-va in Coreea de Nord!

Musafir

#7436

2014-01-10 02:30

Va scriu in numele mamei mele care locuieste in Romania. Dinsa isi iubeste tara mai mult ca orice. Isi doreste sa nu mai vada mame cu lacrimi in ochi, nevoite sa isi abandoneze copiii si sa plece la lucru in strainatate. Vrea sa nu mai sufere pentru copiii romani nemincati si fara posibilitatea de a merge la scoala, desculti si nemigiiati de soarta, sa nu mai vada tineri care isi iau sau vor sa isi ia viata pentru ca nu au de lucru, si sa nu mai intilneasca batrini batjocoriti, suferinzi si fara demnitatea de a avea un sfirsit de viata linistit si decent. Mama isi doreste sa ne pastram valorile morale ca romani si sa nu ne plecam fruntea in fata marilor puteri care au devenit "mari puteri" doar datorita  unor cirscumstante istorice. Si sa nu uitam vorbele lui Vlahuta care spunea ca: "Intr-o tara atit de frumoasa, cu un trecut atit de glorios, cum sa nu ne fie o adevarata religie iubirea de tara ...si cum sa nu ne ridicam fruntea ca falnicii strabuni de-odinioara mindri ca pot spune 'Sunt Roman.'"

Parintii mei multumesc pentru grija Guvernului Ponta care a dat inapoi pensiile luate abuziv de regimul dictatorial al lui Basescu.


Musafir

#7437

2014-01-10 02:35

Thank you!

Musafir

#7438

2014-01-10 02:36

Scapati-ne odata de nemernicul acesta de Basescu, care nu a facut decat rau Romaniei

Musafir

#7439

2014-01-10 02:38

L-ati infierat tare pe Basescu, ceea ce este adevarat si bine, dar n-am vazut un cuvant despre comportamentul anti-cetatean, anti-romanesc a primului ministru Ponta. De ce oare? Aveti nevoie de protectia lui? Toate emisiunile din ultimul an arata acest lucru de la o posta! Pacat, credeam ca sunteti un post cu coloana verticala, dar, se pare, ca romanul are dreptate cand susoteste ceva despre..."apararea sefului"( sa scape cumva de puscarie). Mare pacat; dar bine ca macar ati reciclat-o pe PRIMA DOAMNA DE VOLUNTARI!!!

Acest articol a fost șters de către administratorul acestui website (Arata detaliile)

2014-01-10 02:40



Musafir

#7441

2014-01-10 02:41

Si totusi nu inteleg de ce o petitie trebuie trimisa undeva de poporul Roman SUVERAN si INDEPENDENT! USL, TREZESTE-TE!!!!

Musafir

#7442

2014-01-10 02:44

Abuzurile din Romania le stiu americanii foarte bine,mai bine decit noi,chiar!Dar ce ne facem cu abuzurile care vin de peste ocean,in Romania?De astea cine tine cont,daca S.U.A sint cele mai puternice in aceasta lume,din aproape orice punct de vedere?

Musafir

#7443

2014-01-10 02:49

Aceste demersuri trebuiau incepute din 2007,atunci au fost primele semnale de comportament dictatorial,Nimeni nu a luat in serios "masina de propaganda"bine organizata si pusa la punct in cele mai mici amanunte.Sa dea bunul Dumnezeu sa reusim.Domnul presedinte se va retrage,dar Atentie,ramine esalonul pe care l-a pregatit,tot la fel de periculos .

Musafir

#7444

2014-01-10 02:52

Ne-am saturat ca democratia si valorile acestei tari sa fie calcate in picioare si umilite.
Desi sperantele si sansele ca acest lucru sa se intample sunt mici...
MULTUMIM PENTRU INITIATIVA

Musafir

#7445

2014-01-10 02:53

Doresc poporului meu dreptul la o viata demna si frumoasa.

Acest articol a fost șters de către administratorul acestui website (Arata detaliile)

2014-01-10 02:54


Nesimtitilor de la Antena3

#7447

2014-01-10 02:56

Ce mobilizare de forte intru apararea Varanului! Ma flateaza ca un anume Tudor ma confunda cu Basescu! Basescu e singurul care a vrut ca justitia sa-si faca treaba. Istoria va dovedi cat de puternic si cat de cinstit a fost presedintele Basescu! Cand spun istoria, nu ma refer la viitorii 20, 30 de ani. Timpul va sterge amintirea delatorilor unui om care cu adevarat a vrut binele tarii. Iar voi nemernicilor, ar trebui sa dispareti in neantul uitarii, sunteti penibili. Ati ticluit o petitie mincinoasa si acum tot voi, impreuna cu alti slujitori credinciosi ai lui Voiculescu faceti scurta la mana postand adeziuni si semnand minciunile scrise de voi. Oricum destinatarul scrisoarii nu va da doi bani pe aceasta contrafacere! Ce puteati invata de la Voiculescu altceva decat sa fiti mistifcatori asemenea lui! In micimea voastra aveti impresia ca nimeni nu stie - nu vede ce se intampla in Romania! ca puteti umbla la nesfarsit cu cioara vopsita, sa spalati creiere, sa manipulati. Ce-as mai rade ca insusi oamenii pe care credeti ca vi i-ati fidelizat si i-ati propus sefi pe la CSM sau DNA , sau la parchete, sa va infunde seful! Astept sa il urmati, sa scapam de minciuna si manipulare grosolana. Ma uitam azi cum unul de la CSM , om de-al vostru incerca sa dea socoteala de ce s-au prezentat Cazanciuc si Presedintele CSM la Ambasada Americana, iar voi, cei din studio, in frunte cu Sandra Stoicescu, va incruntati la el ca sa ii transmiteti prin mimica faptul ca Voiculescu e tare suparat din cauza ca s-au dus acolo! Imediat s-a gasit solutia - o petitie, la care nu mai prididiti sa trimiteti adeziuni! Nu pot crede ca romanii sunt atat de prosti incat sa-i apere pe hoti. Si lasati-o mai moale cu demiterea presedintelui, sa asteptam intai sa vedem cam ce zice justitia de voturile furate de Dragnea, cate sunt! Pe urma o sa socotiti cati votanti ati fost pentru demitere. Oricum, nu suficienti! Pentru ca in Romania mai exista si oameni cu buna judecata, incetati sa ii mai luati de prosti! Asta e senzatia, ca faceti emisiuni doar pentru cei cu judecata slaba. Stiti bine ca aceia sunt mai putini decat v-ati dori, nu reusiti decat sa va acoperiti de ridicol! Tradatori de neam si de tara ce sunteti!

Musafir

#7448 Re: pentru 7443 si 7444

2014-01-10 02:58

#7446: Ciuvica - pentru 7443 si 7444

da n-ar fi mai bine tu sa-i lingi la pula pe toti cei care au semnat petitia asta impotriva dictaturii basiste?


Musafir

#7449

2014-01-10 03:04

A m parasit ROMANIA acum 12 ani..MI-AM DAT
SEAMA CA , NU AM CE CAUTA ACOLO...ROMANIA ESTE DEPARTE DE A FI UN STAT DE DREPT.....!!!!!!!!!!
CATA RABDARE M AI ARE POPORUL CU :POLITICIENII CORUPTI ..MINCINOSI..cu..JUSTITIA MEDIOCRA...MINISTRI INCOMPETENTI..POLITIA..(SECURISTA)..SISTEME BOLNAVE-SANATATE...INVATAMANT..CULTURA.....PANA CAND!!!

Musafir

#7450 Re:

2014-01-10 03:06

#7429: pentru musafir 7412 -

Draga musafir 7429, acea justitie impartiala de care unii concetateni de ai nostrii nu se tem pentru ca, nu-i asa, ei sunt corecti, a deposedat sute de mii de romani de drepturile cuvenite de la parintii si bunicii lor pentru simplul motiv ca ERAU CORECTI, nu aveau relatii si sprijin in cercurile mafiei restituirilor. Aceeasi justitie "corecta si impartiala" a privat de libertate multi romani nevinovati, fara sa fie neaparat politicieni corupti (!) (cine le-a mai restituit lor onoarea si zilelele petrecute fara vina in penitenta ?), pentru ca un anumit procuror a "fabricat" probe sau un anumit potentat al zilei a avut nu stiu ce interese ! Cati interlopi sunt oare in libertate, cate fapte de coruptie de miliarde de euro de care presa este plina stau nepedepsite iar procurorii se ocupa de juramintele pe biblie ale batranilor de la sate pe capota masinilor trebuie sa se mai intample ca sa "ne trezim" ? Sunt absolut de acord ca ingerinta politicului in justitie este intolerabila, ca de fapt aici este marea problema a Romaniei, dar cine oare a provocat aceasta stare, cine oare a comandat din umbra arestarea unor politicieni pe motive hilare daca nu chiar penibele (cartabosi, manipularea hotilor prin telepatie etc !!!), eu ? Cine a gresit sa plateasca, sunt absolut de acord, iar lumea politica din Romania este plina de persoane cel putin susceptibile de coruptie daca nu chiar de mult mai mult, de ce nu se ocupa justitia noastra serios de acele persoane si fapte reale ci face dosare la comanda, pline de penibilitati ? Aceasta este justitia pe care v-o doriti, este ok, este dreptul dumneavoastra, dar eu nu-mi doresc o astfel de justitie, oricat de cinstit as fi, nu vreau sa stiu ca oricand, daca cineva are anumite interese materiale sau de orice alta natura, poate sa ordone fabricarea unui dosar sau emiterea unei decizii judecatoresti total incorecte pentru care nimeni, in afara de mine, nu plateste !